PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650957}
2,3 50 437
ocen
2,3 10 1 50437
1,5 26
ocen krytyków
Smoleńsk
powrót do forum filmu Smoleńsk

Film o Rodakach, większość jeszcze nie oglądała, ale krytyka i wyśmiewanie filmu, katastrofy jak i jej okoliczności jak najbardziej na miejscu. Z Leppera też się śmiali jak mówił o więzieniach CIA i lądujących helikopterach. Gdyby to był film o prezydencie USA to byście szaleli z wrażenia, ale swoich to można wyśmiać. Nic dziwnego, że trzy rozbiory tego Kraju były.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Zakrza86

a Pan, nie na marszu KODu?

ocenił(a) film na 10

Masz rację.
Trzy minuty po rozpoczęciu premiery i odblokowaniu głosowania średnia ocena 1,2 od 650 osób.
Trudny miał ten film początek, prawie taki jak kampania Andrzeja Dudy gdzie wynik wyborów był już znany.
Ten film nie jednemu nadepnął na odcisk, a ile to wynająć paru bezrobotnych troli, którzy od rana do wieczora hej tują film.
choć niektórzy to robią z przekonań...

Nie jeden siedzi tu od rana do wieczora puszczając hejty z różnych kont.

bourvil

Masz na myśli tych którzy założyli konta kilka dni po premierze i od razu oceniają to to na 10 czyli arcydzieło? To się nazywa znajomość kina i to wciągu kilku dni Nie wiem czy śmiać się czy płakać .Nikt nie lubi plakac wiec pozostaje pusty śmiech czytając tych obrońców arcydzieła

ocenił(a) film na 10
emigrant007

Ci co oceniają na 10 to siedzą na premierze.

Poza tym tak strzelam ale to chyba ty tak krążysz po forach i uciekasz na inne gdy ci się zada niewygodne pytanie odnośnie szczegółów w filmie. Uciekać przed kobietą wstyd!

Po prostu go nie oglądałeś i zniechęcasz innych nie mając pojęcia o czym piszesz. A jak już ktoś obejrzy to wyrzucasz go wyzwiskami i też nie wiesz o czym piszesz bo go dalej nie oglądałeś.

bourvil

Na premierze siedzą ?,Chyba na premierce moja droga .Zastanawiam się który to z kolei twój nick bo coś mi wydaje ze chyba ósmy.To się nazywa obrona tego "arcydzieła" własną piersią a co najmniej dwoma.Wyobraźcie sobie (to do kobiety o wielu twarzach a raczej nickach),że ja jestem na Filmwebie od wielu lat i mam na koncie więcej obejrzanych i ocenionych (subiektywnie oczywiście) filmów niż ty kobieto - mężczyzno razem przeżyliście dni.Pytajcie proszę bardzo tylko zdecydujcie się ba jeden konkretny nick i taki który założony został kilka lat temu a nie kilka dni temu .Zakladacie konta by bronić tego złego filmu ? Złego jako film a nawet jako narzędzie propagandy pana M.

bourvil

Ps.Obrzucam wyzwiskami ? Pokaz chociaż jedno slowo pod czymis adresem które jest obraźliwe .Jedno.Jesli tego nie zrobisz oskarże cie i to nie tu na tym forum o szarganie czyjegoś dobrego imienia .Dotarlo .Czy mam to napisać jeszcze raz drukowanymi ?

ocenił(a) film na 10
emigrant007

To jest właśnie nokałt. (: Faktycznie Smoleńsk budzi agresje i stres. Nie jednemu nadeptuje na odcisk. Skoro ty tak się zdenerwowałeś na polemikę to pomyśl co się działo w Platformie albo TVN?

Z tym kontem to nie przesadzaj jest starsze od mojego tylko rok może niecały.
Aż taki porąbany nie jestem, żeby zakładać drugie konto jako kobieta. Może i bym założył gdyby nie trzeba było zakładać poczty a jak bym założył nie podałbym się za kobietę.
Nie wiem ile czasu ona ma konto ale też ładnych parę lat. Jak nie wierzysz możesz poszukać na forach, że często ze sobą polemizujemy. Oceny mamy w większości takie same stąd się dobrze wirtualnie znamy. Ona głosuje na PIS a ja na Kukiza tym się różnimy.

Ale powiesz człowiekowi prawdę i to boli, Pęka, pęka aż pęknie... Prawda musi boleć.. Ocena filmu rośnie i to Cię boli Zaczynał od 1,2. Ale nie przejmuj się dużo wyżej nie urośnie. Z dna łatwiej się odbić. Chyba, że go puszczą w TV.

Arcydzieła nie trzeba bronić, Ściana sama pęknie. można tylko opóźnić to pęknięcie.
Z dnia na dzień coraz większe brudy wychodzą, widać tu panikę i nie zrównoważenie i agresje u wielu osób. Akta Kiszczaka nie kończą się tylko na Bolku..

szarganie czyjegoś dobrego imienia
Gdzie mnie oskarżysz? Nie chce mi się teraz przeglądając twoich wypowiedzi ale wyobraź sobie, że wszystko co piszesz czyta np matka jednego z pilotów nie zadajesz jej w ten sposób bólu.
PIS się zajmuje śledztwem jak obiecał przed wyborami, ma błogosławieństwo znaczniej części rodzin. Albo coś znajdzie albo się ośmieszy. Jeśli wszystko jest w śledztwie dobrze to opozycji powinno to być na rękę.

Ja się zajmuję tłumaczeniem filmów dla tego mnie nie przebijesz. Stworzyłem napisy do blisko 100. ale to nie ważne.

Nie bardzo rozumiem co tacy jak ty chcą osiągnąć? Ja obejrzałem film i wchodzę na jego stronę by porozmawiać z osobami które go też oglądały i oceniły podobnie jak ja i między taką rozmowę ładuję się osoba typu Anty-Smoleńsk.

Ja nie oglądałem filmu o np "Wałęsie" i nie wchodzę na jego stronę i nie krytykuje osób którym się podobał. Bo co mi to da?
Nie interesuje mnie np balet to nie wchodzę na stronę baletu i krytykuję osoby które go tańczą.

A film dobrze, że powstał bo sprawił, że ludzie nie zależnie czy wierzą w zamach czy nie rozmawiają o tym tak jak my teraz.

ocenił(a) film na 1
bourvil

Arcydzieła nie trzeba bronić.

Właśnie logika została poddana wielokrotnemu stręczycielstwu :D

P.S. obejrzałem ten film. W gigantycznym bólu, bo nawet tureckie barachła zrzynające gwiezdne wojny kilka dekad temu czy bollywoodzkie kino akcji są o wiele bardziej znośne

bourvil

Jak kogoś można WYRZUCAĆ wyzwiskami ? Wyrzucać skąd ? :D:D:D

ocenił(a) film na 10
emigrant007

Jak bym zaprosił tu Pana profesora Miodka na pewno znalazł by nie jeden błąd u Ciebie.
Ale widzę, że się przejąłeś skoro tak dokładniej grzebiesz w moich wypowiedziach.

Nie jestem z pochodzenia Polakiem (ale uchodźcą z Syrii też nie jestem:). Ale to nieważne.

bourvil

To ma być prowokacja czy żart ? Nie jestem z pochodzenia Pokakiem.Ok.Nie każdy musi być czystej krwi Polakiem.Nie rozumiem twojego toku rozumowania jakos.Piszesz ,że wyrzucam wyzwiskami i czytają to rodziny pilotów .Ale w ktorym miejscu nazwalem pilota czy pilotów uznawanymi za obelżywe a nawet wulgarnymi słowami ??/ Pisząc ze nie powinni w takich warunkach w ogóle nie próbować lądować to obelga ? To prawda niestety.Gdyby nie próbowali lądować teraz nie byloby o co się kłócić .A to ze nie wierze w teorie Macierewicza.? On chyba sam nie za bardzo wierzy juz w to co mówi czego dowodem bylo posiedzenie podkomisji.Mialy być sensacyjne dowody a bylo tylko bicie piany i atak na komisję Millera .Jak myślisz ,gdyba tamta komisja chciała cokolwiek ukryć to nagrywali by swoje posiedzenia ? No nie .Dlaczego nie pozbyli kompromitujących ich materiałów ? A może nie spodziewali się ze zmieni się władza ? Nie popieram żadnej partii i nigdy nie popieralem dlatego czytając zagorzalych zwolenników PiS nie mogę wprost uwierzyć w tak silne działanie tzw propagandy.Piszesz,ze zrobiles napisu do ponad 100 filmów.Jak się domyślam do pirackich kopii tychże filmów.W napisach kinowych jest tzw korekta i żaden błąd nie przejdzie .Nawet jak ktoś ZNOKAŁTUJE kotektora .:):)

bourvil

Ona czyli kto ? Nie napisałem żadnego nicka a mówisz z nią od kilku lat .Trafiony(a) zatopiony(a) ? :D

ocenił(a) film na 10
emigrant007

Nie musisz mi pisać linku bo to ja znalazłem waszą polemikę i nawet mnie rozbawiła,, Chyba, że jest ich więcej... mogę ci wysłać linki gdy ktoś cie gasi od razu uciekasz do innego fora.

A ty wierzysz w teorie Putina? Dlaczego jest tyle zagadkowych zgonów wokoło tej tragedii. Przecież Putin wmawiał, że to Gruzja zaatakowała Rosję, nakręcili nawet o tym film o Rosyjski Archeologu, który w pada w sam środek agresji Gruzinów na Rosję.
komisja Millera - myślisz, że podlega pod Putina.
Mamy atak Gruzji na Rosję, Mamy atak terrorystyczny Ukrainy na Rosję, a teraz mamy atak polskiej komisji na rosyjska komisję. Nie wiem w jakim jesteś wieku ale naprawdę wierzysz w uczciwość Rosjan, którzy są mistrzami propagandy i bezpodstawny agresywny atak na nich polskich rodzin które straciły swoich bliskich.

Rosjanie są atakowani przez Polaków, a Polacy są atakowani przez Rosjan i część polskich patriotów.

Wyobrażasz sobie jakby na terenie naszego kraju zginął np Prezydent Obama z małżonką i prawie 100 ważnymi osobami. Amerykanie oddają śledztwo Polsce a sami spokojnie czekają u siebie na wynik, w między czasie głosząc o winie swoich pilotów, pijaństwie generała i chorobie psychicznej tragicznie zmarłego prezydenta. A my Polacy przez 6 lat nie oddajemy im wraku, który jest ich własnością. A znaczna część amerykańskiej opinii publicznej przyznaje nam rację...

Ja tłumaczę filmy z lat 40, 50, 60 Kino to nie tylko produkcję z tego roku.

To, że nie popierasz żadnej partii... To nie jest nic dobrego powinieneś wybierać najmniejsze zło tym bardziej, że się tym interesujesz. To tak jak iść na mecz i nie kibicować żadnej drużynie. Ja bym tak nie potrafił.

Jeszcze raz piszę.
Nie bardzo rozumiem co tacy jak ty chcą osiągnąć? Ja obejrzałem film i wchodzę na jego stronę by porozmawiać z osobami które go też oglądały i oceniły podobnie jak ja i między taką rozmowę ładuję się osoba typu Anty-Smoleńsk. Ja nie oglądałem filmu o np "Wałęsie" i nie wchodzę na jego stronę i nie krytykuje osób którym się podobał. Bo co mi to da? Nie interesuje mnie np balet to nie wchodzę na stronę baletu i krytykuję osoby które go tańczą.

A to, że nie byłem w Polsce od urodzenia, mam mniejsze szanse na płynne mówienie i pisanie. To tak jakbyś teraz wyemigrował np do Czech i był tam 10 lat, nauczył byś się języka, ale w konfrontacji z rodowitym Czechem byś raczej przegrał w znajomości ich języka.

ocenił(a) film na 9

Całkowicie się zgadzam. Większość tutejszego towarzystwa to ruskie trolle!

ocenił(a) film na 8

Bardzo trafny wpis. Większość z tych, którzy ocenili ten film na 1, zapewne go nie widzieli, a w kwestii katastrofy ufają Putinowi et consortes.

ocenił(a) film na 9

Każdy Polak powinien przynajmniej obejrzeć.

oceniam_z_Polski

I obejrzy

chemas

Byle nie metodą z "Mechanicznej pomarańczy"...

bazant57

Obawiam się, że jednak

chemas

chemasie, błagam, nie truj więcej. Idź i nie truj więcej. Błagam. I ujawnij swoją tożsamość. Miej litość nade mną i nad światem całym. Ujawnij się. chemasie - przestań być anonimem, ujawnij swoją tożsamość. Odbiór

chemas

No nie i tu się za mną przywlókł :(
A twierdzi, że mnie nie śledzi
Dogryza a nie rozumie, że to nieskuteczne

chemas

Drogi chemiku z baru Bistor w Złocieńcu o niehetero orientacji (czytaj kochający inaczej). Wcale cię nie śledzę. Nie mam takich możliwości. Po prostu apeluję do twojego sumienia: UJAWNIJ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ, UJAWNIJ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ, UJAWNIJ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ, UJAWNIJ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ, UJAWNIJ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ, UJAWNIJ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ, UJAWNIJ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ, UJAWNIJ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ, UJAWNIJ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ, UJAWNIJ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ, UJAWNIJ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ, UJAWNIJ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ. Poza tym nigdy z tobą nie zaczynałem. To ty zacząłeś. Nigdy też na ciebie nie kablowałem.
Nie pozdrawiam
Cień dawnego ggggggg

chemas

chemasie, coś cię boli? Mam na to środek
https://drive.google.com/open?id=1DbU64rvhaQiIuqk_gXpiVPO88c8pC0xL

bazant57

bazancie, czy wyjaśniłbyś mi jedno? Skoro ten film jest tak zły to dlaczego oglądają go wrogowie pis-u? No chyba że twierdisz iż oglądają go tylko pisowcy. No to dlaczego taka niska ocena? Coś mi śmierdzi antypisowską prowokacją

Shadow_dawnego_ggggggg

Wbrew pozorom fala negatywnych recenzji "Smoleńska" rozbudziła ciekawość widzów. Normalnie taka obecność w przestrzeni medialnej kosztuje krocie (artykuły sponsorowane itp.). Część osób obejrzała film w internecie, a inni (w tym ja) w TVP. Wyjaśnij, dlaczego o zmianie programu poinformowano w przeddzień i nie było powtórnej emisji? Skoro TVP opłaciła licencję, to dlaczego sztandarowy film "dobrej zmiany" przemknął jak meteoryt?
Normalnie jeśli film nie odpowiada mi, to nie męczę się do końca, ale też nie oceniam. Nie mam filmów ocenionych na 1, a na 2 jedynie "Smoleńsk" i "Bitwa pod Wiedniem", bo na to zasłużyły. I niewiele mają tu nic do sympatie/antypatie polityczne, a głównie ocena jakości filmów.

bazant57

bażancie, mam coś dla ciebie, w sam raz
https://drive.google.com/open?id=1DbU64rvhaQiIuqk_gXpiVPO88c8pC0xL

Shadow_dawnego_ggggggg

Skoro lekarz Ci przypisał i pomogło, to stosuj, Nie wszyscy jednak mają podobne dolegliwości.

bazant57

bażancie, dlaczego na twoim awatarze jest wilk. Wilk podszywa się pod bażanta, czy bażant pod wilka?

chemas

a ty chemasie obejrzałeś ten film?

oceniam_z_Polski

Gdy będzie emisja w TV, to obejrzę, żeby się pośmiać. Mam tylko nadzieję, że przedtem nie zasnę z nudów.

ocenił(a) film na 7

A co powiecie na to : Aldona Struzik po 10 latach zwolniona z PWST we Wrocławiu. Czy poszło o rolę Ewy Błasik w filmie „Smoleńsk”? - czy to jest normalne ? Czy Polska to normalny kraj ? Pewnie większość z Was tu obecnych podobnie by potraktowało Aldonę Struzik...

Spotkał za to Panią ostracyzm ze strony środowiska.

To przykre, ale to prawda. Z powodu zagrania w tym filmie straciłam także kilku przyjaciół, którzy mają inne przekonania polityczne. To straszne, że jest to dla nich powód do tego, by nagle odwrócić się ode mnie. Nie mogę tego zrozumieć, bo sama jestem otwarta na ludzi. Musiałam się z tym pogodzić. Rozmawiam też z ludźmi, którzy mówią, że czytają dobre recenzje na mój temat. Pytam, ale film widzieliście? - Nie, my nie idziemy na ten film - odpowiadają. To przykre coś takiego usłyszeć. Zostałam z bratem wychowana przez rodziców w duchu patriotyzmu. To, że żyję w Polsce, mojej ojczyźnie, jest dla mnie bardzo ważne i zawsze mówię dobrze na jej temat. Gdybym urodziła się w czasach II wojny światowej, prawdopodobnie od razu zginęłabym pod jakimiś kołami czołgu z butelką benzyny, bo zapewne byłabym w Szarych Szeregach. Bronić, walczyć, naprawiać, uświadamiać, że coś jest nie tak - to moje zadanie. Ale nie jest to proste, bo cały czas się narażam i bez przerwy słyszę: „Po co ty to robisz? Przecież gdybyś poszła z większością, to by ci było łatwiej”. Nie potrafię jednak tak żyć. Czasy, w których żyjemy są w jakiś niepojęty sposób brutalne. Gazety zadają mi wciąż pytanie czy to prawda, że nie pracuję już w PWST. Odpowiadam, że tak, ale jak ja mam udowodnić dlaczego tak się stało? Może byłam po prostu złym pedagogiem.

Trafna wypowiedź. Coś w tym jest...

ocenił(a) film na 10

Piękny film! Dla mnie to paradokument.

ocenił(a) film na 10
Pastor1

Dokument fabularyzowany.
Paradokument to film stricte fabularny, udający dokument. Np. "Trudne Sprawy" itd.

ocenił(a) film na 10
krzych66

Ok, dzięki za sprostowanie.

Wreszcie jakiś normalny. Patriotą jestem wielkim, ale wstyd mi za mentalnych cebulaków, których poziom IQ jest równy z tym wśród członków KOD-u czy większości opozycji.

Targowica, wojna medialna opłacanych trolli.

ocenił(a) film na 2

Ty tak poważnie? Nie chodzi o to, że na miejscu jest wyśmiewanie rodaków, tylko o to, że ten film jest BARDZO propagandowy i STRASZNIE zrealizowany.

"Nic dziwnego, że trzy rozbiory tego Kraju były."


A były wynikiem tego samego, co dziś robią pisiory do spółki z kościołem - nachalnej katolicyzacji Polski, osłabiania jej potencjału obronnego, skłócania obywateli poprzez szczucie "swoich" na "obcych".

ocenił(a) film na 6

...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones