PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=190303}
5,5 279
ocen
5,5 10 1 279
Spielen wir Liebe
powrót do forum filmu Spielen wir Liebe

Malice

ocenił(a) film na 8

Kontrowersyjny obraz włoskiego reżysera, całkiem niedawno zakazany w Niemczech. reakcja nieco spóźniona, zważywszy na datę powstania tego dzieła, ale w zasadzie dosyć zrozumiała. "Maladolescenza" zawiera bowiem dosyć dosłowne sceny symulowanego seksu pomiędzy dwunastoletnimi wówczas odtwórcami ról. trzeba jednak oddać Murgii że jego film został pięknie sfotografowany i unika raczej taniego epatowania czy szokowania. sama historia jest wciągająca i potrafi poruszyć. do tego dochodzi świetna muzyka, która mi przywodziła nieco na myśl dokonania Riza Ortolaniego. razem tworzy to przejmującą, melancholijną w duchu przypowieść o utracie niewinności. fakt, ze ofiarą mrocznych namiętnosci padają tu dzieci dodaje całosci jedynie mocy. charakterystycznym jest fakt, że na ekranie ani na moment nie pojawia się zaden dorosły bohater - to w pewnym sensie taka okrutna, ale bardzo poetycka baśń, w której na pierwszy plan wysuwa się bezlitosna natura. naprawdę godne polecenia, bo z tego typu intensywnym kinem nieczęsto ma się styczność. 8/10

ocenił(a) film na 6
Caligula

Nooo;ja bym tego "baśnią"nie nazwała.I nie chodzi tu o inicjację seksualną;bo tego jest dziś w kinie pełno..Wiek?Na Wschodzie-12-tolatki są wydawane za mąż i rodzą dzieci.tak też bywało w królewskich rodach Europy-z Polską włącznie;tyle,że..może niekoniecznie..z konsumowaniem związku..Film przeraża ..okrucieństwem,jakie cechuje dzieci..I nie jest to temat odosobniony..Dramaty dziecięce-to już Nasfeter kręcił..Tylko bez..seksu..Ktoś napisał,że "M.to najbardziej znienawidzony film..."itd..Nie rozumiem;dlaczego..?Film jest..życiowy;aż nadto..Niemcy zakazali?Bo mają..papieża?Hipokryci?Seks w takim wieku-przestał być rzadkością..Film w całokształcie obnaża,do czego potrafią się posuwać dzieci! I..przymykać na to oczu-nie ma sensu!Od 77 roku-roku premiery-powstało o tego typu historiach-więcej filmów..One traktują..o życiu! A wygodni-jak zwykle..zamykają oczy i udają,że temat nie istnieje..!

użytkownik usunięty
dobbiacco_attersee

Jak można rodzić dzieci bez "konsumowania związku"? Przez niepokalane poczęcie? :LOL

dobbiacco_attersee

Wystarczy spojrzeć na polską szkołę ile tam jest przemocy wśród dzieci. Leją się gdzie popadnie, jak ktoś "nie pasuje" do grupy to jest odrzutkiem którego trzeba tłamsić i traktować jak podrzędny element. Za moich młodych czasów było to samo, wstrętne i niewychowane dzieci które miały wyraźny problem ciągle dokuczały słabszym i nigdy nie odpuszczały, chyba że ktoś zdobył się na odwagę i przywalił po gębie ze dwa razy, to dawali spokój bo się bali.

dobbiacco_attersee

Eva Ionesco wygląda jak dziecko z biustem. Natomiast Lara Wendel wygląda na trochę starszą. Choć obie miały po 11 lat w chwili kręcenia tego filmu. Przerażające jest to że są kraje gdzie takie dziewczynki jak one czyli mające po 11-13-lat są wydawane za mąż za 30-letnich facetów i rodzą im dziecko za dzieckiem rok w rok. Dziwne jest też dla mnie że Matka Natura obdarza zdolnością rozrodczą tak młode dziewczynki bo są one rażąco niedojrzałe psychicznie i mają bardzo specyficzny typ urody będący mieszanką kobiety i dziecka. Matka Natura zdecydowanie dała zdolność do rozrodu o kilka lat za wcześnie.

Caligula

[SPOILERY!] Twórcy filmu niewątpliwie mieli ambicje artystyczne, przyznam jednak że dla dotrwanie do końca projekcji było sporym wyzwaniem dla mojej cierpliwości. Historia rozgrywa się pomiędzy chłopcem i dwiema dziewczynkami, spędzającymi wakacje w wiosce otoczonej pokrytymi lasem górami. U pozbawionych kontroli dorosłych dwunastolatków zabawa w leśnych ostępach szybko przemienia się w grę psychologiczną, dzieci pozwalają działać naturalnym instynktom, ujawniając okrucieństwo i dominację (Fabricio), uległość i erotyczną fascynację (Laura), skłonność do manipulacji (Silvia). Pomysł na przedstawienie takiej historii miał szansę powodzenia [znakomicie wykorzystał motyw dzieci pozbawionych kontroli dorosłych Golding we "Władcy much", książce nieźle później sfilmowanej; co prawda tam postępowanie dzieci było metaforą społeczności dorosłych]. Niestety, moim zdaniem Maladolescenza okazała się nie w pełni wiarygodna psychologicznie. Okrucieństwo Fabricio wydało mi się przesadzone, wolałbym by reprezentował typowego normalnego dwunastolatka pozbawionego kontroli, jako hybryda nadwrażliwca i psychopaty sprawia, że film z dramatu psychologicznego zmienia się w thriller erotyczny. Zachowanie Fabricio w stosunku do Laury powinno było ją zrazić, nie stłamsić i poprowadzić do uległości. Z komentarzem wyżej o hipokryzji tylko częściowo się zgadzam, softcorowe sceny erotyczne z udziałem dzieci mają prawo budzić kontrowersje...

kosarz1311

Przeszkadzała mi też wszechobecność narratora. Nie potrzeba mówić: "Las był ponury, ciemny i przerażający", dużo lepiej to (i wszystko inne) po prostu pokazać...

ocenił(a) film na 8
kosarz1311

kosarz1311 mówiła to bohaterka, co według mnie nadawało całości charakteru (jak wspominała Caligula) baśni.

kosarz1311

Eva Ionesco wygląda jak dziecko z biustem. Natomiast Lara Wendel wygląda na trochę starszą. Choć obie miały po 11 lat w chwili kręcenia tego filmu. Przerażające jest to że są kraje gdzie takie dziewczynki jak one czyli mające po 11-13-lat są wydawane za mąż za 30-letnich facetów i rodzą im dziecko za dzieckiem rok w rok. Dziwne jest też dla mnie że Matka Natura obdarza zdolnością rozrodczą tak młode dziewczynki bo są one rażąco niedojrzałe psychicznie i mają bardzo specyficzny typ urody będący mieszanką kobiety i dziecka. Matka Natura zdecydowanie dała zdolność do rozrodu o kilka lat za wcześnie.

Caligula

Mnie film bardzo wciągnął. Cała historia bardzo fajnie opowiedziana, fajne plenery i doskonale dobrana muzyka.

ocenił(a) film na 8
Caligula

Niestety sam film jest po prostu słaby i nierealistyczny. Sceny seksu zapewne nikomu nie przeszkadzają, ale przecież nikt normalny nie będzie wyżej go oceniał z ich powodu.

ocenił(a) film na 5
Caligula

Gdzie mogę to obejrzeć w polskiej wersji? Albo w angielskiej?

ocenił(a) film na 8
kiciamiciaxd

To niemiecko-włoski film, ale napisy zapewne znajdziesz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones