PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=915}

Stalowy gigant

The Iron Giant
7,7 30 323
oceny
7,7 10 1 30323
7,1 8
ocen krytyków
Stalowy gigant
powrót do forum filmu Stalowy gigant

Bez rewelacji

ocenił(a) film na 7

Bajka jak bajka. Nie zrozumcie mnie źle, nie jest zła. Biorąc pod uwagę wasze komentarze,
zawiodłem się jednak. To w końcu tylko bajka.
Piszecie, że to jest wzruszające oraz dla młodych i starych. Pytanie brzmi: jakie wy filmy oglądacie?
Trudne Sprawy? Temat przyjaźni i tolerancji jest już tak ograny w świecie bajek, że aby zasługiwał na
wasze "10/10" to musiałby wprowadzać coś orginalnego. Lilo i Sticz, dajmy na to.
Płaczliwa scena z martwą sarną? Proszę was!
Nie nazywajcie tej bajki animacją, bo to tak jakbyście zaprzeczali faktu, że to tylko bajka dla dzieci.
Chcecie prawdziwą wzruszającą animację? Nazwę ma dość podobną: anime.
Obejrzyjcie sobie Angel Beats! czy Clannad. Jeżeli na tym płakaliście, to oglądając anime wyposarzcie
się w kilka paczek chusteczek. Mówicie, że znany jest wam problem tolerancji? W takim razie nie
będziecie raczej mieli nic przeciwko japońskiej kulturze.
Nie pisałbym tego komentarza gdyby nie wasze wypowiedzi. Dziękujcie sobie sami.

ocenił(a) film na 9
MJ_killer

Nie zgodzę się z tobą Stalowy Gigant, pokazuje jak w lustrze mentalność, ludzi, którzy wolą najpierw strzelać a potem zadawać pytania. To nie scena z sarną jest najbardziej wzruszająca w tej animacji, tylko, finałowa scena, gdzie robot, mechaniczna istota poświęca swe życie by chronić ludzi, których większości nie zna, gdzie z uśmiechem przyjmuje uderzenie pocisku, atomowego, ratując całe miasto przed zagładą. Tak oglądałem Angel Beats! i masz racje jest anime, które każdego wzruszy, a szczególnie ostatni odcinek, czy trzeci odcinek i jeszcze parę. Ale nie porównujmy, anime które rządzi się swymi prawami, animacją amerykańską, która rządzi się swymi prawami. A Stalowy, Gigant to jedna z lepszych animacji jaką widziałem i zawsze ją oglądam gdy tylko leci ona na w telewizji.

ocenił(a) film na 7
maciejerzy

Najbardziej mnie odrzuca od tego to w jaki sposób zostało wszystko pokazane. Sam wątek poświęcenia itp jest tak częsty, że już oczywisty, a banalne sceny i częsty kicz nie ułatwiają mi odbioru tej "animacji". Do tego po prostu nie da się przyzwyczaić i jedynym co moge zrobić w takicz scenach to odwrócić wzrok i wyłączyć dźwięk. Tak samo wnerwiające były piosenki w bajkach śpiewane przez bohaterów. Ręka sama leci na czoło. Jak już mówiłem, bajka to bajka. Tylko oryginalność twórców może ją zbawić.

ocenił(a) film na 7
maciejerzy

Oraz ocena 7/10 to ocena "bardzo dobra". Mówiłem już, że nie jest zła. Tak samo mówiłem, że obyłoby się bez moich hejtów gdyby nie wasze idealizowanie tej bajki.

ocenił(a) film na 9
MJ_killer

W każdym anime masz np motyw poświęcenia to tez jest ograne

ocenił(a) film na 7
maciejerzy

Widocznie masz wielkie problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Nie będę powtarzał całej mojej wypowiedzi w 10 osobnych komentarzach. Sam prześledź i przeanalizuj ją jeszcze raz. Dam ci jednak małą podpowiedź: użyłem słowa "orginalny".

ocenił(a) film na 7
MJ_killer

I to dwa razy.

ocenił(a) film na 9
MJ_killer

Problem polega na tym, że trudno jest coś oryginalnego pokazać, w kreskówce, bo już wszytko było pokazane praktycznie. Trudno jest wypatrzeć coś nowego, coś nie sztampowego i to nie ważne czy animacja zachodnia czy anime.

ocenił(a) film na 8
MJ_killer

Nie do końca masz racje, bo każdy ma swoją wrażliwość, które się od siebie różnią.. Dla nie których ta bajka była mega dobra, dla innych nie, a dla jeszcze innych twoje tytuły mogą wydawać się średnie, dla innych rewelacyjnie. Są gusta i guściki o tym się nie dyskutuje... Trzeba uszanować czyjąś opinie ( chyba że ktoś kompletnie nie ma pojęcia i wypisuje głupoty ) Tacy mnie wkurzają :) Z ciekawości obejrzę podane przez ciebie tytuły :)

ocenił(a) film na 7
rafkos99

No, dość porządnie mnie wtedy poniosło. Pukam się w czoło jak czytam to co napisałem :)
Jednak zdania nie zmieniam. Kreskówki najlepsze są pod względem gagów, a anime- wzruszeń. Naprawdę, jeżeli nie miałeś jeszcze styczności z produkcjami rozkładającymi na łopatki największych twardzieli, to najlepiej zacznij od Angel Beats! Ma tylko 13 odcinków, a z kolei Clannadowi polska publiczność (podkreślam- polska) zarzuca nudę. Jednak będziesz na nim beczał jak dziecko :)

ocenił(a) film na 8
MJ_killer

Obejrzę na pewno :) Styczność z Japońskim anime miałem, bardzo lubię twórczość Hayao Miyazaki'ego, a Księżniczka Mononoke to moja ulubiona :) Czy Angel Beats i Clannad są podobne do Miyazaki'ego??

ocenił(a) film na 7
rafkos99

Niestety jestem Otaku zaledwie od dwóch miesięcy (dzisiaj równo!) więc nie miałem styczności ze zbyt wieloma anime, ale ogólne pojęcie mam.

ocenił(a) film na 8
MJ_killer

Właśnie skończyłem, Angel Beats! :) Pierwsze 12 sekund (ta gra na fortepianie ) mnie rozwala, cały czas w głowie mi siedzi :D:D Ogólnie dobra ścieżka dźwiękowa, choć trochę irytuje śpiew po japońsku :P Pierwszy odcinek mnie przeraził, pomyślałem sobie "co to za gO**no, ale jak to się mówi : " nie oceniaj książki po okładce" !! Oglądałem dalej i ku zdziwieniu naprawdę dobry scenariusz, wciągająca i pełna zwrotów akcja, miejscami naprawdę się uśmiałem. Ma też swoje drugie dno i popycha nas do refleksji... Niestety..., przy końcu czar pryska, jak tak mogli spieprzyć ostatnie 10 minut???!!! Rozdanie dyplomów, hymn, pożegnanie jest ok, ale pożegnanie Kanade z Otanashim to już przegięcie, czułem się jakbym oglądał "szkołę uczuć", po co przekoloryzowali tak ( ma jego serce itp. ) Przecież to nie ma sensu i chrzty logiki, bo przecież ona w tym świecie było długo przed Jego śmiercią :)
Ocena 8/10, -1 za luki w zakończeniu, -1 za przesłodzoną końcówkę :) Ale jak najbardziej polecam, bo odczucia każdy może mieć inne :)

ocenił(a) film na 7
rafkos99

Prawda? :) Też myślałem tak jak ty. Chyba większość anime w pierwszych odcinkach zachęca nas takimi rzeczami, które tak naprawdę dla europejczyka są odpychające.
Do języka trzeba się przyzwyczaić, niekiedy nawet jest melodyczny ;)
Z zakończeniem to dla mnie było trochę bez sensu bo gdyby Hinata nie upierał się przy "odejściu" pierwszym, to Yuzuru niemiałby możliwości porozmawiania z Kanade. Lecz jedyne co wtedy myślałem to: "dla czego Japończycy muszą tak wszystko dramatyzować? ToT " a wątek serca był całkiem uroczy :p Zupełnie im wybaczyłem niedociągnięcia, ale jednak mogliby zrobić więcej specjalnych odcinków żeby rozwinąć troche postacie poboczne. Na szczęście 22 grudnia pojawią się informacje o nowym "czymś" związanym z AB! Może to być 2 sezon, specjalne odcinki, manga...
Swoją drogą polecam mangę Angel Beats! Heavens Door

ocenił(a) film na 7
MJ_killer

W całości online

ocenił(a) film na 8
MJ_killer

Na pewno obejrzę, Ja Im nie wybaczę, najlepsze zakończenie jak dla mnie było by takie jakby cała piątka została i pomagała inny zagubionym odnaleźć spokój, wtedy byłby materiał na sezon 2 :)) Skończyłem właśnie oglądać "X-Pax" całkiem z innej bajki ale godny polecenia :)

ocenił(a) film na 8
rafkos99

O Matko jakbyś jeszcze rzucił skąd to pobrać, to byłoby dobrze :D:D

ocenił(a) film na 8
rafkos99

Sorry "K-Pax""

ocenił(a) film na 7
rafkos99

Ja czytałem tu: http://centrum-mangi.pl/Angel-Beats---Heavens-Door/
K-pax'a też oglądałem, ale tak dawno, że bardzo mało z niego pamiętam i w rezultacie nie wystawiłem oceny.

ocenił(a) film na 7
MJ_killer

A nie, czekaj, jednak oceniłem na 6. Nie pamiętam czemu :p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones