Film

Stan oblężenia

The Siege
1998
1 godz. 56 min.
6,7 21 367
ocen
6,7 10 1 21367
3 930
chce zobaczyć
Ze względu na liczne ataki terrorystyczne rząd USA wprowadza stan wyjątkowy obejmujący Nowy Jork. Agent Hubbard i generał Devereaux rozpoczynają śledztwo, które ma zdemaskować zamachowców. Więcej Mniej
Stan oblężenia zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złota Malina
Film zdobył nagrodę Złota Malina
Sprawdź wszystkie nagrody

W USA narasta fala terroryzmu. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi specjalna sekcja FBI, której członkiem jest agent Anthony Hubbard (Denzel Washington). Po pewnym czasie do śledztwa włącza się agentka CIA, Elise Kraft (Annette Bening). Gdy w Nowym Jorku mają miejsce kolejne zamachy na ogromną skalę, rząd Stanów Zjednoczonych wprowadzaW USA narasta fala terroryzmu. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi specjalna sekcja FBI, której członkiem jest agent Anthony Hubbard (Denzel Washington). Po pewnym czasie do śledztwa włącza się agentka CIA, Elise Kraft (Annette Bening). Gdy w Nowym Jorku mają miejsce kolejne zamachy na ogromną skalę, rząd Stanów Zjednoczonych wprowadza stan wyjątkowy. Do miasta wkraczają silnie uzbrojone oddziały wojska, dowodzone przez generała Devereauxa (Bruce Willis), który znany jest z brutalnych i niekonwencjonalnych metod działania.

boxoffice
$116 672 912 na świecie
$40 981 289 w USA
$75 691 623 poza USA
budżet
$70 000 000
dystrybucja
Syrena EG
studio
Twentieth Century Fox Film Corporation (przedstawia) / Bedford Falls Productions / Lynda Obst Productions
tytuł oryg.
The Siege
inne tytuły
Against All Enemies (tytuł roboczy) USA
Holy War (tytuł roboczy) USA
Martial Law (tytuł roboczy) USA
Untitled Ed Zwick Project (tytuł roboczy) USA
Blowback
Więcej...
Jodie Foster odrzuciła rolę Elise Kraft / Sharon Bridger.
W filmie mówi się, że szejk Ahmed Bin Talal (Ahmed Ben Larby) został pojmany w Libanie (przedstawionym w telewizji jako pustynny kraj). W rzeczywistości Liban jest jedynym arabskim państwem, w którym nie ma pustyń.
Generał William Devereaux (Bruce Willis), mówiąc o karabinie szturmowym, podaje błędną nazwę M16A1. Prawidłowa to M16A2.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych