PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=175}

Stan oblężenia

The Siege
6,7 22 050
ocen
6,7 10 1 22050
5,8 4
oceny krytyków
Stan oblężenia
powrót do forum filmu Stan oblężenia

Wszelkie procedury ukazane w filmie napiętnowane jako bezprawne, których dopuściło się wojsko i CIA (w owym czasie dla Amerykanów jawiące się jako pogwałcenie podstawowych zasad konstytucji), obecnie po 11/9 w dobie obowiązywania Patriot Act są zalegalizowane i stosowane na całym świecie. Podsłuchiwanie obywateli, używanie wojska na terytorium USA, przetrzymywanie bez zarzutów, bez oficjalnego odnotowania faktu przetrzymywania, tortury - to wszystko ukazano w filmie jako zło, a dziś już jest to na porządku dziennym - w tym przejawia się najważniejsze proroctwo filmu.

ocenił(a) film na 9
sputnick

Miałem coś napisać po obejrzeniu tego filmu i wiedziałem co ale zacząłem czytać wypowiedzi, co rzadko mi się zdarza i ku mojemu zaskoczeniu natrafiłem na Twój tekst, który jest odzwierciedleniem również moich myśli. Dodałbym jeszcze, że oprócz zalegalizowania używania wojska na terytorium Stanów legalne jest też używanie tego wojska we wszystkich rejonach świata jeżeli stwierdzą, że jest to,dla nich, konieczne a przeciwnik za słaby by się przeciwstawić jak również tam gdzie przywódcy tak już się obślinili w żebraniu o ich stacjonowanie, że grozi to zachłyśnięciem i zejściem z tego świata. Ten film powinien każdy obejrzeć by zobaczyć jak funkcjonuje nasz największy i jedyny przyjaciel, który tak naprawdę to ma nas głęboko w d...e a nas w tą d..ę coś namiętnie pcha. 9/10!!!

ocenił(a) film na 8
Szpila_1308

Ja - identycznie. "proroczy" film, trudno uwierzyć, że sprzed WTC.

ocenił(a) film na 6
kkutz

Fakt:)

ocenił(a) film na 5
Szpila_1308

Każdy silny kraj po 9/11 zrobiłby to samo. Co Ruscy zrobili na Dubrovce? Poświęcili cywili żeby dorżnąć bandziorów. Nie ma się co roztkliwiać i bredzić o naszych przyjaciołach - tych lepiej mieć silnych niż słabych.

sputnick

tortury i nielegalne przetrzymywanie są obecnie nielegalne.

ocenił(a) film na 6
Leszy2

Służby USA maja to gdzies a prezydent o tym wie...

Al_Bundy

przyjaciel tfu USRAEL.

ocenił(a) film na 6
Al_Bundy

Czasem trzeba...

Leszy2

Legalne, legalne. Zabiera się delikwenta na pokład samolotu i przelatujac nad terenem nieobjetym prawem USA można do woli legalnie torturować.

ZAPIS_filmweb

Mylisz się. To, że coś jest poza jurysdykcją, nie oznacza, że jest legalne.

sputnick

11/9? Chyba 9/11 jak już. Nine eleven.

ocenił(a) film na 6
sputnick

Słuszny komentarz

sputnick

M.in z tego powodu potrzebne byly wydarzenia z 9/11...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones