Mike Newell I

Michael Cormac Newell

7,3
1 356 ocen pracy reżysera
Mike Newell I
Mike po ukończeniu studiów na wydziale Literatury Angielskiej Cambridge University, rozpoczął pracę w Granada Television. Wyreżyserował dla CBS m.in. takie dramaty jak "Them Down There", "Ready When You Are", czy "Common Ground".

Pierwszym filmem kinowym Newella był "The Man in the Iron Mask". Na amerykańskim rynku zaistniał filmem "The Awakening" z Charltonem Hestonem i Susannah York. Międzynarodowe uznanie, przyniósł mu film "Dance with a Stranger" - ten film zagwarantował mu, miejsce na liście czołowych reżyserów świata.

Wyreżyserował także "Cztery wesela i pogrzeb", za który dostał dwie nominacje do nagrody Akademii. Trzy nominacje do Oscara i Złote Globy dla Mirandy Richardson i Joan Plowright, zagwarantował mu film "Enchanted April". Nakręcił także "The Good Father" z Anthony Hopkinsem oraz "Into the West".

Ostatnimi filmami wyreżyserowanymi przez Newella są "Donnie Brasco" z Johnym Deppem, Alem Pacino i Michaelem Madsenem. Film zdobył nominacje do Oskara za najlepszy scenariusz adaptowany. Warto wspomnieć także o filmach "Zmęczenie Materiału" i "Uśmiech Mony Lizy".
Obecnie Mike sprawuję reżyserię nad czwartą częścią cyklu "Harry Potter i Czara ognia".
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 marca 1942

miejsce urodzenia: St. Albans, Anglia, Wielka Brytania

BAFTA
Zdobył 2 nagrody BAFTA, 2 inne nagrody oraz 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona <a href=http://www.filmweb.pl/Person?id=66186>Bernice Stegers</a>, 3 dzieci
W 1963 roku ukończył studia na Wydziale Literatury Angielskiej Uniwersytetu Cambridge w Cambridge (Anglia, Wielka Brytania).
13 września 2007 r. otrzymał tytuł doktora honoris causa z zakresu sztuk pięknych na Uniwersytecie Lincolna (Lincoln, Anglia).
Odrzucił propozycję reżyserii filmu "Wierny ogrodnik" na rzecz "Harry'ego Pottera i Czary Ognia". Zamiast niego za kamerą stanął Fernando Meirelles.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Newell rozpieprzył serię po genialnej części Cuarona. Yates jest nijaki, ale Newell zawalił wszystko. Jego "Czara ognia" to jedyny film, jaki widziałem, w którym przez cały czas wszyscy wrzeszczą. Dumbledore zachowuje się jak podlotek, a nie stateczny i potężny czarodziej - biega, krzyczy, macha rękami, rzuca się na...

więcej

To nie jest czasami brat...

użytkownik usunięty

...Gabe'a Newella- faceta, który jest współwłaścicielem firmy Valve i twórcą legendarnego Half life-
a? Jest naprawdę duże podobieństwo, Gabe jednak dużo grubszy.

Donnie Brasco.

Czy ktoś wie, czy rozpoczęły się zdjęcia do nowej wersji filmu Wielkie Nadzieje ? Jeśli tak to
kiedy ten film będzie można oglądać?

Facet

użytkownik usunięty

stacza sie z filmu na film w tempie jednostajnie przyspieszonym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones