Lily James I

Lily Chloe Ninette Thomson

7,8
20 490 ocen gry aktorskiej
Lily James I
Lily Chloe Ninette Thomson znana jako Lily James przyszła na świat w angielskim mieście Esher w hrabstwie Surrey. Pseudonim artystyczne przyjęła w hołdzie dla zmarłego w 2008 roku ojca, Jamesa "Jimmy'ego" Thomsona.  W 2010 roku, została absolwentką Londyńskiego "Guildhall School of Music and Drama".

Debiutowała na ekranie w familijnym serialu "Cały William" Udało jej się również wcielić w postać Korriny w widowisku "Gniew tytanów". Najmocniejszy zawodowy sukces odniosła wygrywając casting na tytułową bohaterkę w reżyserowanej przez Kennetha Branagha ekranizacji "Kopciuszka". 
James spotkała się na planie z Cate Blanchett, która wcieliła się w postać złej macochy i Heleną Bonham Carter. Aktorka na potrzeby filmu nagrała piosenkę "A Dream is a Whish your Heart Makes". Kolejnym głośnym tytułem w karierze aktorki jest występ w dramacie "Czas mroku" w którym zagrała sekretarkę legendarnego premiera, Winstona Churchilla, granego przez przyszłego zdobywcę Oscara, Garego Oldmana. Zmierzyła się również z postacią Natashy Rostovej w kolejnej ekranizacji  powieści Lwa Tołstoja "Wojna i pokój". Kreacja rosyjskiej arystokratki przyniosła jej nominacje do nagrody ,,Satelity" dla najlepszej aktorki telewizyjnej.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 kwietnia 1989

miejsce urodzenia: Esher, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 170 cm

Satelita
Zdobyła Satelita, 2 inne nagrody oraz 9 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
W 2010 roku ukończyła Guildhall School of Music and Drama w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Ubiegała się o rolę Anastazji Tremaine w filmie "Kopciuszek". Angaż otrzymała Holliday Grainger. Lily wcieliła się za to w tytułową bohaterkę. 
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 2016 r. - bożonarodzeniowy spot reklamowy Burberry;
- 2019 r. - perfumy My Burberry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones