Lily Chloe Ninette Thomson

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/1581592/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":14862,"rate":7.8891131745390926,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/1581592/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":18,"rate":7.111111111111111,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,9
14 862 oceny gry aktorskiej
Lily James I
Lily Chloe Ninette Thomson znana jako Lily James przyszła na świat w angielskim mieście Esher w hrabstwie Surrey. Pseudonim artystyczne przyjęła w hołdzie dla zmarłego w 2008 roku ojca, Jamesa "Jimmy'ego" Thomsona.  W 2010 roku, została absolwentką Londyńskiego "Guildhall School of Music and Drama".

Debiutowała na ekranie w familijnym serialu "Cały William" Udało jej się również wcielić w postać Korriny w widowisku "Gniew tytanów". Najmocniejszy zawodowy sukces odniosła wygrywając casting na tytułową bohaterkę w reżyserowanej przez Kennetha Branagha ekranizacji "Kopciuszka". 
James spotkała się na planie z Cate Blanchett, która wcieliła się w postać złej macochy i Heleną Bonham Carter. Aktorka na potrzeby filmu nagrała piosenkę "A Dream is a Whish your Heart Makes". Kolejnym głośnym tytułem w karierze aktorki jest występ w dramacie "Czas mroku" w którym zagrała sekretarkę legendarnego premiera, Winstona Churchilla, granego przez przyszłego zdobywcę Oscara, Garego Oldmana. Zmierzyła się również z postacią Natashy Rostovej w kolejnej ekranizacji  powieści Lwa Tołstoja "Wojna i pokój". Kreacja rosyjskiej arystokratki przyniosła jej nominacje do nagrody ,,Satelity" dla najlepszej aktorki telewizyjnej.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 kwietnia 1989

miejsce urodzenia: Esher, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 170 cm

Aktor
Zdobyła 2 nagrody Aktor, 1 inna nagroda i 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Aktor Najlepszy zespół aktorski w serialu dramatycznym za serial Downton Abbey w roku 2016 wraz z: Lesley Nicol, Tom Cullen, Jim Carter, Michelle Dockery, Penelope Wilton, Sophie McShera, Laura Carmichael, David Robb, Brendan Coyle, Maggie Smith, Robert James-Collier, Hugh Bonneville, Joanne Froggatt, Phyllis Logan, Elizabeth McGovern, Julian Ovenden, Kevin Doyle, Raquel Cassidy, Allen Leech Aktor Najlepszy zespół aktorski w serialu dramatycznym za serial Downton Abbey w roku 2015 wraz z: Lesley Nicol, Jim Carter, Michelle Dockery, Penelope Wilton, Matt Milne, Sophie McShera, Laura Carmichael, David Robb, Brendan Coyle, Maggie Smith, Robert James-Collier, Hugh Bonneville, Joanne Froggatt, Phyllis Logan, Elizabeth McGovern, Kevin Doyle, Ed Speleers, Allen Leech, Cara Theobold
W 2010 roku ukończyła Guildhall School of Music and Drama w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Ubiegała się o rolę Anastazji Tremaine w filmie "Kopciuszek". Angaż otrzymała Holliday Grainger. Lily wcieliła się za to w tytułową bohaterkę. 
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 2016 r. - bożonarodzeniowy spot reklamowy Burberry;
- 2019 r. - perfumy My Burberry.