PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32247}

Stracone lata

Running on Empty
7,6 2 352
oceny
7,6 10 1 2352
Stracone lata
powrót do forum filmu Stracone lata

Film absolutnie niezwykły. Nie chcę spoilerować, więc nie będę go tutaj streszczał. Natomiast zapraszam do dyskusji, poruszając następujący temat: Czy można skazywać najbliższe osoby na takie życie z uwagi na błędy popełnione w przeszłości ? I czy w końcu można stawiać kogoś przed wyborem, jakim stanął Danny pod koniec filmu ?

Jak dla mnie film wspaniały - wiadomo: Lumet to jednak solidna firma. 9/10

ocenił(a) film na 10
Dexterb

Hm. Muszę przyznać, że jest to ciekawy temat do dyskusji. Wiadomo, rodzinę ma się tylko jedną i to właśnie z najbliższymi dzielimy się wszystkimi problemami. Dlatego też niejednokrotnie dotyczą one wszystkich członków rodziny. Mimo to, uważam, że nie można ponosić odpowiedzialności za błędy popełnione w przeszłości przez najbliższych. Każdy ma swoje życie i powinno ono należeć tylko i wyłącznie do jego samego. Nie można rezygnować z marzeń, planów i miłości, a przede wszystkim własnego życia za błędy, których w gruncie rzeczy się nie popełniło.
Każdy z nas cały czas staje przed wyborami. Jedne dotyczą rzeczy błahych, inne ważnych, od których może zależeć nasze przyszłe życie. Wybór, przed jakim stanął Danny, był niezwykle trudny również z tego powodu, że w gruncie rzeczy był on jeszcze dzieckiem i dopiero zaczął wkraczać w dorosłość. Musiał wybrać między rodziną, do której był niesamowicie przywiązany, a pójściem na studia i uczuciem.
Sądzę jednak, że takie wybory są w naszym życiu nieuniknione i prędzej czy później każdy z nas będzie musiał dokonać właściwego.

Jeśli kogoś kochasz, pozwól mu odejść.

lonely_child16

Odpowiedź jest dla mnie prosta. Dzieci nie powinny płacić za głupotę swoich rodziców.

ocenił(a) film na 10
Dexterb

Zgadzam się. Oglądałam ten film już niejednokrotnie, bo lubię do niego wracać i nie tylko z powodu genialnego Rivera, gdyż film jest moim zdaniem kapitalny. Takie filmy powinny "lecieć" w kinach, a nie w 95% chłam, który jest obecnie. "Running On Empty" po prostu WSPANIAŁY!

ocenił(a) film na 10
Dexterb

wg mnie w filmie zadano jeszcze jedno pytanie, czy to co zrobili Pope'owie było błędem? a może ci ludzie cierpią dlatego, że sprzeciwiali się błędom popełnionym przez państwo, do których nikt nie miał odwagi się przyznać?

tytaway

"...a może ci ludzie cierpią dlatego, że sprzeciwiali się błędom popełnionym przez państwo..." - sprzeciwiali się dokonując zamachów terrorystycznych.

ocenił(a) film na 10
Aron_Reason_Alldwing

zdefiniuj zamach terrorystyczny...
Wysadzenie w powietrze jakiegoś budynku nie musi być od razu atakiem terrorystycznym.

tytaway

Sam sobie zdefiniuj

tytaway

Każdy zamach uderzający w niewinną osobę jest na pewno terrorystyczny. Masz wątpliwości?

ocenił(a) film na 10
Poprawiacz_napisowy

Masz rację, źle to ujelam kilka lat temu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones