PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=296427}

Strasznie głośno, niesamowicie blisko

Extremely Loud & Incredibly Close
7,5 56 733
oceny
7,5 10 1 56733
5,3 11
ocen krytyków
Strasznie głośno, niesamowicie blisko
powrót do forum filmu Strasznie głośno, niesamowicie blisko

Nie oceniajcie czegoś na czym się nie znacie, bo krzywdzicie rodziców którzy zmagają się z Zespołem Aspergera dziecka na co dzień. Dla was to jest zabawne skopać komuś dupę. Nie oglądaliście ze zrozumieniem. Czy tak samo byście bili człowieka z Zespołem Downa, Retta itd. Tylko dla tego, że nie jesteście w stanie pojąc czym jest choroba?

r_duszynski

o ile mi wiadomo to asperger bywa bardzo lekki niezuaważalny może być, a w filmie na to nie wygląda, czesto rodzice którzy mają dziecko z tym nigdy sie o tym nie dowiedzą wiec nie bedą sie zmagać, gorzej zmaga sie dzieciak, wychodzi dopiero przy okazji jakiejś choroby psychicznej w wieku dorosłym, kiedy osoba przez całe życie przeszła "nauczona" wszystkich zachowań społecznych, polecam obejrzeć bajeczkę "mary i max" tam jest to nieco inaczej pokazane

ocenił(a) film na 8
Bonus

To prawda, są mniej dziwni od osób autystycznych, choć wykazują podobne cechy. Nie rozumieją świata emocji, nie czytają z ludzkiej twarzy, rozumieją wszystko dosłownie. Muszą nauczyć się wszystkiego o ludziach "z książki".
Pomaga im za to, w porównaniu do osób autystycznych wyższy bądź normalny iloraz inteligencji. Ja polecam film "Temple Grandin" i "The Story of Luke".

A ciekawym polecam wykład prof. Temple Grandin z youtube: Temple Grandin - Światu potrzeba umysłów różnego rodzaju [PL]

r_duszynski

Bohater przyznał, że badania w kierunku Aspergera były nierozstrzygające - bo wydaje mi się, że jednak w kontaktach społecznych radził sobie dobrze. Owszem, bał się ich, ale wykazywał dużą empatię i zrozumienie w rozmowach. Ale jakieś zaburzenie ze spektrum autyzmu miał na pewno.

mój tekst - http://filmynakanapie.blogspot.com/2014/01/extremely-loud-incredibly-close-2011. html

ocenił(a) film na 8
kajfilka

Sami lekarze miewają z tym problem, autyzm i Zespół Aspergera mają bardzo różnorodne objawy u różnych osób. Problem z tym, że półkule mózgowe nie łączą się ze sobą w małym bądź dużym stopniu - mózg jest w różnym stopniu uszkodzony. I tak na przykład lekki autyzm może być mniejszą przeszkodą w życiu niż cięższy przypadek Zespołu Aspergera. Właściwie prawdopodobieństwo dwóch bardzo podobnych przypadków autyzmu lub Z.A. występuje tylko przy bardzo mocnych uszkodzeniach.

Dzieciaki z tymi dysfunkcjami (to nie jest choroba) uczy się życia doświadczając różnych sytuacji na podobnej zasadzie, jak można nauczyć niewidomego "widzieć" uszami (i wieloma zmysłami na raz).

Istnieje teoria, że dziecko z zespołem Aspergera jest mniej wrażliwe na otoczenie (to jak inni go odbierają), dzieci zaś "tylko" bardzo inteligentne są nadwrażliwe. Co ma sprawiać, że inteligentny aspie (tak sami siebie potocznie nazywają) będzie normalnie funkcjonował. (zaczerpnąłem z książki: CODZIENNOŚĆ DZIECKA Z ZESPOŁEM ASPERGERA okiem rodzica i terapeuty)

ocenił(a) film na 8
r_duszynski

Poprawka: ta ksiązka to "Autyzm i Zespół Aspergera" Claire Grand

A więcej niech autorka doda od siebie:

„Ta książka mówi o autyzmie, a zwłaszcza o jego lżejszej formie określanej jako zespół Aspergera. Napisałam ją dla wszystkich umiejących czytać autystyków i ich rodziców.
Napisałam tę książkę, by ci wytłumaczyć, w czym i dlaczego różnisz się od innych. Moim celem jest pomóc ci lepiej zrozumieć, kim jesteś, w jaki sposób myślisz i jak myślą inni. Chciałabym również pomóc ci, byś lubił się takim, jakim jesteś, i miał do siebie zaufanie. Być odmiennym nie oznacza „być gorszym od innych”. Nie jesteś gorszy, nie jesteś szalony, nie jesteś nienormalny. Masz po prostu odmienny sposób bycia, myślenia i rozumienia. Chciałabym wreszcie pomóc ci czuć się lepiej z innymi, z wszystkimi tymi, którzy nie są dotknięci zespołem Aspergera. Wiesz dobrze, że masz żyć w świecie, w którym ludzie nie są „Aspergerami” i cię nie rozumieją. A mimo to masz żyć w tym świecie z nami. Ważne jest, byś nauczył się czuć się dobrze w tym świecie. Może ci się udać, bo choć jesteś trochę inny, jesteś przecież taki jak my, chcesz tego samego: chcesz być szczęśliwy i mieć przyjaciół. My też tego chcemy. Ty jesteś tylko nieco odmienny, ale to nie jest tak ważne. Możesz znaleźć sobie miejsce w tym świecie, bo to jest twój świat. Możesz być doceniany i czuć się dobrze. Jak wiele innych dzieci z zespołem Aspergera możesz się stać w pełni dojrzałym, gdy dorośniesz, i prowadzić normalne życie. Mam nadzieję, że ta książka pomoże ci to osiągnąć.”

ocenił(a) film na 10
r_duszynski

Witam, świetną książką pozwalającą zrozumieć zachowania dzieci autystycznych i ze spektrum jest "Dziwny przypadek psa nocną porą" , niestety autora nie pamiętam.
Beletrystyka, swiat widziany oczami autystyka.

ocenił(a) film na 8
aga_scislowska

Czytałem, naprawdę niezła książka. Z resztą obowiązkiem rodzica takiego dziecka jest przeczytać i obejrzeć jak najwięcej. Mnie podobała się książka "Świry, dziwadła i Zespół Aspergera". To w części książka beletrystyczna, a w części poradnik napisany przez czternastolatka z Z.A. Ciekawe spojrzenie na na nas "neurotypowych" jako na dziwniejszych nieraz od autystyków.
A z poradników polecam "Myślenie Obrazami" Temple Grandin.
Kto nie zna autorki powinien obejrzeć film biograficzny o niej "Temple Grandin" - niesamowita osoba! A lekarze chcieli ją zamknąć w ośrodku...
W YouTube warto zobaczyć odczyt "Swiat potrzebuje umysłów różnego rodzaju" w wykonaniu profesor Temple Grandin.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones