PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=296427}

Strasznie głośno, niesamowicie blisko

Extremely Loud & Incredibly Close
7,5 56 733
oceny
7,5 10 1 56733
5,3 11
ocen krytyków
Strasznie głośno, niesamowicie blisko
powrót do forum filmu Strasznie głośno, niesamowicie blisko

Jestem świeżo po seansie i szczerze powiedziawszy sam nie wiem, czego mi w tym filmie zabrakło. Tematyka filmu dobra, aktorstwo na wysokim poziomie, montaż, czy też zdjęcia, ale...
Oglądając głównego bohatera rzeczywiście odczuwałem pewną irytację. Można mówić, że świadczy to o tym, iż nie rozumie człowiek takiej choroby (aczkolwiek jak sam mówił nie do końca pewnie zdiagnozowanej), jakim jest zespół Aspengera, ja jednak nie podpinałbym tego właśnie do tej furtki. Sama utrata rodzica zapewne jest przeżyciem traumatycznym i ciężko bez uprzedniego doświadczenia takiej tragedii wypowiadać się na ten temat. Nie mniej jednak irytowało mnie to, że po blisko roku od tragedii sam wątek dopiero zostaje rozwinięty. Zachowanie głównego bohatera, jak już ktoś inny wspomniał też było w pewien sposób niespójne (przejawy uczuć), które wraz ze swoistym 'wymądrzaniem' się tworzyły bądź co bądź irytujący w pewien sposób obraz.
Obniżyłem ocenę jeszcze z jednego powodu. Był to dramat, podczas którego odczuwałem jedynie smutek oglądając ataki głównego bohatera, zabrakło mi w nim czegoś, co mogłoby poruszyć moje serce i wkraść trochę wzruszenia, co zdarzyło się już wielu dramatom, które w swoim życiu oglądnałem.

ocenił(a) film na 6
Wujek92

Zdecydowanie zgadzam się z twoją wypowiedzią. Nie jestem jednak rozczarowana zachowaniami głównego bohatera(aż do tego stopnia). W scenach ataków chłopca nie odczuwałam smutku, było to raczej przerażenie. Również zauważyłam w filmie pewien brak. Po obejrzeniu filmu wciąż czuję niedosyt. Nie jestem pewna, ale to chyba on spowodował mało zachwycające wrażenia. Ta produkcja nie wzruszyła mnie tak, jak zazwyczaj dramaty. Ona przeniosła mnie na zupełnie inny tor, niestety negatywny. Ten film mnie nie wzruszył, on mnie jedynie zdołował.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones