PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732348}
7,3 13 311
ocen
7,3 10 1 13311
6,5 2
oceny krytyków
Suburra
powrót do forum filmu Suburra

ale pod warunkiem że mają one sensowną treść i odpowiednią wielowątkowość. Tutaj wszystko jest na swoim miejscu. Film kompletny pod każdym względem. Najmocniejszą stroną jest oczywiście fabuła, którą zawsze najbardziej biorę pod uwagę przy wystawianiu oceny. Jeszcze rewelacyjne zdjęcia, na co akurat rzadko zwracam specjalną uwagę; jeśli tutaj tak uczyniłem to znaczy że naprawdę były rewelacyjne.

Jak dla mnie jest parę niejasności/naciągnięć, ale to na tyle drobnostki że nie obniżam oceny z ich powodu: <teraz uwaga, SPOILERY>:
1. Skąd Sebastian wiedział że Aurelino/numer 8 zabił Sztyleta?
2. Skąd Viola (dziewczyna numeru 8) wiedziała gdzie dorwać Cyganów, mam na myśli fragment gdzie dzień po postrzeleniu numeru 8 ona jedzie z tym ich pomagierem do jakiegoś "burdelu" i zabijają dwóch Cyganów.
3. Zabrakło mi też wyjaśnienia co z synem Malgradi'ego, spodziewam się że "po wszystkim" Sebastian jakoś bezpiecznie go odstawił do rodziców bo był najmniej zdemoralizowany z całego towarzystwa, ale mogło to być jakoś pokazane.
4. Malgradi - groziły mu zarzuty prokuratorskie, premier złożył rezygnację co Malgradi'emu było bardzo nie na rękę delikatnie mówiąc; widzimy jego histeryczną reakcję ale w sumie nie wiemy co dalej bo film się kończy.
5. Sabrina (ekskluzywna prostytutka) - jej udział w filmie kończy się na tym jak Manfredi grozi jej pocięciem twarzy, ona w końcu podaje nazwisko Malgradi'ego, a banda Manfredi'ego ją wyprowadza, ona przy okazji wyzywa mijanego akurat Sebastiana czemu trudno jej się dziwić i nie wiemy co dalej z tą postacią, a była ona dosyć ważna dla fabuły. Nie zabili jej raczej bo byłoby to pokazane w filmie, tak po prostu postać trochę zamieciona "pod dywan".

Koniec SPOILERÓW
Jak tak czytam to co napisałem to odnoszę wrażenie że film mógłby trwać jeszcze z pół godziny dłużej i tylko wyszłoby mu to na dobre :) Ale i tak jest rewelacyjnie, kawał porządnego kina, europejska perełka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones