PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732348}
7,3 13 311
ocen
7,3 10 1 13311
6,5 2
oceny krytyków
Suburra
powrót do forum filmu Suburra

Udany film, po którym dłuuugo snułem refleksję nad chaosem świata, w którym żyję... Jak dla mnie film w klimacie kultowego serialu lat 80's La Piovra / Ośmiornica.
Oczywiście wielu ludzi łudzi się, że świat kreowany przez filmowców w tego typu produkcjach jest przerysowany. Siedziałem ładne kilka lat z tematykach 'teorii spiskowych' i mam świadomość, że świat w jakim żyjemy jest iluzją. Świat pokazany w tym filmie nie tylko jest prawdą ale co gorsze np. mafia to wierzchołek góry lodowej :(

craxman

Czytałeś "Gomorra", widziałeś film lub serial? A skoro mowa o Michaele Placido, widziałeś jego film "Opowieść kryminalna"? Odróżniasz prawdę od fikcji, czytaj Cosa Nostrę od Camorry i tą od 'Ndranghety? Chyba nie, bo podniecasz się tą wydmuszką jak pięcioletnie dziecko?...:O

ocenił(a) film na 10
HeadHoper4Warsaw

Żeby ocenić film, nie muszę znać drzewa genealogicznego mafii włoskiej ;). Tak nie oglądałem JESZCZE filmów o których piszesz. Nie czytałem też JESZCZE książki o których piszesz. Wszystko przede mną. Film mi się podobał bardzo bo przez ostatnie kilka lat tłukłem 'dzieła' mainstreamowe, gdzie 1 koleś zabija trzystu napastników i nadal ma się świetnie ;)
Ten film przypomniał mi klimaty kiedy za dzieciaka oglądałem Ośmiornicę i tyle. Nie jestem zawodowym krytykiem żebyś po mnie jechał jak po kobyle :p
Z drugiej strony 'wyzywanie' kogoś od dziecka to naprawdę cholernie dojrzała postawa ;)
A jeśli chodzi o temat korupcji i układów globalnych to każda organizacja 'mafijna' na tym świecie to zaledwie harcerze ;)

craxman

Kolejny kinoman co za dzieciaka widział serial "Ośmiornica", ha, ha, ha...:p Nie zliczę, który to już, ale pewnie poleciałeś na fajne cycki i dupę, temu taka wysoka ocena, spoko...:O

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones