The Survivalist

1 godz. 44 min.
5,7 2 722
oceny
5,7 10 2722
1 586
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"type":"film","id":723068,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Survivalist-2015-723068/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Surwiwalista
  • Gibon_Szybkoreki ocenił(a) ten film na: 6

    niestety mimo tych szumnych zapowiedzi z plakatu, że obraz ten jest fenomenalny co najwyżej mogę mu wystawić średnią ocenę. A to dlatego, że jest zbyt podobny do filmów traktujących o świecie po apokalipsie, pełnym anarchii i zła. Role aktorskie zostały odegrane przyzwoicie, film ma dobre momenty, jest w nim jakaś namiastka poetyki, niepokoju, smutku, ale według mnie to za mało aby uznać ten film za niesamowity.

  • kowalczukkamil ocenił(a) ten film na: 6

    Gibon_Szybkoreki Zgadzam się z przedmówcą (z większą częścią wypowiedzi). Obejrzałem wczoraj ten film i pozostawił on u mnie spory niedosyt...
    [SPOILER]
    [SPOILER]
    [SPOILER]

    Być może zbytnio po trailerze nastawiłem się na mocny i mroczny film, właśnie o owym świecie po apokalipsie, pełnym anarchii i zła... i troszkę się w tym zakresie zawiodłem. Pewnie są różne typy wrażliwości i nie wiem jak to dobrze ująć ale moim zdaniem było jakby trochę zbyt "lajtowo" od początku, ot mieszkał sobie samotnie w lesie, wstawił sobie kratki w okna i hodował warzywa a przynajmniej próbował i w zasadzie miał święty spokój, nikt go nie nachodził wcześniej i głowy mu nie zawracał aż nie pojawiły się dwie kobiety i wtedy... No właśnie, zachowanie bohatera było tak bardzo niekonsekwentne i nielogiczne, że aż raziło. Pomijając drobniejsze rzeczy to nadal nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego nie zrobił nic i w żaden sposób nie zareagował kiedy zabrały mu naboje, przecież już wiedział że kombinowały... A i tak niezrażony tym drobnym faktem rzucił się bezbronny ratować nową przyjaciółkę... Jak na kogoś tak ostrożnego i wycofanego (podkreślał, że jego brat zginął bo nieostrożny - zresztą z tego samego powodu - kobieta), przebywającego w samotności od 7 lat, że aż miał paranoiczne wizje czy coś w tym stylu, to dosyć brawurowe posunięcie ;)
    A do tego wszystkiego nie rozumiem tej alegorii z królikami. Najpierw przeżył jeden... i ok. Ale później w sidła złapały się dwa... no właśnie, dlaczego dwa a nie jeden? No chyba, że to nie była żadna alegoria i się doszukuję czegoś czego nie ma.
    5-6 gwiazdek to adekwatna ocena.
    Pzdr.

  • Kasyana ocenił(a) ten film na: 7

    kowalczukkamil Ona mu nie zabrała w końcu tych naboi, bo on zdążył się obudzić. Co do zająców - wcześniej pomógł się zabić pani starszej, a dwa zające oznaczać mogły, że jednak starczyłoby jedzenia dla trojga. Starsza zmarła więc niepotrzebnie. Zbyt pochopnie podjęta decyzja kierowana strachem w walce o przetrwanie.

  • filozof71 ocenił(a) ten film na: 7

    Kasyana Nieuważnie oglądałaś.

  • _guchy_ ocenił(a) ten film na: 6

    Kasyana Zabrała. Przekazała je swojej matce i chwil kilka później została porwana.

  • filozof71 ocenił(a) ten film na: 7

    kowalczukkamil Nie ma to jak znawca się spierdnie jeden z drugim.

  • Gibon_Szybkoreki ocenił(a) ten film na: 6

    filozof71 Masz jakąś merytoryczną uwagę?

  • bialy100k ocenił(a) ten film na: 5

    Gibon_Szybkoreki Akceptuję aktorstwo, zdjęcia i harmonijkę. Nie kupuję średniego scenariusza - bo jest moim zdaniem mało prawdopodobny co do zachowań i wykreowanej rzeczywistości post-apo.