PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=166290}

Synekdocha, Nowy Jork

Synecdoche, New York
7,5 14 973
oceny
7,5 10 1 14973
8,2 18
ocen krytyków
Synekdocha, Nowy Jork
powrót do forum filmu Synekdocha, Nowy Jork

Rozdarta na pół!

ocenił(a) film na 5

Kurcze... Na razie dałam temu filmowi tylko 6/10...
Wiem, że zasługuje na więcej (może nawet na 10), ale muszę go obejrzeć jeszcze co najmniej 5 razy, żeby zrozumieć... i żeby obejrzeć go móc obejrzeć "na spokojnie".

Niezaprzeczalnie genialny scenariusz, niespotykanie wieloznaczny i niecodzienny....
Tylko, że tak bardzo zmęczył mnie tą wieloznacznością... oglądałam i myślałam usilnie nad tymi znaczeniami, a w skutek tego pod koniec filmu mój mózg z trudem rejestrował sceny...
Robi ogromne wrażenie!

Świetna gra aktorska, szczególnie Philip Seymour Hoffman miał ogromne pole do popisu i się popisał!

ocenił(a) film na 9
oye88

myślałem podobnie po obejrzeniu, że za dużo, że po co tyle, itp., ale potem dotarło do mnie, że ten natłok wątków itp., to nie jest jakaś zagadka do rozwiązywania, a raczej kolejny aspekt mający oddawać tę "synekdochę". W każdym razie tak ja to rozumiem... Zresztą po zobaczeniu nieco nowszych, podobnych tematycznie filmów jak Mr. Nobody albo w sumie Źródło, utwierdziłem się w przekonaniu, że Synekdocha nie jest jakaś przeintelektualizowana czy bełkotliwa i pretensjonalna(jak Mr. Nobody) albo w całości tak naprawdę trywialna(jak Źródło)

ocenił(a) film na 9
HUtH

no może trochę przeintelektualizowana, niemal jak każdy ambitny film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones