PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=496057}

Synu, synu, cóżeś ty uczynił?

My Son, My Son, What Have Ye Done
6,1 2 682
oceny
6,1 10 1 2682
5,9 7
ocen krytyków
Synu, synu, cóżeś ty uczynił
powrót do forum filmu Synu, synu, cóżeś ty uczynił?

Film eksperymentalny. Na przedmieściach zostaje popełnione morderstwo. Do domu ofiary przybywa policjant (Dafoe), który chce aresztować obłąkanego sąsiada (w tej roli Michael Shannon, który dał się poznać z jak najlepszej strony w epizodycznej roli, jakżeby inaczej, stukniętego, którą zagrał w „Drodze do szczęścia” u boku Kate Winslet i Leonarda DiCaprio). Film Herzoga pokręcony i udziwniony.

oscar_4

Co nie oznacza, że od razu zasługuje na 0, nie? :P
Naprawdę nie ma w nim ani jednej pozytywnej cechy?

oscar_4

lol pokręcony i udziwniony, to chyba o to tutaj chodzi :)

oscar_4

Zero to nie ocena, tylko jej brak. Przynajmniej tak to zrozumiałem. Film nie do końca udany, ale intrygujący i trzyma przed ekranem do końca.

ocenił(a) film na 7
spokowap

Dlaczego nieudany? Pokazywał typowe u Herzoga szaleństwo: podobnie jak Aguirre "dzicz" odbija się na psychice bohatera, któremu stopniowo zaczyna się coraz większa luta. Dodatkowe typowe dla Herzoga zabawy z drobiem, flamingi też niczego sobie :P 7/10 bo ostatnimi czasy tak dobrze uplecionej i ciekawej fabuły Herzog nie zrobił.

ocenił(a) film na 9
kosa480

Farouk jak wędrowny wezyr ujarzmiający żarłoczne flamingi (orły w przebraniu)... świetny film, z rewelacyjną rolą Michaela S...

ocenił(a) film na 10
oscar_4

znacie może jeszcze jakieś filmy nawiązujące do tragedii greckiej oprócz Woody'ego Allena? Bardzo podoba mi się ten motyw, ale nie wiem gdzie szukać.

spongeelwira

To ja Ci polecę "Medeę" Von Triera, na podstawie scenariusza Dreyera. Bardzo ciekawy film z wielu względów.

ocenił(a) film na 10
wrongeye

Dziękuję za odpowiedź, muszę się przyznać, że czekałam na nią :) recenzje są bardzo zachęcające. Muszę zobaczyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones