PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=825}

Szósty zmysł

The Sixth Sense
7,8 629 524
oceny
7,8 10 1 629524
7,6 37
ocen krytyków
Szósty zmysł
powrót do forum filmu Szósty zmysł

Chodzi mi o taki film który przyprawia o dreszczyk emocji ale ma też ciekawą, tajemniczą fabułe, zna ktoś może taki? Jak dla mnie 6 zmysł był świetny i wiem ,że drugiego takiego nie znajde ale potrzebny mi straszny film który przy okazji nie będzie tylko serią pokazów najokrutniejszych i najdziwniejszych sposobów zabijania :/ Jest taki?

ocenił(a) film na 10
Amber_2

Zobacz sobie film "Nawiedzony" z roku 1995 albo film "INNI".

ocenił(a) film na 10
Amber_2

Też polecam 'Innych'. Naprawdę świetny horror, trzyma w napięciu do ostatniej minuty, a zakończenie jest równie zaskakujące jak w 'Szóstym zmyśle'.

ocenił(a) film na 9
Mellolove

super film ...polecam tez Wzgórza mają oczy ...straszny film kto lubi horrory zapraszam do obejrzenia...:D

ocenił(a) film na 10
depp12

Po pierwsze "Inni" to nie horror (to do @Mellolove).
Film "Wzgórza mają oczy" jest kompletnie innym filmem niż "Szósty zmysł" i raczej nie ma co go porównywać (a już w ogóle polecać, ale kto co lubi).

Rafal7fcb

"Inni" to nie horror?! Jak świat światem, film, w którym pojawiają się duchy to horror i kropka. A akurat te dwa filmy bardzo są do siebie podobne klimatem dreszczyku, napięcia i niepokoju

ocenił(a) film na 9
Amber_2

mi się kojarzy z 'szóstym zmysłem' - 'piękny umysł'.
- widzenie duchów w 'szóstym zmyśle' - w 'pięknym umyśle' widzenie osób, które nie istnieją, są wymyślone.
- w 6Z ( 6 zmyśle ) chłopiec jest nie rozumiany przez otoczenie - tak samo w PU ( pięknym umyśle.
- w obydwu filmach na końcu dowiadujemy się czegoś zaskakującego co zmienia bieg wydarzeń

ogólnie oba filmy są bardzo ciekawe. ; )

Amber_2

Gatunek filmów z dreszczykiem to nic innego jak thriller. Polecam inne filmy M. Nighta Shaymalana m.in.
ZNAKI (być może nawet lepszy od 6 ZMYSŁU to zależy tylko od gustu) z Melem Gibsonem
OSADA (tego samego reżysera, rewealcyjny thriller mrożący krew w żyłach)

Rocky_Balboa

Osada thriller mrożący krew w żyłach???!!! to chyba żart;D Film nudny jak flaki z olejem i nijak nie podobny do Szóstego zmysłu.

ocenił(a) film na 10
Rocky_Balboa

Zgadzam się. "Znaki" jest niesamowicie klimatycznych filmem, mimo, iż ktoś nie lubi tematyki UFO, to i tak warto obejrzeć.
"Osada" też zauroczył mnie swoim klimatem (Spojler: najlepsza scena to chyba ta na wieży w lesie plus wędrówka niewidomej po tymże lesie. Dawno oglądałem to mogłem pokręcić, ale chyba dobrze mówię).

@eFFcia naprawdę nie czułaś klimatu "Osady" ?

ocenił(a) film na 8
Amber_2

może:
Przepowiednia - Mothman Prophecies
Znamię - Dragonfly
Co kryje prawda - What Lies Beneath
Głosy

ocenił(a) film na 8
Amber_2

Opętanie - Stir of Echoes
Hide and Seek
Gothika

ocenił(a) film na 10
rozetti

widze ze inni i osada juz padły, więc nie będe powtarzał, ale może jeszcze "Dziecko Rosemary" i japoński "Dark water"-tematyka zupełnie inna ale charakterystyczna wyciszona groza, ktora zwali Cię z nog obecna

użytkownik usunięty
Amber_2

polacam ci film "GODSEND" Thriller prawie taki sam jak szósty zmyśl lecz troszkę inny kryjący w sobie ponurą najemnicę?.
polecam takrze filmy:
"INNI" "BIRTH" "NIEKTURE DOMY RODZĄ SIĘ ZŁE" "KOD MERCURY"
te filmy czeba zobaczyć. zobacz sobie opisy na FILM-WEB

użytkownik usunięty

a i jeszcze te filmy. "ZNAKI" "DOM NA PRZEKLĘTYM WGURZU" "MGŁA" "MISSERY" "EGZORCYZMY EMILY ROSE"

ocenił(a) film na 10

większość z tych filmów które podaliście już oglądałem , tylko kilka tytułów od rozetti musze jeszcze oglądnąc , widze że nikt nie podał takich filmów :
- Skeleton key - bardzo dobry , i świetne , zaskakujące zakończenie :)
- Memento - również zaskakująca końcówka
- Identity
- Frailty - naprawde świetny
jak na razie tylko tyle mi się przypomniało , jak coś mi jeszcze wpadnie to napisze.

ocenił(a) film na 10
spider0

muszę od siebie dodać jeszcze Sekretne okno , również bardzo mi się spodobał , a już zdąrzyłem oglądnać prawie wszystkie filmy które polecaliście , i tak:
-przepowiednia - dość dziwny , momentami naprawdę klimatyczny, a chwilami troszkę nudny , historia dość oryginalna , można obejrzeć , niektórym napewno przypadnie do gustu
-Opętanie - film bardzo dobry , prosty a za razem ciekawy , świetna realizacja i pomysł ,polecam
-Siła strachu - świetny , naprawde cały czas trzyma w napięciu , genialna historia i gra aktorska , film buduje niesamowity klimat , zaskakujące zaskoczenie , POLECAM :)

ocenił(a) film na 8
spider0

Dziwi mnie, że nikt nie wymienił jeszcze Se7en(Siedem). Także bardzo dobry i trzymający w napięciu thriller.

ocenił(a) film na 8
Madridista_2

Bo w Seven nie występują zjawiska nadprzyrodzone.

ocenił(a) film na 10

Ten "Kod Merkury" http://www.filmweb.pl/film/Kod+Merkury-1998-84 ??
Raczej nie pasuje do "Szóstego Zmysłu", to zwykły sensacyjniak.

ocenił(a) film na 8
Amber_2

Jacob's Ladder - delkatnie zakręcony ale dreszczyk emocji jest

ocenił(a) film na 8
Amber_2

Whisper - http://www.filmweb.pl/Zab%C3%B3jczy+szept,2007,o+filmie,Film,id=214414

ocenił(a) film na 9
Amber_2

NIE WSZYSTKIE Z MOICH PROPOZYCJI Są Z GATUNKU ALE WSZYSTKIE Są TAJEMNICZE I MROCZNE WIęKSZOść CZYMś ZASKAKUJE
- SZóSTY ZMYSł!!!
- INNI!!
- W SIECI ZłA!!!
- GOTHIKA!!
- PRZEPOWIEDNIA!!
- TOżSAMOść!
- Dziecko Rosemary!!
- ZIELONA MILA!!!
- ADWOKAT DIABłA!!!
- DRABINA JAKUBOWA - ZAKRęCONY!
- STAY - ZAKRęCONY!! - nie straszny
- DONNIE DARKO - ZAKRęCONY!! - nie straszny
- OPęTANIE!
- SIEROCINIEC!!! (2007) - POLECAM
- PODEJRZANI! - nie straszny
- IMIę RóżY!
- SIEDEM!!! - WARTO!!! - okrutne morderstwa
- SLEEPY HOLLOW!

GDZIE ILOść WYKRZYKNIKóW TO MOJA OCENNA

ocenił(a) film na 8
Amber_2


jest jeszcze masa zakreconych japonskich dreszczowców typu Dark Water, Ring czy inne Klątwy, ale tzeba lubiec to kino, tu jest jakis linczek z opisami http://film.org.pl/prace/horror_japonski.html,

ocenił(a) film na 8
rozetti

niestety link zle wpisalem i nie dziala, tzeba skasowac przecinek na koncu, sierota ze mnie

rozetti

The Eye Gin gwai !!! ORginał braci PANG, a nie to gówno z ameryki Nakaty:)!! Świetny klimat i fabuła i świetna końcówka.

ocenił(a) film na 8
Amber_2

ostatnio oglądałem The Orphanage http://sierociniec.filmweb.pl/ tez chyba w podobnym klimacie, całkiem niegłupi

ocenił(a) film na 8
Amber_2

The Jacket - odłęd http://obled.filmweb.pl/

ocenił(a) film na 10
Amber_2

ja bym jeszcze dodał 1408. zakwalifikowałbym jako thrillerohorror :D jest dreszczyk, jest napięcie, niezłe zakończenie...

ocenił(a) film na 10
greendenck

Zdecydowanie Thriller, żaden horror.

ocenił(a) film na 8
Amber_2

jak szuka ktos podobnych trilerow to:
Efekt motyla
Obłęd
Przeczucie

ocenił(a) film na 9
Episteme

Na pewno
Gothika http://gothika.filmweb.pl/
The ring http://ring.filmweb.pl/
Świetne filmy, trochę psychologiczne, trochę straszne... Mi sie bardzo podobały;)

ocenił(a) film na 9
The_Slayer

Półmrok
Vanilia sky
Matrix
Podejrzani

ocenił(a) film na 10
Amber_2

Niktt chyba nie podał tego filmu ale dla mnie takim zagadkowym filmem na rozkmine z swietna koncwoka to po prostu PRESTIŻ!! POLECAM!

Amber_2

Zobacz film Harry Angel. Ma ciekawą tajemniczą fabułe i przyprawia dreszczyk emocji ;)

ocenił(a) film na 10
Amber_2

zdecydowanie mogę Ci polecić film "Dark Skies"

ocenił(a) film na 10
lotus_85

tylko i wyłącznie z wyżej wymienionych filmów Dark Skies przypomina Znaki..
nie rozumiem ludzi którzy proponują to co zaproponowali... he he
kpina... albo w ogóle nie wiedzą co obejrzeli co gorsza polecają dalej....

Dobranoc

ocenił(a) film na 10
lotus_85

O tak "Dark Skies" jeden z lepszych filmów tego roku jak dla mnie.
Ale tutaj chodzi o filmy podobne do "Szóstego Zmysłu" więc nikt nie polecił "Dark Skies"
A film "Znaki" został wtrącony, ponieważ reżyserem jest także M. Night Shyamalan.

Amber_2

Udręczeni :)

ocenił(a) film na 8
Amber_2

Wyspa Tajemnic
Podziemny krąg
Siedem

ocenił(a) film na 10
wiktor0147

Wszystkie trzy filmy są genialne :)

ocenił(a) film na 7
Amber_2

"Silent Hill", ale tylko 1 część, bo reszta to moim zdaniem beznadzieja

ocenił(a) film na 10
Perenelle

Świetny motyw z tymi syrenami plus niesamowity klimat, ale jakoś film jako całość mnie nie porwał. Prawda kolejne/a część już słabiutko.

Amber_2

Od siebie dodam COŚ , choć to film sf to klimat powala, no i W PASZCZY SZALEŃSTWA , klimat plus zaskakujące zakończenie

ocenił(a) film na 10
driver_5

Oczywiście ten: http://www.filmweb.pl/film/Co%C5%9B-1982-4713 , a nie ten nowy :)

Rafal7fcb

No ma się rozumieć :)

ocenił(a) film na 9
Amber_2

Hotel śmierci (spróbuj) ;]

Amber_2

gothika z Hallie Berry

ocenił(a) film na 8
Amber_2

Inni sa podobni do szóstego zmysłu ale takie z ciekawymi zakończeniami itd. to np. Podziemny krąg albo wyspa tajemnic

Amber_2

Adwokat Diabła

ocenił(a) film na 8
Amber_2

"Podziemny krąg"
http://www.filmweb.pl/Podziemny.Krag

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones