Film

Pierrot le Fou

1965 1 godz. 50 min.
7,4 4 969
ocen
7,4 10 4969
7 615
chce zobaczyć
{"rate":7.5,"count":4}
{"id":"110155","linkUrl":"/film/Szalony+Piotru%C5%9B-1965-110155","alt":"Szalony Piotruś","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/01/55/110155/6969321.2.jpg"}
Para kochanków, Marianne i Ferdynand zwany Piotrusiem, udaje się w szaloną podróż po południowej Francji. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Ferdinand (nazywany - ku swojemu niezadowoleniu - Pierrotem) to mężczyzna wyraźnie znudzony swoim życiem i towarzystwem z jakim przychodzi mu spędzać czas. Pewnej nocy po kulturalnej imprezce z tzw. wyższych sfer spotyka Marianne - dziewczynę, którą miał okazję poznać prawie 5 lat wcześniej, jednak ich znajomości nie można nazwać inaczejFerdinand (nazywany - ku swojemu niezadowoleniu - Pierrotem) to mężczyzna wyraźnie znudzony swoim życiem i towarzystwem z jakim przychodzi mu spędzać czas. Pewnej nocy po kulturalnej imprezce z tzw. wyższych sfer spotyka Marianne - dziewczynę, którą miał okazję poznać prawie 5 lat wcześniej, jednak ich znajomości nie można nazwać inaczej niż znajomością płytką. Tej własnie nocy dochodzi jednak do pewnej zmiany. Ferdinand / Pierrot trafia z Marianne do łóżka, a następnie mordują razem pewnego gangstera, kradną jego pieniądze i broń i wyruszają w (pozornie) bezcelową podróż po kraju. Spontaniczna para po drodze kradnie, naciąga turystów i wreszcie morduje, w międzyczasie rozmawiając o życiu ludzkim i wszystkim co jest z nim związane.

na podstawie
Lionel White "Obsession" (powieść) (niewymieniony w czołówce)
studio
Dino de Laurentiis Cinematografica (koprodukcja) / Films Georges de Beauregard / Rome Paris Films / Więcej...
data produkcji
1965
tytuł oryg.
Pierrot le Fou
inne tytuły
Szalony Piotruś Polska
Il bandito delle 11 Włochy
Il Bandito delle undici (alternatywna pisownia) Włochy
Więcej...
Rolę Marianne Renoir pierwotnie proponowano Sylvie Vartan, jednakże aktorka odrzuciła tę ofertę. Rozczarowany Jean-Luc Godard zaprosił zatem do współpracy Annę Karinę.
Pierrota początkowo miał zagrać Michel Piccoli, jednak Jean-Luc Godard ostatecznie zdecydował się powierzyć tę rolę Jean-Paulowi Belmondo.
Zdjęcia do filmu zrealizowano w Gonfaron, Hyères, Issy-les-Moulineaux, Noves, Paryżu, Tulonie, Tremblay-en-France i na Île de Porquerolles oraz w studio w Saint-Maurice (Francja).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych