Film

Szalony Piotruś

Pierrot le Fou
1965
1 godz. 50 min.
7,4 5 419
ocen
7,4 10 1 5419
8 172
chce zobaczyć
7,1 7
ocen krytyków
{"rate":7.14286,"count":7}
{"id":"110155","linkUrl":"/film/Szalony+Piotru%C5%9B-1965-110155","alt":"Szalony Piotruś","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/01/55/110155/6969321.2.jpg"}
Para kochanków, Marianne i Ferdynand zwany Piotrusiem, udaje się w szaloną podróż po południowej Francji. Więcej Mniej
Szalony Piotruś zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

{"linkA":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeB"}

Ferdinand (nazywany - ku swojemu niezadowoleniu - Pierrotem) to mężczyzna wyraźnie znudzony swoim życiem i towarzystwem z jakim przychodzi mu spędzać czas. Pewnej nocy po kulturalnej imprezce z tzw. wyższych sfer spotyka Marianne - dziewczynę, którą miał okazję poznać prawie 5 lat wcześniej, jednak ich znajomości nie można nazwać inaczejFerdinand (nazywany - ku swojemu niezadowoleniu - Pierrotem) to mężczyzna wyraźnie znudzony swoim życiem i towarzystwem z jakim przychodzi mu spędzać czas. Pewnej nocy po kulturalnej imprezce z tzw. wyższych sfer spotyka Marianne - dziewczynę, którą miał okazję poznać prawie 5 lat wcześniej, jednak ich znajomości nie można nazwać inaczej niż znajomością płytką. Tej własnie nocy dochodzi jednak do pewnej zmiany. Ferdinand / Pierrot trafia z Marianne do łóżka, a następnie mordują razem pewnego gangstera, kradną jego pieniądze i broń i wyruszają w (pozornie) bezcelową podróż po kraju. Spontaniczna para po drodze kradnie, naciąga turystów i wreszcie morduje, w międzyczasie rozmawiając o życiu ludzkim i wszystkim co jest z nim związane.

na podstawie
Lionel White (powieść) (niewymieniony w czołówce)
studio
Dino de Laurentiis Cinematografica (koprodukcja) / Films Georges de Beauregard / Rome Paris Films / Więcej...
tytuł oryg.
Pierrot le Fou
inne tytuły
Crazy Pete Miedzynarodowe
Pierrot Goes Wild Miedzynarodowe
Pierrot le Fou Wielka Brytania
Pierrot le Fou USA
Więcej...
Rolę Marianne Renoir pierwotnie proponowano Sylvie Vartan, jednakże aktorka odrzuciła tę ofertę. Rozczarowany Jean-Luc Godard zaprosił zatem do współpracy Annę Karinę.
Pierrota początkowo miał zagrać Michel Piccoli, jednak Jean-Luc Godard ostatecznie zdecydował się powierzyć tę rolę Jean-Paulowi Belmondo.
Zdjęcia do filmu zrealizowano w Gonfaron, Hyères, Issy-les-Moulineaux, Noves, Paryżu, Tulonie, Tremblay-en-France i na Île de Porquerolles oraz w studio w Saint-Maurice (Francja).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych