PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34660}

Szept serca

Mimi wo Sumaseba
7,7 14 960
ocen
7,7 10 1 14960
8,0 4
oceny krytyków
Szept serca
powrót do forum filmu Szept serca

Genialny film! Jeden z lepszych ze studia Ghibli.

master_vader

czy ja wiem jak dla mnie jeden ze słabszych.. w porówaniu z spiryted lub totoro jest poporstu słaby .... tak myśle

ocenił(a) film na 9
lowca87

sprinted nawet się nie umywa do szeptu serca , po obejrzeniu sprinted away mam wrażenie że bochaterka nic niewyniosła ze swojej podróży... zaś w szepcie serca wiele razy mogłem utożsamiać swoje uczucia z uczuciami bochaterki wiec nie tylko dla młodzieży - mam 19 lat kończę plastyk ... ma prawo ci się nie podobać (ponieważ w każdym filmie ghibli jest cząstka twojej duszy (w szepcie serca dusza artysty ) może ty jej (jeszcze?) nie odnalazłeś?

ocenił(a) film na 8
Jamacty

Bohater samo h, akurat to,aż po oczach kopie :), nie z czasownikami osobno to następne, sry za czepialstwo.

Muszę w końcu obejrzeć dużo oczekuję po tym anime. Natomiast nie zgodzę się z opinią jakoby główna bohaterka Spirited Away nic sobą nie wnosiła, to dziecko i jako nieporadna nierozwinięta jeszcze istota budzi określone uczucia (każdy kiedyś był smarkiem :)), widzimy ją jak poznaje siebie, Jak hartuje charakter w ogniu trosk zarówno zwykłych (przeprowadzka), jak i w toku niezwykłych wydarzeń filmu. Można by powiedzieć, że cała przygoda mogłaby być jej snem związanym z nowym miejscem właśnie :) .
pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
uber_k

w sumie po twojej wypowiedzi to zauważyłem , faktycznie motyw dorastania ( pod koniec filmu była joż całkiem poważna , co nieźle kontrastuje z jej postawą na początku ) jednak mimo tych fajerwerków kolorowych baśniowych bogów , w spinted nie poczułem tej magji studia gibli ( od sprinted bardziej mi się nie podoba tylko ruchomy zamek hauru i legendy z ziemiomorza)

master_vader

genialny to nie film, a kreska. Wykonanie jest nienaganne, ale tematyka filmu wymusza jego marginalizację. Tu nie ma jakiegoś epickiego rozmachu, ni baśniowych stworów. To prosta historia a na dodatek skierowna właściwie tylko do nastoletniej grupy odbiorców. Oglądneli lub oglądną wszyscy fani Ghibli i Miyazakiego, ale większość w zachwyt nie wpadnie. Gdyby tak miał 13 lat...

ocenił(a) film na 10
master_vader

Dziękuję za ten film. Piękna, prosta radość. 10

użytkownik usunięty
Grzeslaw

Film jest niesamowity! Cudo! 10/10! Rewelacja!

ocenił(a) film na 8

jeden ze słabszych Ghibili

ocenił(a) film na 10
master_vader

zgadzam się! Spirited jak dla mnie o wiele gorszy...ale to już rzecz gustu...:D

ocenił(a) film na 10
master_vader

Film naprawdę niesamowity, strasznie mnie poruszył. Idealna opowieśc o marzeniach i miłości. Popłakałam się jak ją "poprosił o rękę" i dzieki takim momentom mogę sobie sama dopowiedzieć zakończenie że do końca byli razem:) 10 z miejsca

ocenił(a) film na 9
Nikola19

No, kurde, w końcu jakaś osoba z odrobiną nadziei w miłość :))

Mnie też bardzo wzruszył, i też mogę się mega utożsamić z bohaterką, mimo, że mam 23 lata... ale moim zdaniem, czy ma się 15 lat, czy 50 - jak się wierzy w miłość, dobro, marzenia które są w każdym z nas, takie filmy zawsze będą wzruszać

ocenił(a) film na 10
idulec

Miło wiedzieć że ktoś w moim wieku myśli podobnie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones