PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34660}

Szept serca

Mimi wo Sumaseba
7,7 14 943
oceny
7,7 10 1 14943
8,0 4
oceny krytyków
Szept serca
powrót do forum filmu Szept serca

Cudo

ocenił(a) film na 10

Mimo pewnych braków fabularnych i niedopracowanych wątków (np mało miejsca poświęcono przedstawieniu opowiadania głównej bohaterki) film powala od pierwszych minut aż do samego końca. Piękna kreska która przenosi nas w ten magiczny a jednak zwyczajny, ludzki świat. Niesamowita muzyka, i postaci - z krwi i kości które rozumiemy i znajdujemy w nich coś z siebie, czego pragną, czemu cierpią. Z niedowierzaniem patrzyłem z jaką dokładnością i kunsztem pan Miyazaki oddawał szczegóły naszego świata - a dodając do niego tylko odrobinę magii w niektórych scenach sprawił że cały film zdaje się zaczarowana bajka choć jest mocno osadzony w rzeczywistości.
Na szacunek zasługuje też to że główną postacią jest młoda dziewczynka, postać ta jednak nie jest potraktowana po macoszemu (co się często zdarza), lecz jej problemom, pragnieniom i życiu codziennemu jest nadana odpowiednia waga.
Piękne przesłanie skłaniające do refleksji.
Może zalety które wymieniam są standardem w tym typie animacji ale nie jestem znawcą tematu, jednak ten film poruszył we mnie czułą strunę i zostanie ze mną na długo.

krolrys

Opowiadanie Shizuku to fabuła filmu "Cat returns", kolejnego filmu studia Ghibli. Natomiast Miyazaki jest tylko autorem scenariusza do szeptu serca, reżyserem jest Yoshifumi Kondo, który zmarł niedługo po premierze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones