PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=554}

Sztos

6,9 49 816
ocen
6,9 10 1 49816
6,4 9
ocen krytyków
Sztos
powrót do forum filmu Sztos

Kto gra grubo - wygrać musi.
A co zrobisz jak spotkasz wyjechanego ;) na mieście?

Bullshot

"Grucha towar ma najlepszy w mieście."

Bullshot

Kumał pierd....y ale kase uratowałem

Bullshot

Gadki między oszustami to jest właśnie siła tego filmu. Nie wiem jak niektórzy mogą truć, że dialogi są tu drętwe.

jan_niezbedny0

100% RACJI

blacik

klawisz się pyta, kto to napisał Mikołaj Rej odpowiada wieźień a synek na to on już nie żyje na to klawisz co wy mi tu pierd..e nie było ostatnio żadnego zejścia śmiertelnego

ocenił(a) film na 3
janosik_filmaniak

płakałem wtedy ze śmiechu, taki wyborny żart.

deserving

a klawisz jaki bystry intelektualnie się okazał :)

deserving

Wyborny w samej rzeczy, bo domniemam, iż w twoim wypadku to ironia, być może Ciebie nie ubawił, bo sam jesteś klawiszem, ale i z siebie trzeba się umieć pośmiać albo po prostu wyluzować trochę i nabrać dystansu. Swat jest taki jaki jest i był jaki był, a ten film świetnie go przedstawia, może przerysowuje ale w komedii to dopuszczalne. Śmiech to zdrowie kolego :)

Bullshot

Dla mnie nie syp skończyłem z tym gównem. ale się porobiło.

ocenił(a) film na 8
Bullshot

BO PIĆ TO TRZEBA UMIEĆ

ocenił(a) film na 9
Bullshot

jak się nie wie co się gra, to się gra jeden dwa

ocenił(a) film na 10
Bullshot

Nie do końca rozumiem pytanie Gruchy do Eryka pod koniec filmu przed numerem w banku: - Ten synek gra w cuś? - Czasami... itd.

ocenił(a) film na 10
cuma67

Moje ulubione teksty.
- Gra w pokera (ustawionego przeciw Erykowi) pięciokartowego dobieranego z grą w ciemno lub jasno na mecie u Fikasa:
przegrywałem ale już jestem na swoim, jeszcze piec koła papieru, no i umoczyłem bańke dwieście, spółka była tylko na pokera co mnie obchodzi twoja derda.
Wyżej wymieniony wariant pokera i grę w derde polecam np. na imprezy w stylu lat 70-tych. Zasady do znalezienia np. na stronie p o k e r strategy

- Pobiegamy razem?
- Ty masz potrzeby musisz zap...dalać mi wystarczy jak sobie ćwiknę raz dziennie.
- "Zarobię" przez sezon na mieszkanie?

-Nic nie mów!
-Skąd ty wiesz co ja chce powiedzieć? Yhy nie poszło wczoraj?
-No dobra chwal się.
-500 tych... hyhi guldenów nawet nie wiem jak to stoi. (Gulden holenderski= 0.88 marki zachodnioniemieckiej)
-Ojjj... Jak mi sie nie chce... Za dużo wczoraj umoczyłem aby latać za sto czy dwieście papieru. (chodzi chyba o równowartość w dolarach 1$ w latach 70 tych 1$ był wart od 3.5 do 2.0 DM)
-Bo grać to trzeba umić.
-Jak ty wyglądasz kto zechce robić interesy z kimś kto wygląda jak rzezimieszek?

- A makaron jak nie zacznie wypi..dalać. Mało pod samochód nie wpadł. W domu świcę a to lewizna. Ja tam stratny nie byłem. Mafiozo ciśnienia nie trzymał. Robtę mi sprzedał pi..dolony.

ocenił(a) film na 10
cuma67

Gdy Eryk u Malarza ogląda podrabiane zapewne ręcznie "malowane" dolar i marki
- Coś nieprawdopodobnego! Jestem zainteresowany. Mów po ile papier stoi?... Nie pi..dol dostaniesz n procent i premie jak przejdzie.
- Może marki?
- Nieee... marki są chujowe :)))) już ostatnio miałeś lepsze. [kultowa kwestia dla mnie]

ocenił(a) film na 10
cuma67

Scena przy autokarze jak przewodnik niemieckiej wycieczki pan Josef (L. Niemczyk) łyknął w bramie lewiznę i oddał marki, wsiada do autokaru i mówi bardzo zadowolony:
Ein Tausend zu weinig... Idioten... Erledigt (Tysiąc za mało... Idioci... Załatwiony/e-??? tu nie jestem pewnien czy powiedział to słowo)
A za chwile wszyscy Niemcy wku.wieni wybiegają z autokaru w pogoni za Erykiem i Synkiem.

ocenił(a) film na 10
cuma67

Bez dialogów w tle scena pokazująca uroki tamtych czasów - czyli po "wyrolowaniu" wycieczki i przewodnika z Niemiec w mieście w tle saturator przy nim sprzedawca nawet w białym fartuchu grupa meneli a tu jeden z nich wali z gwinta jabola

cuma67

. takie proste.
Co? Zrzutka? Pewnie.. rzucasz na ziemię lewy papier i frajer sam się po niego schyla.. najważniejszy jest aranż..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones