PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1257}

Tańczący z wilkami

Dances with Wolves
7,8 116 654
oceny
7,8 10 1 116654
6,8 16
ocen krytyków
Tańczący z wilkami
powrót do forum filmu Tańczący z wilkami

Dlaczego, taka niesamowita i inna kultura musiała wyginąć, dlaczego... Naprawdę szkoda, że teraz to można zobaczyć namiastkę ich kultury tylko w rezerwatach, a nie tak jak niegdyś na wolności... Straszne co zrobili z tą cywilizacją...
Film majstersztyk! 10/10.

ocenił(a) film na 8
Melka124

Biali byli cholernie głodni terenów, złota, futer itp. Niestety...

Danathiel

Wiem, wiem.... Ale dla mnie to straszne i niepojęte eh...

ocenił(a) film na 8
Melka124

Ja tego tez nie pojmuję ale wiem, że jest całe mnóstwo chytrych idiotów, którzy myślą, że są pępkiem świata.

Danathiel

Z cały szacunkiem, ale skoro żyją to chyba nie wyginęli? Jest ich całkiem sporo zarówno w USA jak i w Kanadzie a ich rezerwaty to ogromne połacie ziemi z własnym prawem. Z Indianami jest wszystko ok.

ocenił(a) film na 8
Pultyn

Troszkę nie o to mi chodziło. Oczywiście, nie wyginęli ale nie ma już polowań na bizony, tańców przy ognisku, wiary w Wielkiego Manitou i tak dalej. Nie ma już czegoś takiego co by przyprawiało o gęsią skórkę. Nie ma tej niewiadomej! Ja wiem, poszli z duchem czasu ale są plemiona w Afryce, które trzymają się swojej kultury i nie pozwalają sobie wejść na głowę.
Mówisz o rezerwatach. A Ty? Chciałbyś mieszkać na wyznaczonym Ci kawałku ziemi czy tam gdzie Ty byś chciał? Ja bym wolała mieć pewien wybór... Przeczytaj "Ostatnią walkę Dakotów". Dobrze jest opisane co się działo z Indianami choć to ostatnia książka z trylogii.
Indianie tak jak czarnoskórzy są raczej traktowani jak margines. Niestety... Niby tolerancyjni a tak naprawdę biali nie uważają ich za równych. W ogóle do dzisiaj Indianie strajkują o równe prawa ale niestety, wiele z tego nie wynika...

Danathiel

Plemiona afrykańskie? Większość z ich członków chętnie się z Tobą zamieni. Klepią biedę, krótko żyją, a kobiety są tam rytualnie okaleczane.

To wszystko zwykle jest bardzo piękne i ciekawe, dla ludzi, którzy chca sobie tylko popatrzeć z boku i wrócić potem do swojego świata, gdzie jest normalne łóżko, woda pod dostatkiem i nie cuchnie wszędzie krowim łajnem i uryną.

ocenił(a) film na 10
Danathiel

Kolejna głupia dyskusja. Indianie nie wygineli tylko się ucywilizowali. Śmieszy mnie takie podejście. Indianie mogą nadal w USA kupić kawał ziemi i założyć wioskę ale tego nie robią z takiego samego powodu jak Polacy przestali jeździć masowo konno i przesiedli się do samochodów. Było i minęło.

ocenił(a) film na 8
Rudolfo

Zgadzam się jednak teraz bardziej też chodzi mi o prawo, które w stosunku do Indian jest inne niż do białych.
Miałam szczęście rozmawiać z Indianami ponieważ mam niedaleko dwie miejscowości gdzie raz do roku przynajmniej się zjeżdżają. Nie jest to zbyt wesołe.

ocenił(a) film na 10
Melka124

Jakby Ci jakiś czerwony skalp ściągnął to byś inaczej śpiewała. Radzę zachować dystans. Film nie przedstawia historii USA tylko historie pewnego porucznika.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones