PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10015}

Tajemnica morderstwa na Manhattanie

Manhattan Murder Mystery
7,4 21 500
ocen
7,4 10 1 21500
7,3 20
ocen krytyków
Tajemnica morderstwa na Manhattanie
powrót do forum filmu Tajemnica morderstwa na Manhattanie

Wyborne kino!

ocenił(a) film na 8

Kolejny obejrzany film Allena ląduje w ulubionych. Wyśmienita intryga, jaką odkrywali bohaterowie z maniakalną wręcz fascynacją (nie podzielaną oczywiście przez klaustrofobicznego neurotyka Larry'ego- tu rzecz jasna Allen). Znakomite aktorstwo, jedna z najlepszych ról samego Allena w filmie stworzonym przez siebie. Praktycznie każdy dłuższy dialog, w jakim uczestniczył Larry w tym filmie zawierał tyle absurdu, drwiny i dowcipu, że wielokrotnie śmiałem się głośno. Sceny z Allenem- mistrzostwo świata! Role żeńskie Huston-Keaton bardzo dobre, role męskie Adler-Alda wcale nie gorsze (w ogóle mam sentyment do Allana Aldy w filmach Allena- znakomity popis choćby w "Wszyscy mówią: kocham cię", teraz pozytywne odczucia względem jego gry tutaj). Film może nieco przewidywalny na końcu za co pewien minus. Ale, dodatkowo, zabawne i inteligentne, moim zdaniem, były te wszystkie nawiązania do różnych filmów klasycznych, jakie pojawiały się w tle całej historii. Nie obeszło się również bez aluzji choćby do muzyki Wagnera i Polaków a scena na portierni, kiedy Larry udaje policjanta i szuka odznaki powalająca na kolana komizmem! 8,5/10- znakomita komedia kryminalna.

diego88

Dla mnie zakończenie wcale nie było takie oczywiste. Nie do końca wiedziałem, czy to wszystko jest cały czas nadbudowaniem rzeczywistości przez głównych bohaterów, czy to się zdarzyło naprawdę ; )
Film rzeczywiście zabawny. Śmieszy inteligentnie i z wdziękiem. Llubię.

ocenił(a) film na 10
diego88

popieram

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones