PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114454}
7,6 12 594
oceny
7,6 10 1 12594
7,6 19
ocen krytyków
Takiego pięknego syna urodziłam
powrót do forum filmu Takiego pięknego syna urodziłam

Najzabawniejsze =]

ocenił(a) film na 8

-wpada do kuchni,łapie za to,łapie za to...i hrrrrrrr...jak świnia...jak wieprz...
-Marcin...ta łopatka wystaje ci jak pół bochenka chleba...
-co Ty!Myślałeś że ja dostałam podwyżke 10 mln!?Czyś ty zwariował?!
-zdrepcze ci to połamie...
-wybuchnie to,płomien na pół metra bedzie!
-gdzie on sie chował,te chlopak...ty z lasu przyszedleś?Z kurnej chaty?
-nie wiem co naprawiłem...ale naprawiłem...
-JA CI DAM GÓWNO!

ocenił(a) film na 9
grooshya

Jak zobaczyłem tytuł posta, to sobie pomyślałem, że kogoś pogięło, żeby w tym filmie pełnym smuty i trochę takiego naszego prymitywizmu ludzkiego doszukiwać się rzeczy zabawnych.

Ale jak przeczytałem wybrane przez Ciebie wyimki, to gęba mi się zaczęła śmiać szeroko. Dzięki!

ocenił(a) film na 8
Klee

Nie za ma co;-)
Wiem,że film wbrew pozorom jest smutny,ale zawsze wole się śmiać niż płakać.Często to śmiech przez łzy ,ale niestety.

ocenił(a) film na 8
grooshya

W sumie dopiero Ty pokazałaś mi zabawną stronę tego, co zobaczyliśmy, w tym dokumencie.

'Nie wiem, co naprawiłem, ale naprawiłem' - ten tekst wymiata xDDD.


Podobał mi się ten dokument - pokazanie, że swego rodzaju 'patologia' nie dotyczy tylko lumpenproletariatu, ale również rodzin średnio zamożnych, a (prawdopodobnie) również ludzi powyżej średniej. To przerażające, że w rzeczywistości wszyscy udają, że jest ok, że nie ma problemu. A przecież jest odwrotnie - problem jest i to o wielkości dziury ozonowej.

ocenił(a) film na 6
Lady_of_the_Rings

Droga "Lady of the Ring" ! Jaką Ty tam widzisz patologię ? i co dla Ciebie jest takim przerażającym problemem ? Ta biedna, znerwicowana i zawiedziona przez syna kobieta ? Miałabyś odwagę stanąć przed tą Panią i powiedzieć jej że jest "patologią" ? Czy wiesz co to słowo w ogóle znaczy ? Kiedy oglądam ten film robi mi się smutno nie dlatego, że smutny jest film ale dlatego że matka autora przypomina mi własną schorowaną, znerwicowaną i doprowadzoną przeze mnie na skraj załamania nerwowego. Chcesz powiedzieć, że moja matka to "patologia" ? Raczej określiłbym ją jako dobrą, skromną i uczciwą kobietę. Łatwo jest zabierać zdanie w sprawach, o których się nie ma kompletnie pojęcia będąc do tego zmanipulowanym przez osoby trzecie (w tym przypadku przez autora). A wystarczy czasem spojrzeć nieco głębiej z innego punktu. Film sam w sobie oceniam dosyć wysoko (moim zdaniem spełnia warunki dobrego dokumentu) ale tendencyjne i wybiórcze potraktowanie materiału przez operatora świadczy o zerowym szacunku zarówno do matki jak i ojca który przedstawiony jest jako pantoflarz-półgłówek. Jak dla mnie bardzo niesmaczne. Osoby, które nie miały nigdy podobnych doświadczeń powinny bardzo ostrożnie wypowiadać się co do tego typu filmów a szersze spojrzenie jest jak najbardziej wskazane.
A jeśli chodzi o patologię raczej nazwałbym tym terminem zjawiska typu : ojciec gwałci własną córkę, mąż torturuje żonę lub alkoholik latami niszczy domowe ognisko. Widzisz gdzieś podobieństwa? Nie wydaje mi się.
Wiele ludzi oceniając "Takiego pięknego syna urodziłam" używa sformułowań w stylu: "cóż za smutny film". Znacznie bardziej smutne jest bezmyślne i jednostronne trzymanie strony egocentrycznego Marcina Koszałka.

ocenił(a) film na 8
tomash74

Po pierwsze: słowa patologia użyłam w cudzysłowiu, aby odróżnić je od potocznego znaczenia.

Tu sobie poczytaj:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/moze_nas_jeszcze_zaskoczyc_nasza_wlasna_patol ogia_2904.html

Cytat: 'Ogólnie można powiedzieć, że patologia to cierpienie społeczne jednostki.(...)'


Po drugie: smutny jest stosunek członków rodziny do siebie nawzajem. Matka ciągle narzeka na syna, obraża go, syn olewa sprawę, nie usiłuje w żaden sposób porozumieć się z matką i ojcem. To też jest patologia.

Ja nie bronię ani Marcina ani jego matki, bo obie strony są winne. Matka sama zauważa problem, o czym dowiadujemy się z zakończenia filmu.

Pozdrawiam.

P.S. 'Osoby, które nie miały nigdy podobnych doświadczeń powinny bardzo ostrożnie wypowiadać się co do tego typu filmów a szersze spojrzenie jest jak najbardziej wskazane.'

Nie możesz wiedzieć, czy nie mam takich doświadczeń oraz czy jakikolwiek inny użytkownik tego forum czegoś podobnego nie przeszedł.

ocenił(a) film na 6
Lady_of_the_Rings

Chcę tylko dodać, że bardzo osobiście podchodzę do tego filmu stąd nieco agresywny ton mojej wypowiedzi. A cytat "Osoby, które nie miały nigdy podobnych doświadczeń..." wcale nie jest skierowany do Ciebie tylko wyraziłem w ten sposób tzw. "prawdę oczywistą". Tak więc bez obrazy bo nie takie były intencje.
Pozdrawiam !

ocenił(a) film na 8
tomash74

Spoko, nie obraziłam się ;)

Również pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Lady_of_the_Rings

Równie dobrze można w ten sposób kłócić się przy filmie "dzień świra".Wszyscy nazywamy go komedią a jednak ja bym powiedziała,że jest to smiech przez łzy.Tak samo jest i z tym filmem.Widze,że komizm w tym obrazie zauważyłam chyba tylko ja ale cóż...
Do patologii tutaj jest bardzo daleko.Co więcej,myśle ,że to zaczyna być na początku dziennym.
Pozdrawiam.

grooshya

Komizm w tym obrazie jest wszechobecny,jak można go nie dostrzec??ale jest to śmiech przez łzy, z samych siebie a nie nabijanie się z bohaterów dokumentu..Jeżeli ktokolwiek zaznał choćby tylko część tego,co jest ukazane w tym dokumencie nie może się choćby tylko nie uśmiechnąć z rezygnacją..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones