PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663000}

Teoria wszystkiego

The Zero Theorem
5,9 17 937
ocen
5,9 10 1 17937
5,1 14
ocen krytyków
Teoria wszystkiego
powrót do forum filmu Teoria wszystkiego

czyli już wiemy do czego będzie odnosił się film.

ocenił(a) film na 8
Mowiacy_do_reki

Ja nie wiem.. Możesz coś więcej napisać na ten temat?

Elzowczyna

Postać biblijna. Kohelet. Wg mnie jest to inspiracja. Zbyt podobne, żeby nie było to to. Może nie każdy powinien się skapnąć, ale kilka osób to powinno zauważyć.

ocenił(a) film na 8
Mowiacy_do_reki

O kurczaki. Nie zorientowałabym się. Nie jestem wielką "fanką" Biblii. Dzięki wielkie.;]

Elzowczyna

Ja również, ale chodziłem do szkoły.

Mowiacy_do_reki

Tja, chyba ta szkoła była w sierocińcu u siostry bernadetty w Zabrzu.

ocenił(a) film na 7
vooryath

Nie, wystarczy pierwsza klasa każdej szkoły średniej i uczeń, który nie jest debilem.

Alexi_Foxleaf

Raczej potrzebna jest tutaj porządna szkoła i porządny nauczyciel, który nie traktuje swojej pracy jak karę.

Alexi_Foxleaf

No ale on nie napisał że nie jest , tylko że chodził do szkoły.

ocenił(a) film na 7
Alexi_Foxleaf

Nie znam obecnego programu szkoły średniej (kończyłem paręnaście lat temu). Ale ta postać to chyba na lekcjach religii co najwyżej była "wspominana" bo na pewno nie na lekcjach historii.. (chyba że to katolicka szkoła średnia była, to wtedy jeszcze bym to zrozumiał).

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Mowiacy_do_reki

Proponuję żebyś skupił się na mówieniu do ręki, a nie do ludzi, buraku jeden.

Mowiacy_do_reki

Zgadzam się, że Biblia jest podstawą kultury europejskiej tak samo, jak mity greckie czy rzymskie i jej znajomość rzutuje na rozumienie połowy aluzji, metafor czy symboli w sztuce oraz literaturze, zwłaszcza tej stworzonej do początków XIX wieku. Nie trzeba wierzyć w Biblie, żeby ją znać, ostatecznie nikt z nas chyba już nie wierzy w Erosa albo Atenę, ale wypadałoby wiedzieć kim byli wg Greków. :) Ostatecznie na co dzień używamy symboliki biblijnej, gdy mówimy o zakazanym owocu, koźle ofiarnym, niebie i piekle, aniołach, szatanie, arce Noego.... :). A Gilliam też często korzysta z biblijnych symboli lub motywów, np. w Parnassusie jest ich kilka. A co do filmu, mam nadzieję, ze będzie lepszy od Parnassusa, który w ogóle mi się nie podobał i bardzo zawiódł moje oczekiwania. CHciałabym, zeby wrócił Gilliam z czasów 12 Małp :(

ocenił(a) film na 8
Szarobure

Zdecydowanie lepszy od Parnassusa. Ogólnie te baśniowe filmy Gilliama zbyt powalające nie są (prócz Krainy Traw, prawdziwe cudeńko). Klimat rodem z małpek jest obecny, jednak produkcja w oczywisty sposób nawiązuje do Brazil.
Wątpię, by jakaś znaczna część fanów Terry'ego się zawiodła.

PotC_Fan

Parnassus był chyba najsłabszy (przyznaję się, ze nie widziałam Parano, ale od lat chciałabym - jedynie tv jest dla mnie okrutna). Mnie osobiście najbardziej odpowiadały historie w rodzaju Dwunastu małp czy Fisher Kinga. Ostatecznie jeszcze może Przygód Barona Munchausena (autokorekta proponuje zmienić mi na Mauthausen i Sachsenhausen, co mnie przeraża). Niemniej, skoro mówisz, że jest lepszy do Parnassusa, spróbuję dać mu szansę. :)

ocenił(a) film na 8
Szarobure

Parano... Parano generalnie nie ma zbytnio fabuły jako takiej, ale nie określiłabym tego filmu jako najgorszego Gilliama. To taka zabawa typowo ćpuńskim kinem i to zresztą też jeszcze w miarę normalna (porównując do Nagiego Lunchu nawet bardzo normalna).
Za Fisher Kinga zabieram się już od dawna i jakoś zawsze coś przeszkadza w rozpoczęciu seansu. Może w przyszłym tygodniu dam radę.
A Brazil widziałaś? Jeśli nie, to zdecydowanie polecam, choćby po to, by zobaczyć, że można zrobić wspaniałą wariację na temat książki, nie czytając jej nawet.

PotC_Fan

Trochę się boję tego filmu :). Mam go na liście i czekam

ocenił(a) film na 8
Szarobure

Chciałabym powiedzieć "nie ma czego", ale jednak po Brazil nieco inaczej się patrzy na Mike'a Palina.

ocenił(a) film na 8
Szarobure

Jeżeli ktoś jeszcze obserwuje ten temat, to czy możemy rozwinąć wątek biblijny w Parnassusie? Oprócz oczywistej walki między dobrem i złem, oraz o "duszę" człowieka?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones