PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663000}

Teoria wszystkiego

The Zero Theorem
5,9 17 937
ocen
5,9 10 1 17937
5,1 14
ocen krytyków
Teoria wszystkiego
powrót do forum filmu Teoria wszystkiego

Straszny film

ocenił(a) film na 4

o niczym...

pasikotka

dlaczego ?

użytkownik usunięty
hal9000_mk2

Pewnie go nie rozumie

ocenił(a) film na 6

Więc o czym był?

użytkownik usunięty
Katharsisss

O odnalezieniu sensu życia. To nie jest skomplikowane.

ocenił(a) film na 6

Więc jak rozumiesz zakończenie filmu?

ocenił(a) film na 8
Katharsisss

Można się wtrącić? Jako, że nawiązania do najlepszego filmu Gilliama, Brazil, widać na każdym kroku, to nie zdziwiłabym się, gdyby zakończenie TZT również nim było.Dostrzegając pewien sens w słowach Wielkiego Bra... Zarządcy, Qohen postanawia oddać się chaosowi otaczającego go świata. Po tym czynie doznaje na wzór (znanej mu już) nirwany. Szkopuł w tym, że nie jest to prawdziwe uczucie, tylko sztuczna imitacja. Prawdopodobnie jest ono również nietrwałe, z czasem może rozpocząć się powrót do tej niezbyt optymistycznej egzystencji, którą wiódł. Generalnie to strasznie przypomina mi to mrzonki Sama z Brazil, które zostały przerwane wiadomo czym...

Ewentualnie można uznać, że nie żyje, ale to dla mnie troszkę głupawe rozwiązanie.

PotC_Fan

Tak czy owak film nie wyszedł zbyt udany. Przechodziłem obok kina, zobaczyłem plakat, nazwisko reżysera i tytuł "Teoria wszystkiego", więc wstąpiłem. Dałem się nabrać na tłumaczenie dystrybutora, jakby przetłumaczyli "Teoria niczego", co lepiej oddaje sens tytułu i filmu, to bym nie wdepnął.

ocenił(a) film na 8
milicja

U mnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Czekałam na TZT jakieś pół roku i tydzień temu poszłam wreszcie pełna entuzjazmu do kina, oczekując klimatu i tematyki zaczerpniętej z Brazil, zdając sobie jednocześnie sprawę z tego, iż nie będzie to poziom tej wspaniałej wariacji na temat 1984. I to właśnie otrzymałam. Porządna zabawa kinem w wykonaniu Gilliama.
A tak a propos tytułu, to wszak głównym zadaniem bohatera, które zostaje mu narzucone przez korporacje, jest udowodnienie, że wszystko jest niczym (oj, Terry, kochamy twój optymizm), więc takie tłumaczenie jest jak najbardziej sensowne.

milicja

Wdepnąłeś w nic więcej jak termin czysto fizyczny - http://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_wszystkiego , który mniej więcej odpowiada temu co robił Q.

A w kwestii zakończenia, Q. został tam gdzie zaczynał, we własnym umyśle, tyle, że tym razem już całkiem pogodzony ze sobą. Skoro walka nie ma sensu, lepiej rzucić to w cholerę i żyć dla życia, światem nie trzeba się przejmować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones