PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=374529}
6,3 10 850
ocen
6,3 10 1 10850
The Collector
powrót do forum filmu The Collector

Nie spodziewałem się trafić na wyśmienity film , który tak podniesie mi ciśnienie. Jest to esencja horroru , akcja szybko się rozkręca (bez zbędnego pierd*lenia).Dobra muzyka (szczególnie ten kawałek na początku).
I zapowiada się druga część , byle tylko jej nie popsuli.

ocenił(a) film na 8
demson

hehe zgadzam się z Tobą, mam takie same odczucia co do filmu.. dzisiaj się do niego przełamałem i jestem mile zaskoczony. Trzyma w napięciu, dobry pomysł, klimat.. Mam nadzieje że drugiej części nie spartolą, o ile wyjdzie :] co do muzy podobał mi się kawałek korna kiedy ten psychol wchodzi po schodach.

ocenił(a) film na 4
Benios

Czasem zastanawiam się, czy oglądałem ten sam film...
Dla ścisłości, z "esencją" horroru mogę się zgodzić, ale nie horroru jako ogółu a horroru typu slasher/gore.

ocenił(a) film na 8
demson

Esencja filmowego badziewia. Jakże świetny film dla bogatych rozpieszczonych nastolatków, które mają okazję pooglądać przemoc, która ich osobiście nie dotyczy co daje im niesamowitą frajdę udowadniania jakimi to są odważniakami. Bardzo spadł na łeb poziom dzisiejszych horrorów względem tych z lat 80siatych 90siatych. Żałosne popłuczyny.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

W porównaniu do ostatnich "nowości" to ten film jest konkretny, nie wiem czemu się czepiasz. Zgodzę się z Tobą w jednym stwierdzeniu, że spadł poziom dzisiejszych horrorów względem tych z 80/90r. Nie wiem o co Ci chodzi z tymi rozpieszczonymi nastolatkami i jaki ma to związek z filmem, no ale to twoje zdanie na ten temat.

Movie_Crash_Man

"Movie_Crash_Man" weź się tak nie irytuj ;) bo ci gula wyskoczy. Ja oceniłem ten film 9/10 gdyż błyszczy on na tle ostatnich produkcji. Nie oceniam na podstawie kategorii (slasher,gore). Dla mnie horror jest horrorem kiedy potrafi wywołać w człowieku lęk i niepokój.

ocenił(a) film na 4
demson

Nie oceniasz według kategorii, ale tak jest bezpieczniej. Nikt Ci wtedy nie zarzuci, że tak wysoko cenisz sobie tak niskopoziomową produkcję. Ktoś porówna ją do najlepszych horrorów psychologicznych, wśród jakich są już klasyki i polemika w tym wypadku ograniczy się do cenzury za pomocą znaczków: "*******".

Że straszy to też względne. Głośniejsze dźwięki i szybkie ruchy kamery sprawią, że odlecisz kilka razy do tyłu, uśmiechniesz się i pomyślisz "łał, ale się wystraszyłem". Tylko czego? Równie dobrze mógłbym podejść do kogoś śpiącego, położyć obok jakieś straszydło plastikowe i delikatnie go obudzić. Na przykładzie własnym i YouTube'owskim wiem, że działa. Nie mówię, że to nie jest strach. Jest, ale innego typu.

Ale czy to będzie horror? Czy raczej tanie próby wywołania emocji u widza, w porównaniu ze sposobami straszenia psychologicznego? I jak porównasz coś takiego do sposobu straszenia przez horrory psychologiczne oraz nie pasujące do slasherów/gore? ("The Shining", "The Thing", "Shutter", "Klątwa", "Blair Witch Project" etc., etc.).

Dlatego, jeśli ogólnie dajesz tej produkcji medal z napisem "rewelacja" to albo dekorujesz tak całe kino grozy, albo mało z tego kina widziałeś. ALBO po prostu lubisz slashery/gore. Jeśli tak, to proszę Cię, nie wrzucaj do jednego worka wszystkich podgatunków horroru bo narazisz się na wiele subiektywnych elementów słownych niekoniecznie konstruktywnych.

Peace.

Fishbon3r

"alberteinsteins" to małpa czy intelektualista ;)haha

Ja pozostane przy swoim systemie oceniania.

http://www.youtube.com/watch?v=9VDvgL58h_Y

ocenił(a) film na 1
demson

Film zrobiony dla ludzi z intelektem nie przekraczajacego poziomu malpy - nie obrazajac malp
bo i pewnie te sa kapke bardziej rozgarniete niz wielbiciele takiego "kina".
Jeszcze troche to filmy typu pila beda szly leb w leb z Moda na sukces jezeli chodzi o odcinki.

ocenił(a) film na 8
alberteinsteins

Za to ty swoim intelektem wyrównałeś poziom rowu mariańskiego.

ocenił(a) film na 1
Benios

Idz chloptasiu przypal sobie swoje ziolo i idz ogladac pile nr.101 a pozniej dalej swiec swoja inteligencja na
laweczce pod blokiem :-) bo pewnie wydaje Ci sie, ze ja masz.

ocenił(a) film na 8
alberteinsteins

nie będe się wdawał z tobą w rozmowę, bo widzę że nie ma to najmniejszego sensu, czepnij się tramwaju synek, a nie mojego avatara.

ocenił(a) film na 1
Benios

Tylko mi sie tu nie poplacz chyba, ze masz cos jeszcze do przypalenia na poprawe humorku :-)

alberteinsteins

"alberteinsteins" to małpa czy intelektualista ;)haha

Ja pozostane przy swoim systemie oceniania.

http://www.youtube.com/watch?v=9VDvgL58h_Y

ocenił(a) film na 8
alberteinsteins

ale z Ciebie idiota.. Powinni Ci odciąć w końcu tą neostrade dzieciaku.. Widzę że byłeś/jesteś ostro gnębiony, i teraz cFaniakujesz na filmwebie.. Żal mi cię..

ocenił(a) film na 1
Benios

Gnebili to chyba Ciebie zakompleksiony zwyrodnialy pseudo kinomanie. Pewnie dlatego lubisz takie filmy, ale
pretensje do rodzicow...

ocenił(a) film na 1
Benios

...pewnie stad Twoj awatar, taki symbol ucieczki od problemow, ale to swiadczy tulko o slabiutkim
charkaterze.

ocenił(a) film na 8
alberteinsteins

co ma avatar do charatkteru? Widzę że twoje życie kończy się na internecie.. Przykro mi,ciekawe jakbym w avatar wstawił gołą cipkę, to byś stwierdził że jestem perwersem a moje życie kręci się koło sexu ^^

ocenił(a) film na 1
Benios

Jakbys wiedzial kapke na temat psychologii to bys wiedzial, no ale w zasadzie to z niewiedzy wynika glupota
ludzka wiec zyj sobie w swoim ciemnogrodzie i nie wypisuj publicznych opini bo tylko sie osmieszasz, chyba
ze to lubisz...

ocenił(a) film na 8
alberteinsteins

sam się ośmieszasz.. niby taki z ciebie inteligent ale oceniasz ludzi z góry po tym co oglądają nie wiedząc o nich nic, nie trzeba być spostrzegawczy żeby zauważyć że to ty masz jakiś problem i ciągle się czegoś czepiasz, odjeb się w końcu i idź oglądać swoje filmy które są dla takich inteligentnych, mądrych i ogólnie zajebistych ludzi jak ty.

ocenił(a) film na 1
Benios

W koncu wyszlo szydlo z worka :-), brak samokrytyki jest glownym problemem polakow, umiesz krytykowac
inny ale jak juz cos o Tobie to kielecki scyzoryk w kieszeni sie otwiera :-).
"Czlowiek ze wsi wyjdzie ale wies z czlowieka nigdy" :-), wez sobie do serca to powiedzenie.

ocenił(a) film na 8
alberteinsteins

To samo można powiedzieć o Tobie :] krytykujesz innych, ale jak ktoś Tobie coś wypomni to besztasz tą osobę równo.. Nie ma sensu się kłócić i spamować, bo mogłoby to trwać w nieskończoność, po prostu uraziło mnie twoje stwierdzenie w pierwszym poście a później poszło z górki.

Co do powiedzenia masz rację.. Urodziłem się w Warszawie :P

ocenił(a) film na 1
Benios

No tak zapomnialem, ze “warszawa" to jedyne miasto w Polsce :-)

ocenił(a) film na 1
alberteinsteins

Ok. ale tak w zasadzie to masz racje, poklocilismy sie ale kazdy ma swoj gust a o gustach sie nie dyskutuje.
Jak urazilem to Pardon :-).

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 9
alberteinsteins

"pseudo kinoman" co ty piszesz! Skazani na Shawshank również masz za nic, więc co tu dużo gadać. Psychologię studiowałeś? Wątpię :P

ocenił(a) film na 8
demson

dobry horrorek, dużo krwi i ciśnienie skacze równo z poziomem adrenaliny. 8/10

ocenił(a) film na 2
demson

Film beznadziejny. Obrzydliwy a podskoczyłam może raz. Strata czasu.

ocenił(a) film na 4
demson

[spoilery] Mnie w ogole nie trzymał w napięciu, jedynie raz jak kolektor zbliżał się do pomieszczenia z kwasem, a bohater był pod kołdrą.
Nie wiadomo po kogo on tam poszedł, dla kogo rozstawił te pułapki.
Przez 80% filmu on przecież nie wie, że ktoś jest w domu i chodzi w tą i z powrotem, chyba szukał pająków. Żona drze morde, to ten ją ucisza zabijając ją, żeby poźniej puścic jej krzyki z dyktafonu:/
Świetne też było wybiegnięcie głownego bohatera pod jadący radiowóz, normalnie akcja jak ze "scary movie". No i potem magiczne wywrócenie ambulansu pewnie przy pomocy żuka albo innego robaczka który stał na jezdni.

Może i slasher dobry, ale akurat wypruwane flaki i mnóstwo krwi mnie jakoś nie straszy.
Też te pułapki nie rozumiałem ich, dla kogo one były rozstawione? Tak jakby wiedział, że ktoś przyjdzie nieproszony.
4/10

ocenił(a) film na 8
Tysma

Owszem wiedział że córka głównego bohatera wróci, więc pewnie m.in. te pułapki były na nią. W każdym filmie można się jakiś nieścisłości doszukiwać.

ocenił(a) film na 4
Tengu

[SPOILER]
Córką głównego bohatera to ona nie była tak swoją drogą.

Wiedział, że wróci, więc dlaczego nie zainstalował jednej, konkretnej pułapki przy wejściu głównym? No tak, w końcu mogła wejść przez okno na pierwszym piętrze... Albo przez piwnice. Albo dachem. A, przepraszam. Przecież mogła zacząć uciekać. Kolekcjoner mógł jej nie złapać na czas, dlatego porozstawiał w domu wymyślne pułapki: kwasy, haczyki, sidła, noże gdzie tylko się da i tak dalej. No przecież nie jest to nieścisłość, on po prostu jest inteligentnym psychopatą i wszystko go usprawiedliwia. Faktycznie, zawiła ta fabuła...

ocenił(a) film na 8
Fishbon3r

Widocznie nie oglądałeś dobrze filmu, bo zrobił pułapkę przy wejściu głównym więc nie powinieneś się wypowiadać. Piszesz zupełnie bez sensu.

ocenił(a) film na 4
Tengu

No okey, fajnie, zrobił jedną przy wejściu. W takim wypadku po co cała reszta? Przecież nie spodziewał się ekipy MTV Cribs tylko jednej nastolatki. Wiem co piszę i uwierz mi, niestety oglądałem ten film. Teraz staram się zrozumieć, jak to jest widzieć logikę tam gdzie jej po prostu nie ma.

ocenił(a) film na 9
Tysma

A zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że te pułapki to tylko sposób na zaspokojenie jakichś chorych fantazji samego mordercy-psychopaty? Ciekaw jestem również, czy zwróciłeś uwagę na fakt, iż morderca bawił się ofiarami za pomocą właśnie wspomnianych "zabawek", poniżał je? One nie były zastawione na kogoś z zewnątrz.

ocenił(a) film na 5
demson

Esencja horroru, człowieku weź się zastanów zanim coś napiszesz.

pretendent

Zastanowiłem się i zdania nie zmienie . Film jest świetny

ocenił(a) film na 8
demson

No raczej nie trzeba się zastanawiać :)Podzielam Twoje zdanie - świetny film !

ocenił(a) film na 3
Tengu

no świetny świetny.......świetny film dla esencji prostactwa...

ocenił(a) film na 8
Tommy_Filmweb

Tak tak świetny prostak z ciebie......... :):):)

ocenił(a) film na 2
demson

Świetny? Jeśli pominiemy brak logiki, prawdopodobieństwa, kiepską grę aktorską i wszystkie obrzydliwości jakie tam się pojawiają to faktycznie genialne dzieło. :P

poka20

Rozp....ją mnie takie "znawczynie",jak Ty.Pewnie sama zagrała byś lepiej...logiką zagięła Einsteina a obrzydliwości w Twoim wydaniu były by cudne i nie obrażające niczyich uczuć.ŻAL.Nakręć genialny horror i podziel się swoją wizją z innymi,naturalnie po pokazie od razu zgarniając wszystkie nagrody filmowe w każdej kategorii.Jak zwykle podejście typowo na "polaczka"-skrytykować,skrzywić się i zasiąść na tronie samouwielbienia.

demson

no, nie ma co esencja ale chyba fusow po kawie :-), kup sobie lepiej redbula jak masz niskie cisnienie, a tego
gniota nie porownuj do horroru matole.

roberto27

Czyli według ciebie to nie jest horror ???? Boję się pomyśleć co nazywasz horrorem.
Po drugie Redbul działa na takich matołów jak ty :), ja znam lepsze środki.
Pozdrawiam.

demson

Idita z Ciebie i tyle, pewnie dlatego, ze uzywasz cos inego zamiast redbula az boje sie wiedziec co to takiego
:-), masz zryty leb i nie mozesz odroznic horroru od filmu dla przyglupow...

ocenił(a) film na 3
roberto27

krótko zwięźle dosadnie i na temat :) czysta prawda w dwóch zdaniach

roberto27

Brawo brawo za inteligencje!!! to chyba od redbula tak masz :)

demson

Z Twoich wypowiedzi mniemam ze z inteligencja to raczej jestes na bakier :-), no coz, ktos musi byc klupi aby
inny mogl byc madry, pewnie stad tak wysokie noty tego gniota.

ocenił(a) film na 8
roberto27

a tY co tak jedziesz po wszystkich? Idiota, matoł, przygłup? Koleś, weź zluzuj trochę, nie umiesz inaczej wyrażać swojego zdania tylko przez obrażanie innych?

Benios

a Ty co tak kolegi bronisz? Cieplak jestes?

roberto27

Najłatwiej naubliżać komuś na forum , bo na żywo to już nie jest takie proste. Nie zmieniaj dzieciaku tematu tego wątku swoimi głupimi wypowiedziami . Bez odbioru.

demson

Poziom dziecka to Ty reprezentujesz swoimi komentarzami do filmow dla bezmozgowcow. Wiec wybacz nie
bede znizal sie do Twojego poziomu intelektualnego i z Toba wdawal sie w dysputy na temat sensu
idiotycznego filmu oraz Twoich problemow emocjonalnych.

ocenił(a) film na 8
roberto27

Nie, ale wkurza mnie jak się dysmózgia(którą swoją osobą prezentujesz) szerzy na forum..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones