PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559662}
4,2 684
oceny
4,2 10 1 684
The Hunters
powrót do forum filmu The Hunters

Film stanowi pewną "niespodziankę" bo pomimo wielu negatywnych opinii i niskich ocen na różnych portalach jest PO PROSTU DOBRY. Niestety nie REWELACYJNY, ale dobrze się go ogląda, jest dobrze nakręcony, świetnie zagrany i nieźle sfilmowany. Scenariusz choć opiera się na dosyć oklepanym schemacie "polowań na ludzi", to ma w zanadrzu parę cieqawych "zakrętów" urozmaicających fabułę i nie pozwalających się nudzić.

Niestety fani stricte horroru mogą być zawiedzeni, gdyż jest to raczej thriller z lekkimi wątkami psychologicznymi, a krew choć tryska, to raczej mało efektownie.

Film rzecz jasna nie jest idealny, a nawet dosyć daleki od tego, ale obecna ocena na FW jest stanowczo za niska. Osobiście nie żałuję spędzonego przy nim czasu, a wręcz odwrotnie czuję się miło zaskoczony. Jak dla mnie wspomniane "lekkie" wątki psychologiczne (sporo cieqawych, choć dosyć "hollywoodzko" nakreślonych wątków społecznych) , dobrze zbudowane postaci bohaterów, mocno wyczuwalny klimat (przynajmniej dla mnie), praca kamery i bardzo naturalne aktorstwo zasługuje na poklask. Z drugiej strony należy się też jednak i "nagana", gdyż pomimo tych wszystkich dobrych elementów filmowi raczej trudno zerwać z siebie etykietę "średniaka". Może upchano tu za dużo różnych motywów, może wprowadzono za mało akcji, może trzeba było bardziej dopracować scenę strzelaniny (bardzo tandetnie wyglądające fajerwerki w scenach kul trafiających w drzewa), a może niepotrzebnie doklejono do niego łatkę horroru? Bo horror to to na pewno nie jest, ale na pewno bardzo przyzwoity thriller.

Tak czy inaczej polecam obowiązkowo dla fanów klimatu "polowań na ludzką zwierzynę", czy też survival horroru, choć zaznaczam iż więcej tu survivalu niż horroru i ostrzegam iż "konkretna" akcja rozpoczyna się po ok. 1h filmu - cały "wstęp" wg mnie jest dobry i potrzebny, aczkolwiek fani "ciągłej adrenaliny" mogą czuć się zawiedzeni, stąd też być może niska (niezasłużenie) ocena.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones