PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=707970}
7,7 178 698
ocen
7,7 10 1 178698
6,9 42
oceny krytyków
Thor: Ragnarok
powrót do forum filmu Thor: Ragnarok

Podano już najważniejsze postaci, które wystąpią w Thor: Ragnarok i moją uwagę najbardziej przykuła postać Walkirii. Pięknej blond wojowniczki o niebieskich oczach...która będzie grana przez czarnoskórą aktorkę. Moim zdaniem to przesada. Naprawdę rozumiem walkę z rasizmem, ale czy konieczne jest niszczyć aż tak typową postać komiksową? A nawet i mitologiczną! Ciekawi mnie czy gdyby zmienili postać czarnoskórą na białą to też wszyscy by to akceptowali. Nie sądzę.
A wy jak myślicie? Lepiej trzymać się komiksów czy utrzymywać poprawność polityczną?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
Blaxi

Akurat w Marvelu Stal Lee i Jack Kirby dość szybko wprowadzali czarnoskórych bohaterów i jest ich dużo. Więc argument z tyłka. Nikt im nie broni wprowadzić Luka Kejdża i Misty Knight np, ale zamiast ich dać do filmu a Valkyrie zostawić białą, to czarnych dali do serialu...

ocenił(a) film na 6
0058yrrab

"nikt im nie broni" - z wyjątkiem licencji, praw autorskich i kupy kasy, którą by trzeba na to wydać

ocenił(a) film na 2
LittleTeapot

Jakich licencji? To oni dają licencję na robienie serialu, nie będą sami sobie płacić za licencję przecież.

Blaxi

No ale nie Walkiria, przecież to już nie tylko chodzi o postać komiksową, ale mitologiczną

ocenił(a) film na 2
Blaxi

W pierwszych komiksach Marvela było wiele czarnoskórych postaci.

MadEvilOwl

Jeszcze Heimdall on tez czarny w komiksie "raczej" nie był ...a co do poprawności politycznej w Hollywood względem czarnych to naprawdę dosięgamy juz granicy absurdu analogicznie jak na zachodzie media są zawsze za muzułmanami i "uchodźcami"

dj_carlos

Ja jestem przeciwnikiem poprawności na siłę, ale czarnych w filmach jest na prawdę mało. Wynika to z braku dobrych czarnych aktorów, czarnych gwiazd.

ocenił(a) film na 4
MadEvilOwl

Dla mnie nie ma tu żadnej poprawności politycznej. Po prostu zatrudnieni są aktorzy o różnych kolorach skóry. To nie ma być wierna kopia komiksu, a adaptacja. Poza tym, co jest złego w poprawności politycznej?

ocenił(a) film na 7
skalp_el

Ty tak serio?

MadEvilOwl

To nie jest postać ikoniczna, ani popularna w kulturze masowej - dlatego taka zmiana nie jest niczym niezwykłym, a przy tym nie jest żadną poprawność polityczną. To nie Batman, Superman, ani Bond - że takie postacie powinny pozostać zgodne z kanonem.

ocenił(a) film na 9
MadEvilOwl

Niedługo wszystkie główne role będą w filmach grali sami czarni, a biali będą co najwyżej lokajami i parkingowymi.

Profesor Frink

Póki tak będzie tylko w filmach a w prawdziwym świecie na odwrót, to nie ma czym się przejmować.

MadEvilOwl

Nie przesadzamy, my nie robimy tego filmu. Dajmy tworcom wolna reke, to ich pieniadze.

ocenił(a) film na 5
MadEvilOwl

Mary Jane w "Spider Manie" też będzie czarna...

użytkownik usunięty
MadEvilOwl

To jest po prostu inna interpretacja postaci i tyle

poza tym Ku*wa, zmienianie koloru skóry danej postaci to nie jest niszczenie, można zachować jej charakter, jakieś cechy szczególne ale nie jak postać zmienia kolor skóry to zaraz nie jest tamtą postacią, zupełnie jakby charakter zależy od koloru skóry, Jezu...

Akurat kolor skóry ma ogromne znaczenie w tym przypadku, mitologia nordycka była mitologią ludów skandynawskich, a tam czarnoskórych po prostu NIE BYŁO. Myślisz: wikingowie, widzisz: biali ludzie o głównie blond włosach. Są to chyba najważniejsze cechy tych ludów, związane z ich czystością rasową itd. I nie, nie jest to inna interpretacja postaci, tylko błędna interpretacja postaci, zważywszy na w/w czynniki. To tak, jakby zrobili jakiegoś polskiego króla czarnoskórego, albo Hitlera czarnoskórego. Czy w filmach o Hitlerze, jesli jeszcze jakieś powstaną, też będzie się propagować wciskanie osób czarnoskórych, czy to już be, bo naziści byli be?

No ale niech oni robią sobie co chcą, wiadomo, że my na ich decyzję nie wpłyniemy. My możemy po prostu wyrażać opinię i to robimy.

użytkownik usunięty
paula_ryba

Przecież to jest fikcyjny świat który nie istnieje, jak robisz film historyczny to dam musisz się trzymać ale w przypadku adaptacji komiksu z gościem z boskim młotem możesz sobie zmienić co chcesz, możesz nawet zmienić pochodzenie postaci

Jasne, że jest fikcyjny, ale Wikingowie sobie wyobrażali te postaci tak, a nie inaczej. To byli ich bogowie, więc nie mogli mieć koloru skóry osób, które wśród Wikingów mogły się znaleźć jedynie jako niewolnicy pojmani gdzieś tam na wyprawach. No to jest po prostu nielogiczne. No ale tak jak mówisz, twórcy filmu mogą sobie robić co chcą, to świadczy tylko o nich ;) odbiorcy filmu ocenią.

paula_ryba

Ale na szczęście to nie film o bogach, ale o kosmitach :D Odbiorcy filmu będą mieć to w d... Może we wschodniej Europie ktoś będzie miał z tym problem, ale w reszcie świata nie, a tu chodzi o pieniądze, a nie o poprawność, czy jej brak.

użytkownik usunięty
paula_ryba

To jest Adaptacja, w adaptacji można zmienić dosłownie wszystko, od originu postaci, jej charakteru, wyglądu itd. chociaż pewne cechy szczególne trzeba zachować

poza tym serio ? porównujesz postać fikcyjną do prawdziwych osób, które istniały naprawdę ?

ocenił(a) film na 8
paula_ryba

Paula, chyba musisz wyrazić swoją opinię nt. postaci w nowym filmie foxa new mutants..... zobacz na to... http://lyd-ia.tumblr.com/post/166403333744/wait-whos-whitewashed-in-new-mutants

zuzwspaniala

Eee nie rozumiem celu twojego komentarza, sugerujesz, że w drugą stronę to mi już nie będzie przeszkadzać? Napisałam jasno, że nie chodzi mi o kolor skóry, no ale zawsze musi się znaleźć ktoś, kto widzi tylko i wyłącznie rasizm ;) więc tak, żeby było jasne: jakbym w ogóle wiedziała i jakby mnie to interesowało, co to jest, co wkleiłaś, to tak, przeszkadzałoby mi to. Tak samo przeszkadzałoby mi, gdyby Cho Chang z Harry'ego Pottera była biała albo czarna. I tak dalej. Kapujesz?

ocenił(a) film na 7
MadEvilOwl

Oho koleczko rasistow zrobilo sobie kacik poklepywania po plecach ... "Nie jestem rasista Ale...." Prawda ! Prawde mowi !! Zalosne zakompleksione ludziki... Ty widzisz kolor skory , ja widze czlowieka ... Tym sie wlasnie rozni zakompleksiony Etnocentryczny Rasista od normalnego czlowieka.

ocenił(a) film na 8
Sabcio1234

W których wypowiedziach widzisz rasistowskie komentarze?

Wątpie aby większość wypowiadających się tutaj była w jakimś stopniu rasistami, chodzi tylko i wyłącznie o zmienianie ikonicznych postaci..

użytkownik usunięty
MadEvilOwl

Ciekawe co by powiedzieli jakby Czarną Panterę zagrał biały człowiek pewnie byłby to wielki skandal,ale Johnego Storma mogli.Też mam podobne zdanie do twojego od kiedy Fury został czarny to już potem polecieli,ale nie każdy czarnoskóry to Samuel L Jakson więc uważam podobnie,że co za dużo to niezdrowo.Jestem za tym,żeby wiernie odtwarzać fabułę komiksów w tym postaci:)

ocenił(a) film na 10

Dziś pojawił się przed moimi oczami post o wyborze Domino do Deadpoola 2. Cóż, teraz nawet Walkiria wydaje się całkiem spokojnym wyborem. Domino - biała jak kreda postać, a rolę dostaje czarnoskóra pani :) Nie mam nic do samej aktorki oczywiście, ale ciekawi mnie czy zostawią ją tak, jak wygląda czy pomalują na śnieżno biało żeby wiadomo było, że to Domino. Czarna farba dookoła oka będzie średnio wyglądać przy jej czekoladowej karnacji. Twórcy, czekamy na to co wymyślicie ;)

MadEvilOwl

niech georga washingtona zrobia czarnego to bedzie poprawne politycznie. Tylko ze amerykanie swoich swietosci nie ruszaja, a na postacie komiksowe maja wy***ane , wiec co to za roznica czy jakies domino jest czarne albo nick fury czy walkiria.

tomczyk69

"niech georga washingtona zrobia czarnego to bedzie poprawne politycznie. Tylko ze amerykanie swoich swietosci nie ruszaja,"

Nie chcę nic mówić, ale w takim bardzo popularnym i wielokrotnie nagradzanym musicalu "Hamilton"
Georga Washingtona, Jeffersona i Madisona grają czarnoskórzy aktorzy i nikt z tego powodu dramy nie robił.

ocenił(a) film na 8

kolejny problem, tym razie w filmie foxa new mutants, znowu nie trzymają się komiksów: http://lyd-ia.tumblr.com/post/166403333744/wait-whos-whitewashed-in-new-mutants

zuzwspaniala

Ile razy jeszcze to wkleisz?

MadEvilOwl

Nie ma to nic wspólnego z poprawnością polityczną, a przyczyny tego są czysto rynkowe. Twórcy ogarniają, że nie wszyscy ludzie na świecie są biali i heteroseksualni, a chcą by każdy znalazł tutaj coś dla siebie i postać, z którą może się w jakiś sposób utożsamiać.

Poprawność polityczna to z definicji «unikanie wypowiedzi lub działań, które mogłyby urazić jakąś mniejszość, np. etniczną, religijną lub seksualną». Gdzie tu jest poprawność polityczna?

MadEvilOwl

Zresztą, przypieprzanie się o coś takiego jak kolor skóry we wszechświecie pełnym kosmitów i przeróżnych ras jest wyjątkowo żałosne i mało śmieszne. Filmy MCU są na podstawie komiksów i z nich czerpią, ale nic poza tym - to nie jest żadna ich ekranizacja.

JanuszPawlacz_2137

Może i nie ma to nic związanego z poprawnością polityczną, a przyczyny są czysto związane z chęcią uzyskania większego zysku. Jednakże marvelowski Thor czerpie inspiracje z mitologii nordyckiej i nie powinien wprowadzać czarnoskórej Walkirii jeśli takiej nie było we wspomnianej mitologii. To po prostu zatraca wiarygodność i spójność, a z gruntu rzeczy jest absurdalne. Takie jest moje zdanie.

elopomelo_PL

No właśnie - CZERPIE. Tylko i wyłącznie. Ta postać ma z mitologią nordycką niewiele wspólnego, bo tu jest po prostu kosmitką, Asgardczykiem. A jeśli twórcy uznali że ta aktorka da radę i dobrze odegra postać - to im ufam, zwłaszcza że film ma świetnego reżysera.

Absurdalne jest to że kosmita ma czarny kolor skóry? Serio?

JanuszPawlacz_2137

Tu chodzi o pieniądze ale w inną stronę, nie uwzględnia się w tym całym cyrku innych licznych grup jak skośnoocy bo ci nie dają się tępo tresować przez lewactwo przez które czarni tak zdziczeli i wszędzie widzą rasizm robiąc przy tym zły piar danej produkcji. To nie tyczy tylko zmyślonych postaci z komiksu, ale i gier z tłem historycznym jak nowy Battlefield czy rpg w stricte średniowiecznych pozbawionych magii klimatach Kingdom Come którego twórcy mięli problemy z wydawcą bo nie ma tam murzyna, a w nowej grze ze świata Władcy Pierścienia główną uwagę kamery zabiera afrykańczyk w zbroi płytowej. Nikt nie wariuje jak w filmach chińskich czy arabskich nie ma innych grup etnicznych, bo tu nie chodzi o równość tylko o pokolorowanie białych nacji.
Dodają tutaj czarnych bo boją się oskarżenia o rasizm, tak jak członkowie UE wolą teraz dać sobie podrzynać arabską szablą gardło niż zostać oskarżonymi o rasizm. Współcześni marksiści rozmazują naszą kulturę, podsycają poczucie winy i niszczą nasze więzi by zrobić z nas łatwą to manipulowania bezbarwną breję...;

Jeden z współtwórców Unii Europejskiej Austriacki hradia. Richard Calergii w swojej ksiazce napisanej w 1925r. pt"PanEuropa" Pisal o Zjednoczonych Stanach Europy.W tej książce opisuje w jaki sposob nalezy zniszczyc panstwa narodowe Europy aby ona wreszcze sie zjednoczyla.Pisze tam aby wpuscic tam ogromne rzesze ludzi z Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu i wymieszac tych ludzi z rodowitymi mieszkancami Europy.I z tego poloczenia pojawi sie grupa lundosci etmicznie niesprecyzowana .Bez historii i tożsamości narodowej. Podobnie pisze o tym jeden z najważniejszych ludzi w historii Unii Europejskiej .Ta osoba jest Artelio Spinelli ktory stworzyl glowny dokument przedstawiajacy wizje Unii Europejskiej a ktory jest realizowany A od 25.03.2017 po szczycie Unij Europejskiej wchodzi finalowa faze realizacji .Ten dokument nazywa sie "Manifest z Ventotene"W ktorym Spinelli podobnie jak Calergii pisze ze sposobem na zniszczenie państw narodowych Europy jest wpuszczenie ogromych ilosci ludzi z Afryki Północnej i Bliskiegi Wschodu i stworzenie tzw."Nowego Europejczyka".

drayko

Boże, co za jeden wielki bełkot. Nawet nie wiem jak się mam do tego odnieść.

drayko

Widzę, że kolega dobrze obeznany w temacie neomarksistowskiego tworu pod nazwą Unia Europejska i działań wspolczesnego lewactwa - pozostaje tylko sobie życzyć aby jak najwięcej osób przeczytało ten komentarz i zainspirowało się do dalszych poszukiwań.

elopomelo_PL

ja sie dziwie aktorce ze chce zagrac taka postac narazajac sie na hejt itp.

mania19

myślisz, że przeczyta komentarze w Polsce? Cała reszta ma to gdzieś.

mania19

Ma to gdzieś i tyle ;V

ocenił(a) film na 8
MadEvilOwl

Lepiej trzymac sie komiksu ale moge zaakceptowac zmiany w wygladzie postaci tak dlugo jak nie zmienia to fabuly z komiksu. W F4 na przyklad przesadzili bo z rodzenstwa zrobili nie rodzenstwo. W Iron Fiscie zmiana bylaby do akceptowania gdyby aktor nadawal sie do tej roli, a aktorsko i w scenach walki wyszlo slabo. Co do Walkirii to sie wypowiem po filmie ale dziwi mnie to, ze gdy zrobili czarnego Heimdalla to nikt sie nie czepial ale gdy zrobili czarna Walkirie to tyle ludzi oburzonych. Nawet do czarnego Fury'ego albo do czarnej Iris West nie bylo takiego oburzenia.

MadEvilOwl

To też bardziej chodzi chyba o box office i żeby po prostu czarnym też do kina się chciało pójść.

ocenił(a) film na 8
MadEvilOwl

To nie jest ekranizacja mitologii nordyckiej, tam zmiana aktorki na ciemnoskórą byłaby głupia. To luźna ekranizacja komiksu, a akcja dzieje się w kosmosie, więc jak dla mnie walkiria może być nawet różowa w zielone paski.

MadEvilOwl

Co do Walkirii, to po obejrzeniu zwiastuna mam wrażenie, że ze wszystkiego wypadła najgorzej. Zobaczymy jak będzie w filmie.

MadEvilOwl

Mój Boże nie wiem co teraz,a co jeśli Reksio będzie następny i zrobią z niego... dalmatyńczyka?!

MadEvilOwl

tak niestety będzie teraz wyglądał ten świat.światowe rządy tworzą nową fikcyjną rzeczywistość gdzie czarni i żydzi są praworządni i dobrzy, a biali są żli do szpiku kości. co jest najlepsze niektórzy biali im w tym pomagają, niewiem może wychodzą z założenia że posłuszny pies nie zostanie skopany.

MadEvilOwl

A fakt. Co z Jezusem? Jezusa prawie zawsze grają Jacyś typowo biali aktorzy, co jest bzdurą, Żydzi tak nie wyglądali zwłaszcza wtedy. To jest równie wkurzające. To jak robienie czarnego czarnej Walkirii.

MadEvilOwl

Rasizm w Ameryce czasem się gdzieś pojawi ale zazwyczaj ze strony czarnych, bo tak te media tam manipulują ludźmi że to jest przerażające. Rasizm jeszcze trochę żyje bo media ciągle podburzają ludzi, jakby czarną postać zmienili na białą to zaraz by było że rasizm i BLM by zamieszki wszczynał. Oto jeden z wieeeeelu przykładów https://www.youtube.com/watch?v=QE98t-l2zPI
Wystarczy wpisać na YT "fake news".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones