PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31793}

To wspaniałe życie

It's a Wonderful Life
8,1 25 660
ocen
8,1 10 1 25660
8,0 26
ocen krytyków
To wspaniałe życie
powrót do forum filmu To wspaniałe życie

Zdarza się czasami że coś puszczą ale to tak rzadko że nieprawdziwe. Dziwi mnie że żadna telewizja nie wzięła się za takie filmy. Jak bym bym szefem takiej stacji to bym przed filmem zrobił program o tym filmie, ciekawostki, wprowadzenie ale wolą puszczać jakieś dziadostwo. Dlatego coraz mniej ludzi ogląda tv bo nie ma w niej nic ciekawego. A oglądać ciągle o wężach które nas atakują, powodziach , pożarach, nastoletnich matkach i mordercach to naprawdę się nudzi. Tylko idiocie nie znudzi się oglądanie ciągle tego samego

ocenił(a) film na 8
pierrelbn86

Swego czasu Ale Kino puszczało sporo filmów z lat 40 i starszych, także nie można powiedzieć, że żadna stacja nie puszczała starych filmów.

ocenił(a) film na 10
kingjames7

kiedy? i ile bo to jest mało precyzyjne, ja mogę powiedzieć że swego czasu puszczali mało i dalej mało puszczają ale doceniam że w ogóle coś puszczą.

pierrelbn86

Kino Polska robi takie programy (omówienie+ film). Stare produkcje można znaleźć na TCM

pierrelbn86

TCM i Ale Kino - na te stacje można liczyć, póki co przynajmniej (choć nazwa Turner Classic Movies do czegoś zobowiązuje;). Leciało niedawno "Mieć i nie mieć", teraz puszczają stare japońskie filmy o Godzilli. Z tego, co pamiętam, było też "Siedmiu samurajów", trylogia kawaleryjska Johna Forda, "Wałkonie" Felliniego. A to wymieniam z pamięci, dla przykładu. Czasami wyłamuje się Canal+ (np. "Przylądek strachu"), ale to od czasu do czasu.
Ale rzeczywiście polskie stacje mogłyby się postarać bardziej.

NickError

tvp1 i tvp2 też czasem puszcza coś z klasyki, ale zwykle są to godziny beznadziejne ( Bulwar o 01.05, czy Annie Hall o 23.40, Zawrót głowy chyba też coś po północy).

ocenił(a) film na 8
pierrelbn86

Bo ludzie wolą oglądać "Tańce z popaprańcami" czy inne bzdety, przykre...

Wad3r

FAKT!

marscorpio

Czekam tylko, aż telewizje ogółem, wyłożą się na pysk i zaczną dostosowywać się do potrzeb odbiorców...
Czy w VOD można wypożyczać stare produkcje?

pierrelbn86

To prawda, jeśli już coś jest, to jest emitowane w środku nocy :( Dlatego ja liczę już tylko na TCM i Ale Kino, (które już ktoś też wymieniał), no i kino Iluzjon, ale to w Warszawie.. Pozdrawiam!

meczys

Nie zapominajcie o TVP Kultura! Ostatnio świetny przegląd klasyków radzieckich puszcza.

krysiron

Kino Polska i TCM

ocenił(a) film na 10
nwieczorkiewicz

TCM to tylko kolorowe i rzadko przed rokiem '50. Polska telewizja to jest kapa straszna... pozostaje nam z internetu pobierać. I jak tu nie być piratem :(

ocenił(a) film na 10
tomaszeksqn

Prawda, ja powinnam mieć nie jedną opaskę ale dwie. Na obu oczach. Cóż zrobić kiedy telewizja karmi nas takim chłamem.

robrojek

swego czasu było przecież W Starym Kinie z genialną czołówką, jak ten ludzik co tak śmiesznie chodził szedł do kina. ale dzisiaj to już nikomu coś takiego do głowy nie przyjdzie bo by chyba z torbami poszli. ludzie jak widzą, że czarno białe i tylko 2-d to zmieniają kanał.

ocenił(a) film na 10
Mudshark

Kino Polska uruchomiło cykl "W Iluzjonie". Polskie przedwojenne kino czyli coś na kształt 'W starym kinie". Chyba nawet ten sam pan zapowiada. W niedziele około godz. 11.

ocenił(a) film na 10
publow

piractwo? niekoniecznie. czesc z fajnych starych filmow jest juz w public domain wiec mozna smialo korzystac. Ja osobiscie ogladam te filmy online, minusem dla niektorych jest, ze trzeba dobrze znac angielski bo sa bez jakiegokolwiek tlumaczenia. Osobiscie uwazam, ze dubbing i lektor uwlaczaja godnosci niektorych filmow (zwlaszcza tych pieknych staroci) i świętokradztwem jest ogladac je w jakiejkolwiek innej formie niz ta, w ktorej zostaly stworzone.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones