PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31793}

To wspaniałe życie

It's a Wonderful Life
8,1 25 660
ocen
8,1 10 1 25660
8,0 26
ocen krytyków
To wspaniałe życie
powrót do forum filmu To wspaniałe życie

Pełen symboliki okultystycznej, są tam nawiązania do pedofilii (zerwane płatki kwiatka jego dziecka - tzw. zerwany wianek, na końcu bohater filmu trzyma małą córeczkę po tym jak anioł pokazał mu że ma nadal w kieszeni płatki kwiatów, wszyscy mu rzucają pieniądze i go czczą jak jakiegoś bożka, a dziewczynce wręczają zegarek na łańcuszku). Główny bohater zachowuje się jak porażony prądem, jest agresywny, a najczęściej widać jego ekspresję w biurze, gdzie znajduje się żywy kruk. Gdy jedzie pojazdem z rodziną jest koza z długimi rogami, też typowy okultystyczny symbol. Na biurku jego konkurenta leży czacha. Film mnie irytował, ale obejrzałam z ciekawości do końca, ponieważ byłam ciekawa co on chce ukształtować w społeczeństwie. Oczywiście promocja martini, samczego zachowania pozbawionego logiki, nerwicy i zakodowana pedofilia. Pomijam aspekt polityczny. 3/10 bo dało się oglądać mimo wszystko.

ocenił(a) film na 10
swish_

Wybacz, ale jesteś nieźle skrzywiona...

humanxyy

Gdybyś znał symbolikę nie gadałbyś takich bzdur.

ocenił(a) film na 5
swish_

Faktycznie można odnieść takie wrażenie chodź nie wiem czy to nie jest zbyt daleko idący wniosek....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones