PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1010}
7,2 133 957
ocen
7,2 10 1 133957
6,1 29
ocen krytyków
Top Gun
powrót do forum filmu Top Gun

Myśliwce

ocenił(a) film na 8

Jaki jest wasz ulubiony myśliwiec?
Oto moje ulubione:
MiG-29 Fulcrum
Su-47 Berkut
F-16 Fighting Falcon
Eurofighter Typhoon

Tatar

Ja uwielbiam dwa tylko dwa są to
McDonnell Douglas F-15 Eagle
McDonnell Douglas F/A-18 Hornet
Fajne też są
Grumman F-14 Tomcat
Lockheed F-22 Raptor
Jak dobrze pamiętam to f15 jest najszybszym myśliwcem

ocenił(a) film na 8
TWISTER_STORM

F-15 niestety nigdy nie był najszybszym mysliwcem, ale swego czasu był jednym z najszybciej wznoszących się samolotów na świecie.

ocenił(a) film na 6
Werbel

To prawda mig-25, który to oblatali sporo wczesniej jest zancząco szybaszy - ponad 3 Ma przy 2,5 Ma f-15.
A jeśli chodzi o ulubiony miśliwiec to uważam, że żądzi su-27 i jego kolejne ewolucje.

TWISTER_STORM

Najlepsze są myśliwce amerykańskie m.in. F 22.
Nawet taki F 16 - utracono w walce jedynie 2 sztuki od początku istnienia tego myśliwca. Ile MIG 29 zostało zniszczonych w walce? Dużo więcej...

Technologia US Air Force jest najlepsza:

http://www.youtube.com/watch?v=GTItAqqM3f0

ocenił(a) film na 7
glov00

tak i dlatego puściłęś filmik z BF2 :D

czesiek77

Ważne, że pokazuje system pionowego startu :)

Tutaj masz w realu: http://www.youtube.com/watch?v=XIsIzjVi7j4

glov00

Pleciesz bzdury. W samej Pustynnej Burzy USAF straciły 5 sztuk F 16 (w walce).

ocenił(a) film na 7
Tatar

Su-47 to nie jest myśliwiec lecz demonstrator technologii i raczej nie należy się spodziewać by w najbliższym czasie z tego latającego laboratorium powstał na tyle dobry prototyp aby można było rozpocząć produkcję masową i nazwać go myśliwcem

Tatar

F-22 raptor
F-16


























Tatar

F-15
MiG-29
Może kiedys polska armia zakupi F-15 ^^

Hurri

F-15 to na pewno najskuteczniejszy myśliwiec na świcie, na bliskim wschodzie bez trudu sobie nimi radzą z migami i suchojami.

ocenił(a) film na 6
hkmp57

Bo strzelają do samolotów poprzedniej generacji sprzed 50 lat. F-15 jeszcze nigdy nie zestrzelił Su-27 albo wyższego, a sam na ćwiczeniach Red Flag dostał baty od Su-30MKI.

The_CeZaR

Słowem klucz do tej zagadki jest słowo ćwiczenia ! Ćwiczenia to nie wojna.

ocenił(a) film na 6
polukr

Przecież nie stawiam ćwiczeń na równi z wojną. Po prostu twierdzę, że nazywanie F-15 "najlepszym" czy "najskuteczniejszym" jest po prostu błędne. To tak jakby ustawić na torze wyścigowym Golfa 2 i jakieś Fordy z okresu międzywojennego, po czym stwierdzić, że Golf 2 to najszybszy samochód świata. Kolejna sprawa... pod ogólnikiem "migami i suchojami" oprócz prastarych radzieckich MiG'ów-21, 23 i 25 oraz Su-23 kryją się też nowe MiGi-35, Su-27UB, Su-30MK2, Su-30MKI, Su-33, Su-34 no i przede wszystkim Su-35 przy którego osiągach F-15 wypada bardzo blado. Nigdy się raczej z nimi nie zmierzy bo Rosja nie ma interesu by je sprzedawać na bliski wschód, dlatego jedyna możliwość by je porównać to największe i najbardziej realistyczne ćwiczenia jakimi są właśnie Red Flag.

The_CeZaR

Tylko że dzisiejszy F-15 to nie to samo co F-15 z przed 20czy 30 lat ! Te samoloty się stale modernizuje. Bądź obiektywny do końca i porównaj Su-35 z obecnie używanymi wersjami egzemplarzami F-15 które przeszły modernizacje. ja nie widzę aby F=15 wypadała blado ,czym ten Su-35 bije F-15tke ?

CO to jest su-23 ? a su-34 to samolot uderzeniowy a nie myśliwiec

ocenił(a) film na 6
polukr

Nigdzie nie napisałem, że biorę pod uwagę F-15A . Tak więc najnowsze F-15(E) są nieco szybsze, ale wynoszą mniej uzbrojenia (o tonę) i mają słabszy radar. Su-35 jest o niebo zwrotniejszy (płatowiec ulepszany przez 30 lat i ciąg wektorowany w 3 kierunkach o +-20° robią swoje), większą prędkość wznoszenia, zdwojone systemy walki elektronicznej pracujące synchronicznie i mniejszy RCS. No i może przenosić R-77, które mają większy zasięg od AMRAAM'a. To chyba wystarczy :).

Sorry, chodziło mi o Su-22. Nie ma czegoś takiego, jak "samolot uderzeniowy". Mamy samoloty szturmowe, myśliwce i bombowce. Su-34 był przeprojektowany do atakowania celów naziemnych, ale ze swoim potężnym radarem, zwrotnością i możliwości przenoszenia pocisków powietrze-powietrze krótkiego, średniego i dalekiego zasięgu można go klasyfikować jako myśliwiec. Jest nazywany czasami "myśliwcem bombardującym", ale to potoczna nazwa.

The_CeZaR

A poco rasowemu możliwości duży udźwig uzbrojenia ? F-15 zabiera do 8 rakiet a to jest całkowicie wystarczające. w USA f-15a/c nie są praktycznie używane do atakowania celów naziemnych do tego służą F-15E a te udźwig maja większy. I jak to nazwałeś F-15(E) nie są żadna nowszą wersją tylko wersją uderzeniową czy jak wolisz bombową. zadania myśliwskie wykonują zmodernizowane F-15C wyposażone w najnowsze radary ,systemy transmisji danych,nahełmowe celowniki i najnowsze wersje rakiet Aim-9 i AIM-120

Ciąg wektorowy to bajer,fajnie wygląda na pokazach ale w walce mało skuteczny. Podstawą walki jest walka energetyczna a sterowanie wektorem ciągu jest zaprzeczeniem tej zasady. A co do r-77 to tabelkowe dane przedstawiają zasięg dla najlepszych parametrów "strzału" czyli dużych wysokości. Miałem gdzieś wykres jak znajdę to podlinkuje z którego jasno wynika ze dla wysokości na których odbywa się większość walk zasięg tych rakiet nie jest jakoś drastycznie lepszy od np aim-120

Określenie samolot uderzeniowy jest jak najbardziej prawidłowe. I odnosi się przeważnie do samolotów pokroju F-15E F-111 Su-24/34 itp czyli smoltów do tzw głębokiego UDERZENIA

użytkownik usunięty
The_CeZaR

Mig 25 to mimo wszystko jakimś tam przeciwnikiem był a poza tym nawet bronią generację starszą można zrobić kuku(jeśli używa jej odpowiednia osoba). Druga sprawa jest taka że zapominasz iż eagle mają na rozkładzie Miga 29 a to już ta sama generacja samolotów.

Tatar

witam,

znacie jakiekolwiek tytuly filmów w których można nacieszyć sobie wzrok myśliwcami ?

pozdrawiam

Zina

Co do pytania z poprzedniego postu to oprócz "Top Gun",który jest chyba najlepszym filmem o tej tematyce znam jeszcze takie tytuły:
Memphis Belle
Tmavomodry Svet
Les Chevaliers du Ciel
Captains of the clouds

Nie znam ich dokładniej,ale część z tych filmów pochodzi z lat piećdziesiątych,więc odrzutowców raczej nie zobaczysz...

A jeśli o chodzi o moje ulubione myśliwce to:
- F22 Raptor
- Mig 25 Foxbat
- EF 111 Raven
- F16 (klasyk:P)
- F117 Nighthawk (w gruncie rzeczy jest bombowcem,no ale nosi oznaczenie "F" odpowiednie dla myśliwców,więc dlatego go tu umieściłem)

ocenił(a) film na 10
elendil_7

Sky fighters jeszcze dodałbym.

ocenił(a) film na 7
Y_O_D_A_master

Toc elendil napisal Les Chevaliers du Ciel ;]

Tatar

wszystkie, które już wymieniliście oraz Dassault Mirage F1 i Dassault Rafale

ocenił(a) film na 7
ubersoldat

moje ulubione to:

F-15C/E
F/A-18F Hornet
P-51D Mustang stary aczkolwiek piekny :)
F-12 aka SR-71 Blackbird tak tak Blackbird był pierwotnie przewidziany do roli myśliwca eskortującego/przechwytującego (eskorta VB-70 Valkyrie) najszybsza maszyna latająca po niebie ;p

+ do tego Mig-29 Fulcrum, oraz Jas-37 Viggen...

użytkownik usunięty
Nexus_Six

Nie będę oryginalny:
F-14 Tomcat
MiG 29 Fulcrum
Supermarine Spitfire
P-51D Mustang

Tatar

Mój to MIRAGE 2000-C
MIRAGE 2000-5
MIRAGE 4000

Tatar

Ja lubie klasyke MIG-21, a z nowoczesniejszych to (niekoniecznie mysliwiec) B-2

ocenił(a) film na 9
concord123

A moje ukochane myśliwce to:
F 18 (wół roboczy US Navy :D)
F 14 (dawny wół roboczy US Navy :D) wycofany ze względu na duże koszty eksploatacji

t1o9m8e6k

F-4U Corsair
A-10 ThunderBolt
Su 27 Flanker
Hawker Typhoon

użytkownik usunięty
Scheinwerfer

A-10 to nie jest myśliwiec, tylko samolot szturmowy, ale wygląd ma czaderski. Poza tym wygląd wyglądem, ale jest to najprawdopodobniej najskuteczniejszy "niszczyciel czołgów" w historii awiacji.

Słyszałem, że Tupolewy latają najniżej. Jaka jest w tym wasza opinia?

użytkownik usunięty
buciah5n1

Nie są to samoloty służące do działań w każdych warunkach.

Tatar

Z radzieckich/rosyjskich: Su-27 i 5, F-14...jego rozwinięcia (Su-30, Su-33, Su-35 i Su-37), MiG-29, Su-47, MiG-25, MiG-31 i najnowszy T-50 PAK FA. Z zachodnich maszyn: F-22, F-15, F-14...

ocenił(a) film na 7
Ralph89

Zdecydowanie F-14a Tomcat - chyba do tej pory jedyny, tak potężny myśliwiec na świecie (nadal latają w Iranie) Z 80 km może zestrzelić drugą maszynę dzięki rakietom AIM-54 Phoenix do których został stworzony (jak i zresztą F-111). Idealny myśliwiec obrony floty. Piloci do tej pory chcą ich powrotu.

ocenił(a) film na 7
raval87

poprawka- ze 180 km. Jedynka mi nie wskoczyła

Tatar

F-22 Raptor

ocenił(a) film na 10
Tatar

MiG-21
MiG-29/35
Su-27
Su-33
Grumman F-14 Tomcat
Supermarine Spitfire
Fokker III Eindecker
Dassault Mirage 2000

ocenił(a) film na 7
Tatar

JAS-39 Gripen
F-22 Raptor
Saab 37 Viggen

ocenił(a) film na 6
Tatar

Tylko Su-35BM:
http://fullhdwallpapersforfree.com/wp-content/uploads/2012/03/su_35bm_flanker_by _nellenmellen.jpg

ocenił(a) film na 9
The_CeZaR

F22 Raptor, F177 Nighthawk, , MIG 29, Spitfire

ExtremeSpeedDK

F-117 to nie myśliwiec

ocenił(a) film na 9
polukr

tito mi to;-), mi się podoba

ExtremeSpeedDK

A mi się podoba Cesna carawan ale nie umieszczam jej na liście ulubionych myśliwców :) a taki jest temat wątku.

ocenił(a) film na 7
Tatar

- PZL p11 i ruska seria Jak-3 w różnych wariantach
- z bardziej współczesnych harriery
Nowe myśliwce to tylko wyścig o to, kto ma skuteczniejszą elektronikę żeby wcześniej zobaczyć przeciwnika nie będąc jednocześnie wykrytym. Walka w powietrzu sprowadza się do oglądania punkciku na radarze. Rakiety od dawna już osiągają przeciążenia ponad 30g, a strzela się nimi na 20-60km. O phoenixach przenoszonych przez Wasze ulubione f14 nie wspomnę, one miały bodaj 120km zasięgu, ale zdaje się, że były piekielnie drogie i łatwe w zmyleniu.

Tatar

- p51
- spitfire (wszystkie)
- n1k2-j

annihiluzz

- Bf 109 G6
- FW 190 ("długonosy")

glov00

http://i603.photobucket.com/albums/tt114/ggoheen/ARC%20Stuff/1-Fw-190A4-JG54_1-W 1-Krasnogvardies.jpg

jak fw, to tylko ten <3

annihiluzz

Jeden i drugi mi się podoba, ale trochę bardzie skłaniam się przy tym:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e2/Fw_190_D-9_Silhouette.jpg

ocenił(a) film na 9
Tatar

iskra

johny75

to nie myśliwiec

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones