Film

Totalna magia

Practical Magic
1998
1 godz. 44 min.
6,8 47 348
ocen
6,8 10 1 47348
6 882
chce zobaczyć
4,4 7
ocen krytyków
Dwie siostry wychowane przez ciotki w domu pełnym magii szukają miłości. Więcej Mniej
Totalna magia zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Zabawna opowieść o dwóch siostrach wywodzących się z prastarego rodu czarownic. Po śmierci rodziców Sally i Gillian wprowadzają się do posiadłości swoich ekscentrycznych ciotek, Jet i Frances. Pod ich okiem uczą się,jak uprawiać sztukę czarnoksięską. Dziewczynki nie wiedzą, że zakochując się, kobiety z ich rodu ściągają na siebie i swychZabawna opowieść o dwóch siostrach wywodzących się z prastarego rodu czarownic. Po śmierci rodziców Sally i Gillian wprowadzają się do posiadłości swoich ekscentrycznych ciotek, Jet i Frances. Pod ich okiem uczą się,jak uprawiać sztukę czarnoksięską. Dziewczynki nie wiedzą, że zakochując się, kobiety z ich rodu ściągają na siebie i swych wybranków śmiertelne niebezpieczeństwo. Gdy Sally jest już dorosła, postanawia zerwać z rodzinną tradycją i żyć jak zwykła dziewczyna. Tymczasem jej siostra Gillian lubi wykorzystywać swoje umiejętności, uwodząc mężczyzn. Jej postępowanie wywołują całą serię niefortunnych wydarzeń.

boxoffice
$80 683 377 na świecie
$46 683 377 w USA
$34 000 000 poza USA
budżet
$75 000 000
na podstawie
Alice Hoffman (powieść)
dystrybucja
Warner Bros.
studio
Stargate Studios (produkcja) / DiNovi Pictures / Fortis Films / Więcej...
tytuł oryg.
Practical Magic
inne tytuły
Sandra Bullock zaproponowała reżyserowi filmu "Totalna magia" zaangażowanie do jednej z głównych ról Nicole Kidman, pomimo, że nie znała aktorki osobiście.
Brak synchronizacji obrazu i dźwięku, gdy Sally dzwoni do innych mam.
Po umieszczeniu ciała Jimmy'ego na stole, Gillian rozpina mu koszulę i rozcina podkoszulek. W następnym ujęciu mężczyzny podkoszulek jest cały, a koszula zapięta.
Zdarza się, iż człowiek nie ma pomysłu na wieczór. Z braku innych zajęć włącza telewizor i trafia na lekką komedię z elementami fantastyki. Taką pozycją jest właśnie "Totalna magia". Film opisuje dzieje dwóch sióstr  Owens – Sally (Sandra Bullock) oraz Gillian (Nicole Kidman, którą ciekawie obserwowałam w roli przez wyniesieniem na hollywoodzki... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych