PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=642498}
7,4 1 903
oceny
7,4 10 1 1903
Towarzysz generał idzie na wojnę
powrót do forum filmu Towarzysz generał idzie na wojnę

Swietny dokument . Moze nie bede obiektywny bo nienawidzę komunizmu ale to co działo sie kiedys nie wiele rozni sie od dzisiejszych czasow . Komuna zastapiona przez Unie Europejska , Układ Warszawski na ONZ . Dziennik Telewizyjny zamieniony na TVN :) Ta sama propaganda . Ci co byli kiedys to byli źli a ci co sa teraz to sa dobrzy , a my potulne baranki wierzymy w te bajki . Tak jak kiedys , teraz tez sie rozwala opozycje od srodka . Ale ciagle przeciez wmawia sie ludziom ze demokracja terefere ( http://wolnemedia.net/wiadomosci-z-kraju/wyniki-wyborow/ ) . Najgorsze co Polske spodkalo to bylo dogadanie sie solidarnosci z komuchami . Tu naleza sie brawa dla generala Jaruzela ze swietnie sobie to obmyslil i z efektow chyba skakal z radosci . W filmie pada wazne zdanie "Nie wolno sie bac" i koniec .

ocenił(a) film na 9
Lepery

Podobne mam odczucia. Po obejrzeniu tego dokumentu wystarczy przełączyć na TVN24 czy inne TVP3 etc. i historia zatacza koło. Ta sama gadka o bandytach, chuliganach z opozycji, wojnie Polsko-polskiej i zagrożeniu demokracji. Teraz nie grozi już nam zawalenie się stosunków z sowieckimi braćmi, tylko dla odmiany z partnerami z Unii.

raafal1916

Kiedys bylo tak ze jak jakas fabryka nie przynosila dochodu , nie byla rentowna , po prostu nie zarabiala to inne zaklady (np. kopalnie , huty) dawaly swoje zyski dla tej słabszej firmy . Zarząd takiej słabej firmy nie musial nic zmieniac , nie musial sie starac zeby to zmienic , polepszyc bo wiedzieli ze towarzysze pomoga .Teraz mozna to zaobserwowac globalnie . Bogate kraje Unii wspomagaja te bidne (Grecja) . To sa bardzo podobne mechanizmy , tylko nazwy sie zmienily .

raafal1916

Ciekawe dlaczego film można było zobaczyć tylko na Planete.

raafal1916

Sorry, ale za komuny Dziennik Telewizyjny był 10 razy bardziej obiektywny i mniej stronniczy niż dzisiejsza TVPis i info! Wiem, bo wtedy dorastałem. Krytykowano braki towarowe, pokazywano interwencje, nawet jeśli było to kontrolowane przez rząd, to jednak było pokazywane!
Teraz od 5 lat nie słyszałem ANI RAZU ani JEDNEGO złego komentarza na temat władzy PiS, a szczucie na opozycję jest 100 razy większe niż 40 lat temu na kraje Zachodu!!!!!!
Dzięki TVN mogę zobaczyć to, co się dzieje (bo chyba w ich materiałach na żywo nie występują aktorzy - np jak pokazują materiał jak samochód rządowy jeb...nął w latarnię to fakt, czy ""wymysł TVN?" ), a czego nie pokazuje reżimowa ty
A o bycie częścią Europy walczyliśmy od zawsze, więc ciesz się że jesteś, bo zaraz możesz być częścią Wspólnoty "niepodległych państw" a już wolę biurokracje Brukseli niż autokrację Kremla .

Lepery

dobry dokument - najbardziej mnie rozbawiły ostatnie minuty tego filmu jak to komar wraz ze swoja POekipą zapraszaja jaruzela i smietanke zgrzybialych komuchow na debate bezpieczenstwa narodowego ( niby co ?? pali im - PO - sie grunt pod nogami to posłali po mistrzów propagandy by zaostali ich nauczycielami ?? ) - bolek walesa zajal honorowe miejsce tuz obok kwacha i jaruzela - tu ciekawa rzecz , gdyz jakies 6-7 lat temu pracowalem w firmie chandlowej SLD-owskiego partyjniaka i widzialem u niego w salonie wiszace zdjecia z jakiejs tam blizej nieokreslonej , elitarnej imprezy , na których - niezgadniecie kto widniał - otóż: bolek walesa i kwach ( obaj z czerwonymi nosami i bananowym usmiechem ) razem na tej samej imprezie ( zdala od fotoreporterów i dziennikarzy ) wygladali jakby sie wysmienicie bawili. Jestem za mlody - 29 lat - by się sie madrzyć ( bo jako tako , komunizm tylko polizalem za niemowlęcia ) - ale interesuje sie historią i widze , że tu cos kur....a nie gra już od dłuższego czasu - mówie o tuszowaniu , kneblowaniu i obracaniu kota ogonem prawdziwych informacji.

Prawdziwe informacje można jedynie znaleźć na niezależnych źródłach internetowych - każdy kto jest w temacie , to wie o czym piszę.

http://www.youtube.com/watch?v=-0-N3AyeQV0

http://www.youtube.com/watch?v=B5EMJWMS9V8

SKAMANDRYT

nie sugeruje , że youtube jest w 100% niezależne - i nie sugeruje , że w przyszłości nie straci tej niezależności - pozatym jest multum innych serwerów niezależnych - więc nawet w przypadku cenzury youtuba pozostaja inne trudne do wykrycia źródła prawdy w internecie - kazdy kto w temacie , to wie o czym mówię.

SKAMANDRYT

Ja tez nie pamietam komuny bo jestem rocznik 85. Ale nienawisc do czerwonych to z mlekiem matki wyssałem . Moj dziadek jako pedagog za mowienie prawdy mial problemy z komuchami i w koncu zmarł na zawal . Mam za co nie lubic tego systemu . Ostatnio rozmawialem z moim tatą , jak on to widzial , ta cała transformacje . Ludzie na prawde mysleli ze sie cos zmieni , ze bedzie lepiej . Teraz jak sie oglada ta telewizje to tylko depresji mozna dostac . Szkoda gadac , pisac tez :)

Lepery

No widzisz, ja pamiętam lata 80-te. Pamiętam puste półki w sklepach i jedzenie na kartki. Pamiętam jak mój ojciec szmuglował ze wsi mięso w drzwiach swojej Syreny. Pamiętam jak musiałem donosić używane ubrania po starszych kuzynach bo nie było możliwości kupienia nowych. Pamiętam brata skatowanego przez milicję bo nie zdążył dojść do domu przed godziną policyjną. I wiesz co Ci powiem? Od tamtego czasu naprawdę bardzo wiele się zmieniło i to na lepsze. Nie twierdzę że obecny system i władza są idealne ( bo nie jest ) ale porównywanie obecnej sytuacji do komunizmu / bolszewizmu / totalitaryzmu zakrawa mi (za przeproszeniem) na głupotę.

ps. W odniesieniu do Twojego pierwszego posta - jak już szukasz negatywnych porównań to Komuna została zastąpiona przez demokrację a Układ Warszawski przez UE. A jeżeli naprawdę chcesz znaleźć "czerwony odpowiednik" dla ONZ to chyba najbliżej byłby Komintern.

ps. 2. Skoro obecny system wg. Ciebie jest talki zły to powiedz proszę co byś zaproponował w zamian?
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Elmo_Is_Dead

ad.1 Układ Warszawski zastąpiło Nato a Związek Sowiecki - UE
ad. 2 Monarchia

thinkfloyd

jaka monarchia?

ocenił(a) film na 10
Elmo_Is_Dead

Katolicka, hierarchiczna, zdecentralizowana, antyparlamentarna i antydemokratyczna.

thinkfloyd

chyba chciałeś powiedzieć "zcentralizowana" ?

ocenił(a) film na 7
Elmo_Is_Dead

Oczywiście że jest obecnie lepiej bo od lat 80-tych minęło kilkadziesiąt lat. To naturalny postęp cywilizacyjny i nie jest on zasługą naszych rządów- to jest minimum jakie mają kraje kolonialne. Ponadto ciągle jesteśmy daleko za krajami starej Unii. A nawet daleko za innymi byłymi krajami bloku wschodniego.
Najgorsze jest to, że naszym rządom zupełnie nie zależy na tym, aby Polska była silnym i niezależnym krajem.

2222

Sorry, ale za komuny Dziennik Telewizyjny był 10 razy bardziej obiektywny i mniej stronniczy niż dzisiejsza TVPis i info! Krytykowano braki towarowe, pokazywano interwencje, nawet jeśli było to kontrolowane przez rząd, to jednak było pokazywane!
Teraz od 5 lat nie słyszałem ANI RAZU ani JEDNEGO złego komentarza na temat władzy PiS, a szczucie na opozycję jest 100 razy większe niż 40 lat temu na kraje Zachodu!!!!!!
Dzięki TVN mogę zobaczyć to, co się dzieje (bo chyba w ich materiałach na żywo nie występują aktorzy - np jak pokazują materiał jak samochód rządowy jeb...nął w latarnię to fakt, czy ""wymysł TVN?" ), a czego nie pokazuje reżimowa ty
A o bycie częścią Europy walczyliśmy od zawsze, więc cieszmy się że jesteśmy, bo zaraz możemy być częścią Wspólnoty "niepodległych państw" i a z tych dwóch alternatyw wolę biurokracje Brukseli niż autokrację Kremla

Lepery

rewelka dokumantalna...czy ktoś wie coś więcej na temat kolejnego duetu kaczmarek-braun pod roboczym tytułem transformacja?

Lepery

"Moze nie bede obiektywny bo nienawidzę komunizmu ale to co działo sie kiedys nie wiele rozni sie od dzisiejszych czasow . "
"Ja tez nie pamietam komuny bo jestem rocznik 85..."

za czasów komuny był taki kawał:
-Czym różni się kapitalizm od komunizmu?
-A więc kapitalizm jest to wyzysk człowieka przez człowieka...
-no a komunizm?
- na odwrót!

jak widzisz różnica niewielka ;)

i tu właśnie Twoja bardzo dobra konkluzja:
"Ta sama propaganda . Ci co byli kiedys to byli źli a ci co sa teraz to sa dobrzy...."

pozdro.

michael_69

czasy sie zmienily a te same swinie u wladzy,skakaja tylko ze stolka na stolek

Lepery

To co piszą Wolne Media jest właśnie klasycznym przykładem medialnej manipulacji bo nieobecność na wyborach wcale nie jest równoznaczna z bojkotem, prędzej z niską świadomością obywatelską. A możliwość decyzji o swoim uczestnictwie w wyborach ( czyli brak tzw. przymusu wyborczego ) jest również jednym z aspektów. demokracji.

ocenił(a) film na 10
Elmo_Is_Dead

Świadomość obywatelska to pusty slogan.

ocenił(a) film na 10
thinkfloyd

Świadomość obywatelska skończyła się po '45 roku. Ci co ją mieli zostali wyrżnięci. Reszta patrzy aby miska pełna i na miniratki było. Jak słucham i oglądam te j-elita to, gdzie im do tych przedwojennych. Zero osiągnięć naukowych w Polsce i na świecie, zero dumy i godności. Ważne co jakaś gazetka napisze na Zachodzie i czy przypadkiem nie skrytykuje nas. No i trzeba, żeby taki Putin czy Merkel po pleckach poklepała. Gdzie my takich ludzi znajdziemy co potrafią powiedzieć: Zawisza Czarny z Garbowa i Janusz z Tuliszkowa w obecności papieża oświadczyli, że czci króla polskiego będą bronić „gębą i ręką” i uzyskali od Marcina V potępienie traktatu Falkenberga.

ocenił(a) film na 7
kura999

Masz rację. Polska obecnie po prostu nie ma elit, ma tylko łże-elity i prozachodnich lizusów. Musimy prawdziwe elity budować od zera. Nadzieja w młodych.

astat_2

Sorry, ale za komuny Dziennik Telewizyjny był 10 razy bardziej obiektywny i mniej stronniczy niż dzisiejsza TVPis i info! Krytykowano braki towarowe, pokazywano interwencje, nawet jeśli było to kontrolowane przez rząd, to jednak było pokazywane!
Teraz od 5 lat nie słyszałem ANI RAZU ani JEDNEGO złego komentarza na temat władzy PiS, a szczucie na opozycję jest 100 razy większe niż 40 lat temu na kraje Zachodu!!!!!!
Dzięki TVN mogę zobaczyć to, co się dzieje (bo chyba w ich materiałach na żywo nie występują aktorzy - np jak pokazują materiał jak samochód rządowy jeb...nął w latarnię to fakt, czy ""wymysł TVN?" ), a czego nie pokazuje reżimowa ty
A o bycie częścią Europy walczyliśmy od zawsze, więc ciesz się że jesteś, bo zaraz możesz być częścią Wspólnoty "niepodległych państw" i wolę biurokracje Brukseli niż autokrację Kremla towarzyszu

Lepery

Sorry, ale za komuny Dziennik Telewizyjny był 10 razy bardziej obiektywny i mniej stronniczy niż dzisiejsza TVPis i info! Krytykowano braki towarowe, pokazywano interwencje, nawet jeśli było to kontrolowane przez rząd, to jednak było pokazywane!
Teraz od 5 lat nie słyszałem ANI RAZU ani JEDNEGO złego komentarza na temat władzy PiS, a szczucie na opozycję jest 100 razy większe niż 40 lat temu na kraje Zachodu!!!!!!
Dzięki TVN mogę zobaczyć to, co się dzieje (bo chyba w ich materiałach na żywo nie występują aktorzy - np jak pokazują materiał jak samochód rządowy jeb...nął w latarnię to fakt, czy ""wymysł TVN?" ), a czego nie pokazuje reżimowa ty
A o bycie częścią Europy walczyliśmy od zawsze, więc ciesz się że jesteś, bo zaraz możesz być częścią Wspólnoty "niepodległych państw" i wolę biurokracje Brukseli niż autokrację Kremla towarzyszu

Muzeelo

Wklej to jeszcze parę razy, na pewno będzie brany za jeszcze poważniejszego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones