film

Trans

Trance
2013

1h 41m
6,7 33 tys. ocen
6,7 10 1 33085
5,7 19 krytyków
Pracownik domu aukcyjnego ukrywa skradziony, bezcenny obraz. W czasie ucieczki traci pamięć. Szef gangu wynajmuje dla niego terapeutkę, która ma mu pomóc odzyskać wspomnienia. Zobacz pełny opis
Kryminał
Thriller
Top 2013 roku #92
Trans

reżyseria Danny Boyle

scenariusz Joe Ahearne, John Hodge

produkcja Wielka Brytania, Francja, USA

premiera

nagrody Film otrzymał 1 nominację

Trans
Fragment Dom Francka (polski)
Trans
Fragment Napad (polski)
Trans
Fragment Winda (polski)
Wyrafinowany thriller w reżyserii nagrodzonego Oscarem [url=http://www.filmweb.pl/person/Danny+Boyle-12197]Danny'ego Boyle'a[/url], jednego z najciekawszych twórców współczesnego kina, reżysera "[url=http://www.filmweb.pl/Trainspotting]Trainspotting[/url]", "[url=http://www.filmweb.pl/film/Slumdog.+Milioner+z+ulicy-2008-468296]Slumdoga. Milionera z ulicy[/url]" i "[url=http://www.filmweb.pl/film/127+godzin-2010-546975]127 godzin[/url]". Pracownik domu aukcyjnego ukrywa bezcenny obraz, skradziony podczas napadu. W czasie ucieczki doznaje urazu, traci pamięć i zapomina, gdzie ukrył obraz. Szef gangu nie ma innego wyjścia, jak wynająć terapeutkę, która podczas seansów hipnozy pomoże mu odzyskać pamięć i odnaleźć obraz... 2013-06-10T09:12:02 https://fwcdn.pl/webv/09/86/30986/franckhouse_30370_4.30986.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/282/624882/trans_frag_domfrancka.vp9.480p.webm

Wyrafinowany thriller w reżyserii nagrodzonego Oscarem Danny'ego Boyle'a, jednego z najciekawszych twórców współczesnego kina, reżysera "Trainspotting", "Slumdoga. Milionera z ulicy" i "127 godzin". Pracownik domu aukcyjnego ukrywa bezcenny obraz, skradziony podczas napadu. W czasie ucieczki doznaje urazu, traci pamięć i zapomina, gdzie... Wyrafinowany thriller w reżyserii nagrodzonego Oscarem Danny'ego Boyle'a, jednego z najciekawszych twórców współczesnego kina, reżysera "Trainspotting", "Slumdoga. Milionera z ulicy" i "127 godzin". Pracownik domu aukcyjnego ukrywa bezcenny obraz, skradziony podczas napadu. W czasie ucieczki doznaje urazu, traci pamięć i zapomina, gdzie ukrył obraz. Szef gangu nie ma innego wyjścia, jak wynająć terapeutkę, która podczas seansów hipnozy pomoże mu odzyskać pamięć i odnaleźć obraz... czytaj dalej

premiera 19 marca 2013 (Światowa) , 14 czerwca 2013 (Polska premiera kinowa)

boxoffice $24 261 569 na świecie $2 328 743 w USA $21 932 826 poza USA

budżet $20 000 000

na podstawie Joe Ahearne (materiały do scenariusza, historia)

dystrybucja Imperial - Cinepix

studio Cloud Eight Films / Decibel Films / Film4 / więcej

tytuł oryg. Trance

inne tytuły Trance Izrael
Trance (I)
więcej

Do roli, którą ostatecznie zagrała Rosario Dawson, były brane pod uwagę: Scarlett Johansson, Melanie Thierry, Eva Green i Zoe Saldana.
Początkowo do roli Aidena został zatrudniony Michael Fassbender, jednak nie mógł wziąć udziału w projekcie ze względu na napięty grafik. Rozważano również zaangażowanie Colina Firtha, ale ostatecznie wybrano Vincent CasselVincenta Cassela.
Zdjęcia do filmu były kręcone w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
TOP filmy z roku...
  • 2025
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • Zobacz wszystkie lata
Filmy dostępne na...
  • NETFLIX
  • MAX
  • DISNEY
  • AMAZON
  • CANAL_PLUS_MANUAL
  • SKYSHOWTIME
  • Zobacz wszystkie VOD
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Mają być, czy nie być?
Oto jest pytanie!
"TRANS" Boyle'a staje w kontrze do "KONESERA" Tornatore. Opowiada się za depilacją. W imię postępu? Bynajmniej. W imię wyższego, antycznego ideału. Tornatore występuje przeciw, włosy są naturalne, powinny zostać na miejscu.
Zaprawdę ważkie problemy roztrząsają nasi artyści,...

więcej

jedna z najlepszych ściezek dzwiekowych jakie słyszałem w filmie

Daję 3 gwiazdki za kamerę, kadry i fajne detale. Reszta do bólu naiwna, na siłę udziwniona. Nie polecam.

Mam wrażenie, ze twórcy chcieli, żeby ten film był głębszy niż w istocie się okazał. Bardzo żałuję,
bo zapowiadał się bardzo dobrze. Ciężko mi go ocenić, bo patrzę bardzo przez pryzmat
grających w filmie aktorów. Bardzo lubię Jamesa Mc Avoy'a, więc nie będę obiektywna w ocenie.
Uważam, że aktorzy zagrali...

Ścieżka dźwiękowa w tym filmie pieści ucho od samego początku, na pochwałę zasługuję również
James McAvoy, który przekonał mnie po "pierwszej klasie", że zdolny z niego aktor, po "Transie" już
nie mam wątpliwości. Ładne zdjęcia, tylko szkoda, że dialogi na początku są smętne, a w
późniejszych minutach występuje...

więcej