PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11198}
7,1 2 750
ocen
7,1 10 1 2750
7,3 6
ocen krytyków
Tristana
powrót do forum filmu Tristana

surrealizm niepełny...

ocenił(a) film na 8

szkoda, bo to móbłby być jeden z najlepszych filmów surrealistycznych w historii kina - ale bunuelowi nie do końca się udało... pierwowzór literacki był, z tego co wiem, bardzo interesujący.

film pokazuje historię kobiety, pokazuje zmiany w jej postępowaniu i psychice, wraz z wiekiem... to się reżyserwoi udało - bardzo dobrze. było tez wiele elementów często obecnych w dziełach bunuela - stosunek do kościoła, arystokracji, pieniędzy i kobiet... hmmm, no i ta głowa zamiast serca dzwonu - genialny pomysł!

to były plusy, a minusy - film po prostu nie wciągał, w przeciwieństwie do innych produkcji reżysera, nie wiem czemu, ale tak było... i to jest główna wada, nie było zbyt dużej przyjemności w jego ogladaniu... a szkoda.

ocenił(a) film na 8
Ponk

mam podobne zdanie.
Film niestety mnie nie wciągnął poza tym był dla mnie jakiś...niespójny.
Tak,wiem,że to kino surrealistyczne ale mimo wszystko nie do końca rozumiem przekaz tego filmu . Końcówka świetna. No i może jeszcze scena na balkonie z Tristaną i tym głuchoniemym chłopcem.

ocenił(a) film na 8
sconosciuta

Sorry, ale kurwa, gdzie wy tu macie surrealizm? Owszem, jest troche symboliki ale nie więcej niz u Bergmana czy nawet Wajdy. Ale surrealizm? Reakcje niektórych bohaterów też są często 'drewniane', nienaturalne, ale to że film nie korzysta z konwencji typowo realistycznych nie znaczy jeszcze ze jest surrealistyczny.

pzdr.

ocenił(a) film na 7
szczawik151

no chyba pokazywanie cycków głuchemu, lub głowa w dzwonie to raczej surrealizm.

kapral11

Ale co to za surrealizm? Kilka sekund na cały film. Prosta budowa filmu, aczkolwiek ciekawa.

ocenił(a) film na 6
kapral11

Ekshibicjonizm jest surrealistyczny? WTF?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones