PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=371981}

Twierdza Beaufort

Beaufort
5,9 869
ocen
5,9 10 1 869
Twierdza Beaufort
powrót do forum filmu Twierdza Beaufort

Rewelacja

ocenił(a) film na 9

Znakomity film o zwyczajnych żołnierzach postawionych w sytuacji bez wyjścia. Świetnie oddany bezsens ich misji, zagubienie i beznadzieja, w której żołnierskie ideały tracą na wartości. Piękne przesłanie o nadrzędnej wartości życia i na koniec symboliczne wysadzenie wzgórza, którego zdobycie i utrzymanie było niegdyś sprawą honorową.
Wszystko to zgrabnie wyreżyserowane; klaustrofobiczne wnętrza fortu, codzienna żołnierska rutyna - możnaby wręcz powiedzieć nuda - gdyby nie regularny ostrzał, ciekawe i prawdziwe dialogi, dobra gra aktorów, a do tego wszystkiego cicha nuta, która podkreśla nastrój filmu. Gorąco polecam.
Moim zdaniem zasługuje na Oskara, choć ja oczywiście będę kibicował naszemu "Katyniowi".

ocenił(a) film na 10
iacob

Zgadzam się z tą opinią całkowicie, jestem pod wrażeniem tego filmu. Dziwi mnie tylko jedna rzecz: dlaczego Izrael zgłosił najpierw do rywalizacji o Oscara nieszczęsną i przereklamowaną "Wizytę orkiestry"? "Beaufort", to jest film z prawdziwego zdarzenia..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones