PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40632}

The X from Outer Space

Uchu daikaijû Girara
5,4 76
ocen
5,4 10 1 76
Uchu daikaijû Girara
powrót do forum filmu Uchu daikaijû Girara

Pamietam ze usmialem sie setnie. Stwor mial ogromne kolyszqce sie czulki a wykonczono go preparatem o dzwiecznej nazwie "Gilalanium".

ocenił(a) film na 7
irek_7

Ja też go wtedy widziałem ... i nie było mi wcale do śmiechu, bo miałem wtedy kilka lat i naprawdę się bałem tego "Potwora Gilali", śnił mi się nieraz po nocach ;-)

irek_7

Mnie też nie było do śmiechu. Jako kilkulatek oglądałem z zapartym tchem. Pamiętam motyw jak Gilala wbijała czymś w ziemię jednego z marsjan :DDD

użytkownik usunięty
Zakeri

Na pewno widziałeś ten film? Nie było tam żadnych kosmitów prócz Guilali która pierwsze wstąpienie do tego filmu miała na ziemi.

Być może za kosmitów (marsjan) uważał te stwory jedynie mój kilkuletni umysł - kim byli naprawdę niestety nie wiem i absolutnie się przy tym nie upieram:) Wiem że przeciwników było 2 i na pewno był ten motyw wbijania w grunt. Pamiętam też że akcja odbywała się na obcej planecie.

użytkownik usunięty
Zakeri

W Filmie chodziło oto że, w kosmosie znaleziono 'coś' i przywieziono na ziemię i z tego czegoś urósł gilala i niszczył Japonię a potem go zabito .

Wiesz - być może, że oglądałem inny japoński film a mój dziecięcy umysł przyporządkował go Gilali, którą też na pewno widziałem. Pamiętam nazwę i stwora a widząc że jesteś fanem gatunku - więc nie będę oponował. Poza tym postać z filmu który oglądałem (pod koniec lat 70-tych) była pozytywna i walczyła z 2 obcymi a Gilala chyba była czarnym charakterem, więc to by się zgadzało...

Zakeri

Pamiętam dokładnie tak samo. Walczyli na jakiejś innej planecie i Gilala wbijał marsjanina w glebę. Faktycznie z kosmosu przytargano jakieś jaja chyba, z których wykluł się potwór. Później walczył z jakimiś kosmitami. Dla mnie to byli Marsjanie bo wtedy wszystko co z kosmosu to byli Marsjanie :) Miałem jakieś 5-6 lat jak to widziałem jeszcze w czarno-białym TV

zabok7

O to dobrze, bo już się obawiałem że to tylko jakaś moja dziecięca projekcja :D

ocenił(a) film na 5
zabok7

Właśnie jestem po obejrzeniu filmu i nie ma w nim takich scen jak opisujesz. To musiał być jakiś inny film.

Robson

Na pewno była to Gilala, i na pewno był motyw wbijania w ziemię. Być może był inny film z Gilalą, który był puszczony w TVP. Wiem że była to niedziela bo oglądałem go u babci gdzie zawsze przychodziliśmy na obiad.

ocenił(a) film na 5
Zakeri

Jest na CDA pod tytułem Przybysz z kosmosu - The X from Outer Space 1967. Proponuję obejrzeć.

Robson

Wiem, oglądałem go i nie ma takiego motywu. Dlatego mówię że musiał być inny film z tą postacią. W 2 połowie lat 70-tych raczej mało prawdopodobne było aby TVP była w stanie kupić od japończyków film o takiej tematyce, bo około 80-81 roku byłem w kinie na Powrocie Mechagodzilli, więc takie filmy były przeznaczone dla kin a nie telewizji. Tak sobie pomyślałem, że może to był film "bratni" od północnych-koreańczyków, bo z tego co pamiętam oni robili podróbki japońskich filmów z potworami. Są tu na forum dwie osoby które pamiętają Gilalę i motyw wbijania w ziemię, więc mało prawdopodobne abyśmy mieli ten sam sen. Ja jestem na 100% pewien że to widziałem.

ocenił(a) film na 5
Zakeri

W porządku. Trzymaj się.

Robson

Chcesz mi zniszczyć dzieciństwo? :D

ocenił(a) film na 5
zabok7

Nie zrobiłem tego specjalnie. To się już nie powtórzy.

Robson

hehe żartuję :)

ocenił(a) film na 5
zabok7

Tak, wiem. Trzymaj się.

ocenił(a) film na 5
Zakeri

Właśnie jestem po obejrzeniu filmu i nie ma w nim takich scen jak opisujesz. To musiał być jakiś inny film.

irek_7

Widziałam ten film kiedy miałam jakieś 3-4 lata. Pamiętam tylko wrażenie. Było ogromne! Cholernie chciałabym obejrzeć ten film raz jeszcze :)

ocenił(a) film na 5
irek_7

Tu jest trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=BpdpPdoQpDw
A poza tym film jest dostepny w sieci :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones