PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11312}

Uciekinier

The Running Man
6,7 27 922
oceny
6,7 10 1 27922
5,9 13
ocen krytyków
Uciekinier
powrót do forum filmu Uciekinier

Zabawne to to

ocenił(a) film na 2

Straszny kicz i tandeta. W sumie trudno mi to wybaczyć, bo Uciekinier umknął mi gdy latałem do wypożyczalni video i nie jestem z nim w żaden sposób związany emocjonalnie, zatem sentymentu brak. Trudno jest się wczuć, kiedy z filmu bije taki dosłowny - stroje, scenografia - jak i fabularny plastik. Wiem, taki miał być, w końcu to obraz o taniej i głupiej rozrywce, o zapotrzebowaniu tępej tłuszczy na show i o brutalizacji życia. Niestety jedyną zaletą tej brutalnej rozrywki jest Schwarzenegger i jego cięte odzywki. Kiedyś mógł bawić, teraz z politowaniem można to coś odłożyć na dno kartonu i postawić gdzieś na strychu historii kiczu lat 80.

ocenił(a) film na 2
_Pablos_

3/10

_Pablos_

Mnie akurat ten film nie umknął więc jakiś sentyment do niego mam. Jeśli chodzi o realizację - pełna zgoda. Sporo kiczu, niezbyt dobrze pokazane niektóre sceny, tragiczny wygląd rekwizytów (np. plastikowa zbroja tego łowcy na końcu).
Natomiast sama koncepcja oraz pomysły - zajebiste. Z tego można by zrobić bardzo udany remake. Klimatem przypomina trochę filmy Carpentera. Do tego dochodzi jakieś tam przesłanie - autor przewidział w pewnym sensie role jaka odegra reality show w świecie przyszłości. Taki Big Brother w zmienionej formie.

ocenił(a) film na 9
Motorcycle_Boy

przeciez on sam sie wkuzyl gdy go w ten badziew ubrali i powiedzial ze tek walczyc nie bedzie.

_Pablos_

Teraz owszem, ale 20 lat temu zrobił na mnie ogromne wrażenie.

ocenił(a) film na 9
_Pablos_

3/10?bez przesady!Film jest wyjątkowy, dlaczego?bo jest jedyny w swoim
rodzaju i posiada niegłupie przesłanie-negatywny rozwój reality show, dziś
mamy ruchanko, agresję, lekką przemoc w Big Brotherze, jutro będzie śmierc
w Running Man, czyli to czego tępa masa pragnie najbardziej, krwi.
Ponadto jest klimat, świetna muzyka mistrza elektronicznych dźwięków lat
'80 Harolda Faltermeyera oraz b.dobrze przygotowana choreografia tańczących
dupeczek, które otwierają program.Fakt! niektórzy łowcy do kitu.
Myślę, że 7/10 można ze spokojnym sumieniem wystawic.

ocenił(a) film na 2
cyberborys

Sumienie nie dałoby mi spać gdybym wystawił więcej niż 4

ocenił(a) film na 8
_Pablos_

Może i kicz i tandeta, ale jest w tym jakiś szalony urok. ;) Zresztą taka już specyfika lat 80. A że ja mam słabość do tej epoki, to film bardzo mi się podoba. ;)

ocenił(a) film na 8
Stranger

Stragner--> 1:1 sie z Tobą zgadzam. Słabość to tej epoki :-) mnie też sie film bardzo podoba i lubie do niego wracać, chociażby ze względu na Arnolda, który i tak na zawsze będzie dla mnie T-800 z ukochanego Terminatora. Pozdro :-)

Stranger

Racja, gdy dzisiaj oglądamy filmy z 2 połowy 20 wieku walą nas po oczach kiczem i tandetą ale to jest właśnie ich urok. Widać w nich, że kiedyś twórcy kręcili filmy dla widza(często wkładając w niego sporo pracy i emocji) a nie dla kasy ;-(( Dziś świadomie i z premedytacją masowo zasypują nas filmowymi odpowiednikami produktów z etykietką:'made in china'.

ocenił(a) film na 1
_Pablos_

1/10!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones