PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=429668}
7,9 2 575
ocen
7,9 10 1 2575
Uciekinier
powrót do forum filmu Uciekinier

dla tych, których interesuje to, co się działo z innymi uciekinierami, po przeczytaniu książki "byłem
numerem...świadectwa z Auschwitz" dowiedziałam się, że Staszek Jaster zginął podczas okupacji
Warszawskiej. Józef Lempart zginął pod kołami autobusu w Wadowicach w 1947 ( swoją drogą
trochę smutne uciec z obozu i zginąć w tak banalny sposób :( ). z Kolei Eugeniusz Bendera
zamieszkał w Warszawie i z panem Kazimierzem się często odwiedzali ale miał problemy w
rodzinie więc się uzależnił od alkoholu i zmarł. ale na co konkretnie nie mam pojęcia.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
chitza

na końcu filmu są wyjaśnione losy uciekinierów . Lempart zginął pod kołami autobusu ale w 71r.,

ocenił(a) film na 10
DeRo_filmaniak

czy aby na pewno? wszędzie w internecie piszę, że w 47 roku a nie 71.

ocenił(a) film na 6
chitza

umiem czytać ;-> internet to nie wyrocznia i nie będę kwestionował ustaleń autorów filmu no chyba, że się mylą ;->

ocenił(a) film na 10
DeRo_filmaniak

śmiem w to wątpić, że potrafisz

ocenił(a) film na 8
chitza

Okupacja była niemiecka,hitlerowska,sowiecka. Raczej nie "warszawska".

ocenił(a) film na 10
jacekg9

faktycznie :)

ocenił(a) film na 8
chitza

Wspominasz,że czytałaś książkę "Byłem numerem..." Czy to jest zbiór wspomnień różnych autorów? Najbardziej interesuje mnie właśnie historia owej ucieczki.

ocenił(a) film na 10
jacekg9

ja miałam książkę w której był zbiór wspomnień różnych autorów i jeden z nich był Piechowski i owszem, opisał tam historię ucieczki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones