PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99514}

Um fa

6,8 44
oceny
6,8 10 1 44
Um fa
powrót do forum filmu Um fa

"The Longest Nite" jest kolejnym Hongkońskim przedstawicielem policyjnego thrillera, z szybką i niezobowiązującą, choć całkiem interesującą i przemyślaną fabułą. Mamy dwie rywalizujące rodziny, a między nimi policjant i ktoś, kto właśnie przybył do miasta. Nie ma tu dramatów, romansów itd., po prostu czysta intryga i akcja. Dobrym pomysłem jest ten, że prawie cały film rozgrywa się w przeciągu nocy, dzięki czemu nastrój filmu jest mroczniejszy niż w wielu podobnych mu filmach, jest też bardziej brudny. "The Longest Nite" nie stroni też od brutalności, nie mam tu na myśli jakiegoś festiwalu gore, ale kamera nie odwraca się od momentów np. bicia pięścią po twarzy kobiety. Cała historia jest nieco zbyt szybka i pozostawia trochę do życzenia, jest też raczej jednorazowego użytku.

Obejrzenie nie będzie stratą czasu, choć spodziewałem się o czegoś więcej.

ocenił(a) film na 7
MrowiecMachine

Zgadzam się w całości z powyższą opinią. Dodam, że całkiem przyjemna była klimatyczna muzyka, a w rolach głównych nie byle kto, bo Tony Leung i Ching Wan Lau

ocenił(a) film na 7
snake1410

Wiodomo. Warto zwrócić uwagę unoszącego się ducha Johnniego To. Czuć że to produkcja MilkyWay, więc kto lubi takie neonoirowe klimaty temu się na pewno spodoba.

hellblazer

Podobno To nakręcił ten film, ghost director!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones