PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=803530}

Utoya, 22 lipca

Utøya 22. juli
6,2 6 583
oceny
6,2 10 1 6583
6,8 19
ocen krytyków
Utoya, 22 lipca
powrót do forum filmu Utoya, 22 lipca

Mądry Naród

ocenił(a) film na 8

Przesłanie filmu jest naturalne dla Norwegów, którego my Polacy nie rozumiemy, a sporo moglibyśmy się nauczyć. Może jednak warto zobaczyć - film przerażający, ale mądry...

ocenił(a) film na 2
Artur_Polanski

Bardzo jestem ciekawy czego Polska mogłaby się nauczyć od tego niezwykle "mądrego narodu", który miedzy innymi paktował z Hitlerem i wypiął mu się jak tania dajka na ulicy? Hę?!

ZSGifMan

Współcześni Norwedzy paktowali z Hitlerem?

ocenił(a) film na 2
pospolitazuzanna

A napisałem coś takiego?

ZSGifMan

To jaki ma sens odniesienie się do wydarzeń historycznych sprzed ponad 60 lat w dyskusji o współczesnym filmie?

ocenił(a) film na 2
pospolitazuzanna

Ma sens czy nie ma, to jest jak cała reszta tzn. mocno dyskusyjne, ale dlaczego do mnie te pytania? Czy ja to zacząłem, a może nie raczyłaś doczytać wypowiedzi autora tematu?

A uprzedzając kolejne nic nie wnoszące pytania powiem od razu, że niejaki Artur Polanski stwierdził iż my Polacy jesteśmy (w domyśle: zapewne zbyt głupi), żeby móc się uczyć mądrości od niezwykle (w domyśle: zapewne inteligentniejszych) Norwegów, dla których przesłanie owego filmu jest podobno "naturalne", cokolwiek to znaczy.

ocenił(a) film na 8
ZSGifMan

Tak, to ty stwierdziłes, ze nie ma się czego uczyć od narodu, który paktował z Hitlerem. Dlatego naturalne jest pytanie właśnie ciebie, co historia z czasów drugiej wojny światowej ma wspólnego ze współczesną Norwegią. Zamiast się obrażac, to może wyjasnij.

ocenił(a) film na 2
zorya_grey

Zanim stracę tylko czas i siły na bezsensowne produkowanie się do ściany ustalmy sobie jedno na początek, więc nie dziw się, że odpowiem pytaniem na pytanie:
czy jest jakikolwiek związek dajmy na to Związku Radzieckiego, który przypomnę napadł na Polskę, mordował Polaków itd. z dzisiejszą Rosją, albo czy jest jakikolwiek związek teraźniejszych Niemiec z Trzecią Rzeszą, obozami koncentracyjnymi, całym tym ludobójstwem, holokaustem, paleniem miast i obróceniem naszej ojczyzny w zgliszcza?

Artur_Polanski

A w którym momencie ta madrość się ukazuje bo nie wiem czy to chodzi o to że np. nie mają żadnej granicy z państwem arabskim a dali sie im podbić?

ocenił(a) film na 3
Artur_Polanski

Ty debilu, ale madry narod z wypranymi poprawnoscia polityczna mozgami, gdzie polocja przez ponad godzine nie potrafu zorganizowac lodzi ani helikoptera zpam!orderca oplywa w luksusy w tzw. wiezieniu. Ty kretynie z dupa zamiast glowy, madry narod hahaha

Artur_Polanski

mundry inaczej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones