Maria Larssons eviga ögonblick

2 godz. 11 min.
7,1 791
ocen
7,1 10 791
1 326
chce zobaczyć
{"type":"film","id":434085,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Maria+Larssons+eviga+%C3%B6gonblick-2008-434085/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Uwiecznione chwile
 • MARIA LARSSONS EVIGA OGONBLICK (2008)
  [EVERLASTING MOMENTS, UWIECZNIONE CHWILE]
  Nie znajdziecie odpowiedzi na pytania (wątki poniżej) dlaczego stało się/postąpiła tak, a nie inaczej. To nie wizja scenarzysty - to ŻYCIE.
  To prawdziwa historia życia Marii Larsson. Nie była nikim znanym, nie stała się znana nawet po śmierci, ani po wielu latach. Scenarzystka filmu Agneta Ulfsäter-Troell porządkując rodzinne dokumenty, układając rodzinną genealogię znalazła szufladę pełną fotografii sprzed stu lat. Niezwykłych zdjęć przedstawiających sceny z życia zwykłych ludzi, sąsiadów, rodziny, wydarzeń publicznych. Świata biednej dzielnicy Sztokholmu zachowanego w kadrach przez fotografa o wielkiej wrażliwości, pasji i wrodzonym talencie. Jak się okazało - również niby zwyczajnej, ale niezwykłej kobiety, żony, matki. Aparat wygrany na loterii stał się dla niej kierunkowskazem, a widok w obiektywie - wartością określającą sens życia.
  Żmudne "śledztwo" pozwoliło odtworzyć zamrożone na kliszach losy Marii Larsson. http://parasolphotography.wordpress.com/2010/10/11/everlasti...
  Film o niezwykłym klimacie - na pewno dla wielbicieli klimatów skandynawskich. Niespieszna akcja chociaż w gęstej atmosferze, piękne, nastrojowe zdjęcia, kadry jak z albumów pradziadków - o ile będąc nawet bardzo zwykłymi ludźmi docenili wartość fotografii, jako rodzinnej pamiątki. Głównym celem tego filmu jest uzmysłowienie jak wielką wartość ma fotografia. Maria Larsson o tym nie wiedziała, ale wyczuwała instynktownie. Minął XX wiek i w każdym zakątku Europy (i nie tylko) można spotkać ludzi, którym po całej rodzinie pozostała czasem tylko jedna fotorafia. POLECAM:)

 • petrq ocenił(a) ten film na: 8

  lilo61 ładny komentarz :)
  pozdrawiam