PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=734407}
7,2 14 261
ocen
7,2 10 1 14261
7,4 18
ocen krytyków
Victoria
powrót do forum filmu Victoria

Zanim zobaczysz.

ocenił(a) film na 9

Zanim „zabierzesz” się za specyficzną produkcję Sebastiana Schippera, jaką niewątpliwie jest Victoria, należy skupić się na kilku małych, ale jakże istotnych kwestiach.

W przypadku tego filmu zwiastun to zło, ogromne zło. Zniszczy twoją wizję i skrupulatnie budowane napięcie. Zdradzi zbyt wiele.

Włącz film w nocy, w ciszy, w spokoju. Rozluźnij się i oglądaj. Reżyser mimowolnie wciągnie Cie z pozoru w prosty świat bohaterów.

Potencjalny widzu, jeśli czytałeś opinię innych to zapamiętaj to co teraz przeczytasz. Ten film nie ma błędów… a już na pewno nie tak prostych jak myślisz. To tylko pozorne nonsensy.

Jedna kamera, jedno ujęcie. Patrz uważnie.

ocenił(a) film na 10
jovovich

Na szczęście oglądałem trailer długo przed seansem. Co ciekawe, po obejrzeniu trailera nie miałem zbytniej ochoty oglądać i film przeleżał kilka miesięcy...

Co do błędów, zgadzam się w stu procentach. Zauważają je jedynie ludzie o wąskich horyzontach i prostych doświadczeniach.

ocenił(a) film na 8
jovovich

UWAGA SPOJLER


No dobra, można przyjąć kuriozalne zachowanie Victorii, że w ogóle zgodziła się na coś takiego, tłumacząc jej trudnym dzieciństwem, czy czym tam chcemy. Osobiście znam osoby, które również mogłyby na coś podobnego przystać.

Jednakże razi kilka innych szczegółów.
Dlaczego matka dziecka nie wybiegła z mieszkania za dzieckiem zaraz gdy taksówka odjechała (jeżeli nie wcześniej)?
Gdyby wybiegła, policja zorientowałaby się, że podejrzani to ci, którzy opuścili budynek. Zresztą nie musieliby się nawet orientować, ponieważ matka dziecka by im natychmiast to zakomunikowała.
A przecież policja musiała obserwować otoczenie, widziałaby więc odjeżdżającą taksówkę - znalezienie sprawców w tym momencie zajęłoby im chwilę - sprawdzić samochód przez firmę taksówkową i dokąd ich zawiózł - 5 minut.
Kolejne - dlaczego sprzedawca w sklepie nie wybiegł za Sonne, gdy ten wszedł z dzieckiem a wyszedł już bez... no można się upierać, że nie zauważył, że Sonne wychodzi bez dziecka, schowanego może gdzieś za półkami - ale to naciągane nieco...nawet mocno.
Zastanawiało mnie też dlaczego nie słychać żadnych policyjnych syren, zaraz po napadzie.
Następnie - Victoria wezwała karetkę - dlaczego ta nie przyjechała? Coś przeoczyłem?
No jeszcze to - czemuż ulice w środku niemieckiej stolicy są tak opustoszałe. Wiem, że to być może niedziela i świt - ale jednak?!?
No i ostatnie - dlaczego, o ile to niedziela (co jakoś by tam tłumaczyło puste ulice) bank miał być otwarty? Bo chyba musi być otwarty, skoro miał przyjść klient i wypłacić 50 tysięcy na samochód.
A skoro jest otwarty to musi być dzień powszedni - a w dzień powszedni o 6 czy 7 rano ulice nie mają prawa być tak puste.
Gdy Victoria opuszczała hotel, miasto wyglądało jak z filmu JESTEM LEGENDĄ...
Co sądzicie?

Elektronik

wypisałeś wszystko co miałam na myśli. film jako tako bdb ale jesli ma byc realistyczny to te kurioza BARDZO czuć, dodam jeszcze strzelaninę-nikt inny jej nie widział/PRZEDE WSZYSTKIM NIE SŁYSZAŁ?

ocenił(a) film na 9
jovovich

Ja na szczęście trailer obejrzałem dosłownie przed chwilą - już po obejrzeniu filmu i muszę się zgodzić, że zdradza on za dużo. W trakcie oglądania filmu stopniowo dałem się wciągnąć w akcję, czując się niemal tak, jakbym był na miejscu. Film po prostu szokuje i jest świetnie nakręcony oraz wyreżyserowany. Dawno nie spotkałem się z takim ładunkiem emocji i dramatyzmu w tak tanim w realizacji filmie. Kawał dobrego kina!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones