PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31451}

Władca Pierścieni: Dwie wieże

The Lord of the Rings: The Two Towers
8,3 508 381
ocen
8,3 10 1 508381
8,1 41
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Dwie wieże
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Dwie wieże

Jak w temacie. Jakie wymienilibyście cytaty, wypowiedzi bohaterów lub sceny, które zasługują na więcej uwagi, zainteresowania, przemyślenia i zapamiętania?

ocenił(a) film na 10
PiotrekGit

"They have a cave troll" - Boromir

ocenił(a) film na 10
Krepf

Jaka cisza nastąpiła :D

ocenił(a) film na 9
Krepf

Będę długo i głęboko rozmyślał nad tym cytatem Boromira, zaprawdę trzeba go poddać wnikliwej analizie, jest on nadzwyczaj piękny, głęboki i zapadający w pamięć, a także niesie wiele złotych myśli których nie powstydziłby się żaden mędrzec i filozof. Dałeś mi do myślenia, od dziś moje życie nie będzie już takie same...

ocenił(a) film na 10
PiotrekGit

Nie jest godny zapamiętania, ale jak myślę o Dwóch Wieżach to od razu mi przychodzą na myśl słowa Legolasa: "A red sun rises. Blood has been spilled this night."

ocenił(a) film na 10
baska02

Oooo tak, pamiętam ten moment ..

ocenił(a) film na 10
weronika_LOTR

To było chyba po tym jak oddział Eomera zabił orków, którzy przetrzymywali Pipina i Merry'ego :) Z tego co pamiętam, ale nie jestem pewna.

ocenił(a) film na 10
baska02

chyba dobrze pamiętasz XD

użytkownik usunięty
baska02

Boro, where's the ring?
Stay away.
Boro, I swore to protect ya.
Oh Aragorn, I must go my way alone.
Enemies are coming. Run.

ocenił(a) film na 10
PiotrekGit

Forth, and fear no darkness! Arise! Arise, Riders of Theoden! Spears shall be shaken, shields shall be splintered! A sword day... a red day... ere the sun rises! Ride now!... Ride now!... Ride! Ride to ruin and the world's ending! Death!

End? No, the journey doesn't end here. Death is just another path... One that we all must take. The grey rain-curtain of this world rolls back, and all turns to silver glass... And then you see it. White shores... and beyond, a far green country under a swift sunrise.

So do all who live to see such times. But that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given to us. There are other forces at work in this world Frodo, besides the will of evil...

I would have would have followed you, my brother... my captain... my king.

ocenił(a) film na 8
PiotrekGit

To może nie jest cytat warty zapamiętania ale lubię kiedy Frodo mówi: "Sam, my dear Sam"

ocenił(a) film na 8
PiotrekGit

Mi się najbardziej podobają kwestie Gimli'ego :D Nie są patetyczne, tylko zabawne, przez co trochę się rozladowuje wzniosła mgiełka, która ten film otacza.

ocenił(a) film na 10
jestemsen

Gilmi też jest dobry i nie rozumiem ludzi którzy narzekaja ze PJ zrobił z tej postaci pajaca :D

Lubie te jego przekomarzanie z Legolasem :P

ocenił(a) film na 10
PiotrekGit

Dla mnie teksty Gandalfa do Froda bodajże w mori

1.O czasie w którym zależy od nas jak go wykorzystamy ( czy jakos tak )
2.O tym że wielu żywych zasłuzylo na śmierć , a wielu nieżywych zasłużyło na życie

ocenił(a) film na 10
zajac1891

Zaznaczam na początku, że uwielbiam całą trylogię LOTR. Jednak w każdej z części pojawia się zawsze jeden głupawy tekst, który udaje tzw. Wielkie i Mądre Słowa:

- "Moje myśli spowił cień groźby" (Legolas, Drużyna Pierścienia)
- "Noc dodaje im chyżości. Ich zła wola działa przeciw nam" (Aragorn, Dwie Wieże) ... poprawcie proszę jeśli coś przekręciłem.
- "Noc wypacza ludzkie myśli" (Aragorn, Powrót Króla).

Mistrzem Mowy Śródziemia zostaje dla mnie Legolas. :)

ocenił(a) film na 10
grigorije

"Zła moc dodaje im chyżości. Ich zła wola działa przeciw nam", said The King ...:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones