film

W 80 dni dookoła świata

Around the World in Eighty Days
1956
2h 55m
6,5 13 011
ocen
6,5 10 1 13011
5,8 4
oceny krytyków
Anglik zakłada się, że wraz ze swoim kamerdynerem okrąży Ziemię w osiemdziesiąt dni. Zobacz pełny opis
W 80 dni dookoła świata zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył 5 nagród Oscar, 6 innych nagród oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Phileas Fogg (David Niven) - angielski dżentelmen w każdym calu zakłada się, że w ciągu 80 dni okrąży świat dookoła. Razem ze świeżo zatrudnionym francuskim kamerdynerem Passepartout (Cantinflas) ruszają w podróż. Za nimi podąża detektyw angielskiego Scotland Yardu pan Fix (Robert Newton). W Indiach Fogg ratuje od spłonięcia żywcemPhileas Fogg (David Niven) - angielski dżentelmen w każdym calu zakłada się, że w ciągu 80 dni okrąży świat dookoła. Razem ze świeżo zatrudnionym francuskim kamerdynerem Passepartout (Cantinflas) ruszają w podróż. Za nimi podąża detektyw angielskiego Scotland Yardu pan Fix (Robert Newton). W Indiach Fogg ratuje od spłonięcia żywcem księżniczkę Aoudę (Shirley MacLaine), z którą razem kontynuuje swą podróż.

boxoffice
$42 000 000 w USA
budżet
$6 000 000
na podstawie
Juliusz Verne (powieść)
studio
Michael Todd Company
tytuł oryg.
Around the World in Eighty Days
inne tytuły
Michael Todd's Around the World in 80 Days (pełny tytuł) USA
Around the World in 80 Days (alternatywna pisownia) USA
więcej
Epizodyczna rola służącego, który na początku filmu zostaje zwolniony, była początkowo przeznaczona dla Laurence'a Oliviera. Aktor nie zgodził się jednak na udział w filmie, a rolę dostał John Gielgud.
Gregory Peck miał zagrać dowódcę kawalerii, jednak producent filmu Michael Todd zwolnił aktora, gdy stwierdził, że nie traktuje on swego występu zbyt poważnie. Rolę otrzymał Tim McCoy.
Realizacja filmu rozpoczęła się w Londynie (Wielka Brytania) z Johnem Farrowem na stanowisku reżysera i Emmettem Emersonem jako jego zastępcą. Oboje zostali zastąpieni w trakcie kręcenia filmu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Najlepsza ekranizacja "W 80 dni dookoła świata" jaką oglądałam. Bawiłam się dobrze całe 3h. Piękne krajobrazy, piękna muzyka i dobrze oddani bohaterowie.

A nawet śni radoŝnie o tej wspaniałej ekranizacji. Fabuła w zgodzie z literaturą. Bajeczna scenografia, znakomite dialogi i humor taki jaki miał być. Wyśmienite role na pierwszym planie i bardzo wyraziste te w epizodach z udziałem Kolosów estrady i ekranu. Lepszej wersji już nie będzie, choć ta z Brosnanem też ujdzie....

więcej

Zakończenie bez sensu

ocenił(a) film na 8

Film fajny ale zakończenie tragiczne - Fogg wszedł se do klubu, ci kolsesie "a, tak, no ten tego" żadnego zdziwka, żadnych gratulacji i koniec przedstawienia. Bez jaj spodziewałem sie czegoś lepszego.

W porównaiu do książki, którą można określić jako błyskawiczną, ten film się bardzo powoli toczy głownie po torach kolejowych. Większośc filmu jest jak film dokumentalny o kolorowcyh kulturach światach widzianych z okna pociągu.
Jest przeciweńśtwem wpółczesnego kina (rok 2020), gdzie każda minuta musi mieć jak...

Średnio

ocenił(a) film na 4

Jak na czasy w których ten film powstał, pod względem technicznym (zdjęcia, montaż, itp.) jest świetny. Niestety, jeżeli chodzi o resztę jest już gorzej. Pomijam już historię, którą chyba każdy zna i zaskoczeniem dla nikogo nie będzie. David Niven w głównej roli spisał się co najwyżej nieźle, nieco lepszy był...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones