PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=525620}
7,1 107 tys. ocen
7,1 10 1 107200
6,4 45 krytyków
W ciemności
powrót do forum filmu W ciemności

Mam sprawę do filmweb'owiczów.

Obecnie piszę pracę maturalną pt: "Postawy Polaków wobec zagłady Żydów".
Muszę w mojej literaturze podmiotu umieścić jakiś film i zastanawiałem się nad dwoma filmami: "W ciemności" i "Dzieci Ireny Sendlerowej". I to jest moje pytanie: co powinienem wybrać? Jakie jest wasze zdanie? Który z tych filmów rzetelniej opisuje problem?

Chce również nadmienić że jeżeli wybiorę np. film "W ciemości" to wezmę książkę na podstawie której zostały nakręcone "Dzieci Ireny Sendlerowej". Jeżeli natomiast wziąłbym film "Dzieci Ireny Sendlerowej" wtedy wezmę książkę będącą podstawą do ekranizacji "W ciemność" Może ktoś z Was czytał: "W kanałach Lwowa" Roberta Marshalla albo "Dziewczynkę w zielonym sweterku" Krystyny Chiger lub książki o Irenie Sendlerowej?

napoleon015

Wybrałabym film "W ciemności" bo "Dzieci Ireny Sendlerowej" to w moim odczuciu bardzo kiepski obraz....

ocenił(a) film na 6
napoleon015

Ja bym dodała jeszcze jedną książkę "Początek"-Andrzeja Szczypiorskiego,ukazane są postawy Polaków,Żydów i Niemców w czasie wojny.Warto przeczytać.