Odtwórz W cieniu słońca Zwiastun nr 1 (angielski) 1:32
Film

Abril Despedaçado

2001 1 godz. 45 min.
7,5 1 273
oceny
7,5 10 1273
1 994
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":1}
{"id":"33331","linkUrl":"/film/W+cieniu+s%C5%82o%C5%84ca-2001-33331","alt":"W cieniu słońca","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/33/31/33331/6944429.2.jpg"}
Kiedy Tonho poznaje dwóch cyrkowców, zaczyna rozumieć, że istnieje również świat bez nienawiści. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
W cieniu słońca
W cieniu słońca (2001) Zwiastun nr 1 (angielski) 1:32
Dwie rodziny żyją w okowach wieloletniego sporu o granice między posiadłościami. Tonio Breves ma przejąć dziedzictwo zemsty i bronić rodzinnego honoru. Gdy na jego drodze staje dwóch cyrkowców z wędrownej trupy, Tonio, zachęcony przez swojego młodszego brata Pacu, zaczyna wierzyć, w życie poza zaklętym kręgiem, który powoli niszczy jego bliskich. Jest rozdarty między synowskim obowiązkiem, a chęcią ucieczki w nowy dla niego świat, wypełniony miłością, namiętnością i nowym możliwościami. 2009-11-16 11:26:23.0 PT1M32S https://fwcdn.pl/webv/19/97/11997/thumbnail.11997.4.jpg https://fwcdn.pl/video/33331/behind_the_sun_m480.360p.mp4

Dwie rodziny żyją w okowach wieloletniego sporu o granice między posiadłościami. Tonio Breves ma przejąć dziedzictwo zemsty i bronić rodzinnego honoru. Gdy na jego drodze staje dwóch cyrkowców z wędrownej trupy, Tonio, zachęcony przez swojego młodszego brata Pacu, zaczyna wierzyć, w życie poza zaklętym kręgiem, który powoli niszczy jegoDwie rodziny żyją w okowach wieloletniego sporu o granice między posiadłościami. Tonio Breves ma przejąć dziedzictwo zemsty i bronić rodzinnego honoru. Gdy na jego drodze staje dwóch cyrkowców z wędrownej trupy, Tonio, zachęcony przez swojego młodszego brata Pacu, zaczyna wierzyć, w życie poza zaklętym kręgiem, który powoli niszczy jego bliskich. Jest rozdarty między synowskim obowiązkiem, a chęcią ucieczki w nowy dla niego świat, wypełniony miłością, namiętnością i nowym możliwościami.

na podstawie
dystrybucja
SPInka
studio
Bac Films / Dan Valley Film AG / Haut et Court / Więcej...
data produkcji
2001
tytuł oryg.
Abril Despedaçado
inne tytuły
W cieniu słońca Polska
Avril brisé Francja
Hinter der Sonne - Behind the Sun Niemcy
Więcej...
Zdjęcia były kręcone w Bom Sossego, Caetité i w Rio de Contas (Brazylia).
Przez 2 miesiące aktorzy musieli obejść się bez elektryczności, nauczyć pracy ze zwierzętami, obsługi koła do miażdżenia trzciny cukrowej, cięcia trzciny i przygotowywania melasy. To wszystko aby przygotować się do zdjęć.
W 2002 roku film był oficjalnym kandydatem Brazylii do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • 8 na 10 ujmujący

  Mad_X ocenił(a) film na 8

  Film jest po prostu świetny, wzruszający i przejmujący do cna. Zdjęcia, reżyseria i dialogi są w tym filmie piękne. Aktorstwo na najwyższym poziomie! Cała wymowa filmu jest niczym jakaś etiuda! 8\10 polecam

 • Książka/Kanun

  annag66 ocenił(a) film na 8

  Film jest bardzo dobry, jednak wszystkim polecam najpierw przeczytać książkę "krew za krew" pana Kadare... Ja byłam pod jej wielkim wrażeniem, nie miałam pojęcia, że na jej podstawie nakręcono film. Znacie jakieś inne książki lub filmy dotyczące Kanunu?

  • PRZEPIĘKNY

   menshikov ocenił(a) film na 10

   Czy zwróciliście uwagę na przepiekną grę świateł, promieni słońca padajacych na bohaterów, budynki??? Az dech zapiera!!! Swietna historia, wspaniała scenografia. naprawde warto zobaczyć!!!

  • witam! jak myślicie czy film "W cieniu słońca" mógł być inspiracją do powstania utworu "Boso"? i film i utwór przepiękne :)

   • cudowny

    pambuka ocenił(a) film na 9

    jeden z tych filmow ktore warto obejrzec... piekne ujęcia, ujmujący wręcz ...ach i muzyka (Throbbing Gristle) polecam!