PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1231}

W imię ojca

In the Name of the Father
8,0 51 973
oceny
8,0 10 1 51973
7,8 22
oceny krytyków
W imię ojca
powrót do forum filmu W imię ojca

Wyśmienity film

ocenił(a) film na 10

Wyśmienity film, w którym dla mnie najbardziej poruszająca była scena podpalonych gazet, wyrzucanych przez więźniów z okien w hołdzie dla Giuseppe. Doskonałe aktorstwo. Wstrząsająca historia. czego chcieć więcej? Zastanawiam się, czy nie dać 10, bo dla mnie troszkę muzyka czasami kulała, ale można przymknąć oko, a w tym wypadku ucho :)

ocenił(a) film na 9
cny

Zgadzam się.

Dopiero wraz z napisami końcowymi zdałem sobie sprawę, że to prawdziwa historia. Zacząłem wertować internet i muszę przyznać, że jestem wstrząśnięty. Pewnie w historii było wiele pomyłek sądownictwa, ale ta jest haniebna. Zważywszy na fakt, że zatajono prawdę.

Co do samego filmu - jak dla mnie świetny. Oddaje klimat tamtych wydarzeń, niezwykle poruszający.

ocenił(a) film na 9
cc_macu

Zapomniałem dodać, że w filmie pewne fakty są nieco zmienione / uproszczone, ale generalnie trzyma się prawdy.

Zainteresowanych zachęcam do przeczytania artykułu na wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Guildford_Four_and_Maguire_Seven

cny

Ja obejrzałam go po raz pierwszy wczoraj i dzisiaj od rana jeżdżę po wypożyczalniach żeby obejrzeć znowu. Dawno nie oglądałam tak wspaniałego, wzruszającego, prawdziwego filmu. Scena z palącymi się gazetami owszem piękna, ale w ogóle, wszystko w tym filmie jest świetne! Zachowanie pani adwokat na rozprawie, jak pokazuje kartkę :nie udostępniać obronie"-coś niesamowitego. Ta rozpacz Gerry'ego gdy ojciec umiera. Nie będę się tu produkować, bo wszyscy którzy tu się wpisują oglądali, ale nie jestem w stanie slowami wyrazic jak na mnie zadziałał ten film. Jest przykre że ci pożal się boże policjanci nie dostali żadnych wyroków, podczas gdy zniszczyli życie niewinnym ludziom. Ale cóż...Niestety nie mogę nigdzie dostać tego filmu. A bardzo bym chciała go mieć. Jeśli ktoś z Was ma pomysł jak go zdobyć to proszę dać znać tutaj. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
zosienka85

Allegro!

ocenił(a) film na 9
zosienka85

Ja też od dłuższego czasu próbowałem zdobyć ten film. Ostatnio gdy byłem w salonie Traffic-Club w Warszawie zobaczyłem go na półce z nowościami. Zamurowało mnie. (Dlaczego? Bo wielokrotnie odwiedzałem już salon i jak dotąd film był niedostępny). Do tego cena 14,99 zł. Kupiłem bez namysłu. Poza tym film jest dostępny na Allegro.
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones