PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109648}

W niewoli uczuć

Of Human Bondage
6,8 415
ocen
6,8 10 1 415
W niewoli uczuć
powrót do forum filmu W niewoli uczuć

Niegodziwa Bette

ocenił(a) film na 6

Ciekawy film o obsesji jaką mężczyzna może mieć na punkcie zupełnie tego nie wartej kobiety. Bardzo dobra rola Bette Davis, jako dziewczyny bezwzględnie wykorzystującej uczucia i dobroć naiwnego studenta medycyny.

ocenił(a) film na 7
szarlotka_

Muszę przyznać, że odebrałem ten film znacznie inaczej, [spoilery] bardzo nie spodobał mi się właśnie Howard, taki sztywny i powierzchowny. Mildred jest za to osobą bardzo uczuciową i taki związek musiał się skończyć źle. Do komentarza Qmida mogę napisać że scena z wycieraniem ust trochę teatralna, za to obraz Mildred w tej klitce przetrwał doskonale. Wogóle film jak na lata trzydzieste zaskakuje obyczajową śmiałością i razi to trochę to zakończenie. Nie chodzi nawet o to jest to pewnego rodzaju happy end, ale ta łopatologia i pozesrstwo w zachowaniu Howarda.

ocenił(a) film na 7
_Andrzej_

To prawda, zakończenie zepsuło mi dość dobre wrażenie o filmie. Davis klasyka, ale do Howarda nigdy nie byłam przekonana. Cudowne zgubienie klapek z oczu Philipa, bo wreszcie uwolnił się od Mildred, tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że bez Davis film zarobiłby u mnie znacznie niższą ocenę.

ocenił(a) film na 9
_Andrzej_

Komentarz trochę "po czasie", ale muszę dorzucić swoje trzy grosze :) (możliwe spoilery)
Szarlotka bowiem ma rację, Mildred jest płytką, chciwą, pozbawioną uczuć i godności dziewczyną. Tak została przedstawiona w książce "W niewoli uczuć" i podejrzewam, że taką miła być również w filmie, który btw jest bardzo skrócony względem słowa pisanego, na którego podstawie powstał. Dwutomowe dzieło Somerseta pokazuje Mildred w bardzo negatywnym świetle, jest ona pospolita, ograniczona, lubiąca tanie rozrywki, a Philipa poniża, rani, wielokrotnie łamie serce odchodząc, po czym wzbudza w nim wyrzuty sumienia i raz po raz doprowadza do ruiny (dla przykładu po tym kiedy niszczy jego mieszkanie, Philip staje się żebrakiem i nędzarzem, błąkając się po ulicach, śpiąc pod gołym niebem i przymierając głodem, co w filmie pokazano bardzo łagodnie). Oczywiście szanuję każdą prywatną interpretację, piszę aby naświetlić postać Mildred w oryginale :)
Bette Davis genialna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones