PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34216}

W poniedziałek rano

Lundi matin
6,4 506
ocen
6,4 10 1 506
W poniedziałek rano
powrót do forum filmu W poniedziałek rano

To chyba pierwszy film tegoż gruzińskiego reżysera, który gości na ekranach polskich kin... a szkoda, bo talent niewątpliwie posiada. Srebrny Niewiedź w Berlinie jest nielada wyczynym ze względu na fakt, iż główne trofea zdobywają tam dzieła zaangażowane politycznie (jak np.: zdobywca Złotego Niedźwiedzia- "Krwawa niedziela"), a "W poniedzialek rano" filmem takim z pewnością nie jest. To skromniutka produkcja, ale jakże cenna opowiadająca o monotonii naszej codziennej egzystencji, pięknie świata, którego nie dostrzegamy mimo, że jest na wyciągniecię ręki. Polecam.

Querelle

muszę cię zmartwić ale nie jest to jego pierwszy film, ale któryś z kolei , pierwszy jego film pochcodzi z 1958 roku

krecik_4

Nie napisałem, że to jego pierwszy film... Czytaj uważnie :-)

Querelle

Bywało zabawnie, ale jakoś nie czuję gruzińskiej duszy, tej duszy która gdzieś tam ucieka pod niebo za sokołem, a może jeszcze dalej:), tej wyobraźni męskim biesiadowaniem napędzanej:), jakoś nie.
Nie było tak źle, oryginalny obrazek Wenecji i dużo zakręconych typów, i świat robotniczy, który na nikotynie stoi, ale nie wszystko kupiłam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones